לוח קונצרטים 25.2 עד 3.3

חגי חיטרון
חגי חיטרון

תזמורת קאמרטה. מנצח: אנדריאס מוסטונן (אסטוניה). סולנים: הפסנתרן ירון רוזנטל והכנרים מתן דגן וכרמלה ליימן (חברי התזמורת). התוכנית: קטעים מתוך "המינחה המוזיקלית" של באך, קונצ'רטו גרוסו עם פסנתר מאת ארנסט בלוך (חובה להכיר), קונצ'רטו לשני כינורות של באך ועוד. ביום שישי ב-11:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

הסימפונית ירושלים. אנדריאס מוסטונן מנצח על זמרים סולנים מחו"ל ומישראל (לרבות הילה בג'יו, נעמה גולדמן ועודד רייך) ומקהלה מאסטוניה, שחוברים לביצוע המתיאוס פסיון של באך. הערב ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

הסימפונית ראשון לציון. מנצח: דניאל אורן. סולן: הפסנתרן האורח אלכסיי וולודין בקונצ'רטו "הקיסר" של בטהובן. עוד בתוכנית, הסימפוניה השביעית של בטהובן. הערב ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, מחר ובמוצאי שבת בהיכל התרבות של ראשל"צ. ביום ראשון בהיכל התרבות החדש של רחובות.

הסימפונית ראשון לציון. גם הפעם מנצח אורן, והסולן הוא הצ'לן האורח אנריקו דינדו, בקונצ'רטו של דבוז'ק. עוד בתוכנית, בין השאר, ה"בולרו" של ראוול. ביום שני בהיכל התרבות של רחובות, ביום שלישי ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

"חגיגה על נהר הסן". את היצירה הנהדרת של ויוואלדי מבצעים הזמרים עינת ארונשטיין, אלון הררי וגיא פלץ עם אנסמבל בארוקדה. מנצח: אנדריאס מוסטונן. מחר באולם וייל בכפר שמריהו, בשבת ב-12:00 בכנסייה באבו גוש, ביום שני באולם רפפורט בחיפה.

שלישייה בצוותא. מדובר ב"שלישיית אלכסנדר", שחבריה הם הפסנתרנית מיכל טל (השלישייה נקראת על שם אביה, הכנר אלכסנדר טל), הכנר נתאי צרי (נגן ראשון של הסימפונט) והצ'לנית אלה טובי. חוברת אליהם הפעם בחלק מהתוכנית הוויולנית שולי ווטרמן. במרכז הקונצרט: טריו "הרוחות" של בטהובן ורביעיית הפסנתר של פורה. ביום ששי ב-12:00 בהיכל התרבות של ראשל"צ, בשבת ב-11:11 במועדון "צוותא" בתל אביב.

הכירו את סארטי. אירוע מיוחד: זמרים ונגנים מקרב תלמידי האקדמיה בירושלים יבצעו את האופרה "ג'וליו סאבינו" מאת ג'וזפה סארטי (1781). במאית: שירית לי וייס. ביום שלישי ב-19:00 באולם האקדמיה בגבעת רם בירושלים. באותו יום, מ-14:00, יחל שם סימפוזיון בינלאומי על סארטי (שיימשך יומיים). כניסה חופשית. מסקרן.

תזמורת סימפונט. מנצח: ירון גוטפריד. התוכנית: מבט ג'זי מעניין על "תמונות בתערוכה" של מוסורגסקי, מאת גוטפריד (בהשתתפות אנסמבל הג'ז של גוטפריד, והתזמורת), וגם סימפוניית "לונדון", מאת היידן. הערב ומחר במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

סופשבוע בבית דניאל. מומלץ: המוזיקאית סמדר כרמי גיברמן מייחדת יומיים מרתוניים להרצאות והדגמות (בפסנתר ובהקלטות) ליצירות קאמריות של בטהובן, בהם הרביעייה הנשגבת "רזומובסקי" מס' 3. ביום שישי מ-10:00, בשבת מ-09:30 בבית דניאל בזכרון יעקב. אפשרית לינה במקום. פרטים: 04-6399001.

"בממד אישי". כותרת המופע החדש בעריכת הפסנתרנית המוזיקולוגית אסתרית בלצן היא "מן האיים הבריטיים". יידונו ויבוצעו בו יצירות מאת אלגר, שייקספיר, קטלבי והחיפושיות. משתתפים: ד"ר בלצן עצמה בשיחה ובפסנתר, עם הזמרת שולי נתן ועם קבוצת קשתנים חברי הפילהרמונית. ביום שישי ב-10:00, ביום ראשון ב-20:00, ביום שני פעמיים, ב-10:00 וב-20:00, וכך גם ביום שלישי, במוזיאון תל אביב.

שוברט בלבד. משתתפים: הזמרת אלה וסיליבצקי, הכנר אליהו שולמן, הפסנתרן אילן לוין והצ'לן אלכסנדר קוטליאר. התוכנית: מבחר לידר, הסונטה "ארפג'ונה", השלישייה אופוס 100. בשבת ב-17:00 במרכז למוזיקה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

עין כרם והונגריה. שני אירועים. 1. תזמורת קאמרית והרכבים קאמרים של האקדמיה הירושלמית חוברים להרכב קאמרי אורח מהאקדמיה ע"ש ליסט בבודפסט. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם; 2. רביעיית קשתנים ובראשם הכנר אליה קונובלוב (נגן ראשון בפילהרמונית), והפסנתרנית יוליה גורביץ', יבצעו בהרכבים שונים, יצירות מאת סזאר פראנק, בשבת ב-11:00, שם; ההרכב המעורב ההונגרי־ישראלי יופיע גם ביום ראשון ב-13:00 באולם האקדמיה בגבעת רם וביום שני ב-20:00 במרכז למוזיקה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

רביעיית "היידן". רביעיית כלי הקשת, ובראשה הכנר אייל קלס, תבצע רביעיות מאת היידן ואת החמישייה של שומאן, עם הפסנתרן רון רגב. הערב ב-20:00 במרכז למוסיקה ברעננה.

טיול אל היידן. רביעיית קשתנים חברי הסימפונית ירושלים (כנר ראשון: רפאל ריבקין) יבצעו שתי רביעיות מתוך אופוס 33 של היידן. בשבת ב-12:30 במנזר בבית ג'מאל, ליד בית שמש.

מתמודדים בכפר סבא. מדובר בתחרות לפסנתרנים צעירים (44 מתמודדים, בני 7 עד בני 25, בארבע קטגוריות גיל) על שם פנינה זלצמן, בניהולו של עופר עין־הבר, מנהל קונסרבטוריון כפר סבא, הגמר בקטגוריית הבוגרים (עם תזמורת) יהיה ביום שישי, מ-10:00, בהיכל התרבות של כפ"ס; קונצרט בכיכובם של הזוכים יהיה במוצאי שבת, שם.

כינור ופסנתר. הכנר הצ'כי תומס טולצ'ק והפסנתרן אריאל הלוי יבצעו יצירות מאת מוצרט, בטהובן, ועוד. ביום שלישי במרכז למוזיקה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

שבת בירושלים. נגני עוגב וחצוצרנים יופיעו כסולנים עם "תזמורת הפסטיבלים". בשבת ב-12:00 בכנסיית אוגוסטה ויקטוריה בבירה.

תגובות