שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

קונצרטים: 13.5 עד 19.5

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חגי חיטרון

"כלת הצאר". אולי ההפקה האופראית הכי מעניינת של העונה: האופרה של ניקולאי רימסקי־קורסקוב בביצוע אורחים מרוסיה, אמני "האופרה החדשה של מוסקבה" (גרסה עריכתית מיוחדת, זמרים סולנים מעולים, תזמורת מצוינת, מקהלה כנ"ל, רקדנים). העלילה: "סיפור על אהבה, תשוקה, קנאה, מרמה ורצח". הערב, מחר, וביום שני, בכל אלה ב-20:00, ביום שישי ב-12:00, במוצאי שבת ב-21:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

קאמרטה. תוכנית מיוחדת ובה יצירות של בני משפחת באך, לרבות בניו, וגם מאת באך עצמו. מנצח: קונרד ון־אלפן (הולנד), סולנית: הזמרת מגלי לז'ה (צרפת). תבוצע בין השאר הקנטטה 199 של יוהן סבסטיאן. מחר ב-20:00 באולם ויקס ברחובות, ביום שישי ב-13:00 ובמוצאי שבת ב-21:00 במוזיאון תל אביב.

קאמרטה. מנצח ונגן סולן בבאיאן (אקורדיון): יורי מדיאניק. פסנתרנית סולנית: אולגה שפס (אורחת מגרמניה). סולן במנדולינה: אבי אביטל (בשני קונצ'רטי של באך, עיבוד). עוד בתוכנית, הקונצ'רטו מס' 1 לפסנתר של צ'ייקובסקי. ביום שלישי במוזיאון תל אביב.

"הרביעייה הדנית". מופיעה בשלוש תוכניות שונות

הסימפונית ירושלים. מנצח: חן צימבליסטה. סולן: החלילן נועם בוכמן, בקונצ'רטו של מוצרט. עוד בתוכנית, עיבודים לשירי שלמה גרוניך ו"מחולות סימפוניים" מאת רחמנינוב. הערב ב-20:00 באולם הנרי קראון בבירה.

הסימפונית ירושלים. הפעם מנצח מישל טבצ'ניק והסולן הוא הכנר סרגיי אוסטרובסקי, בקונצ'רטו מס' 1 של פרוקופייב. עוד בתוכנית, הסימפוניה השנייה של ברהמס. ביום שני ב-20:00 באולם הנרי קראון.

התזמורת הקאמרית הישראלית. מנצח: ירון גוטפריד, ומשתתפת רביעיית נגנים בכלים רוסיים עממיים ושמה "מאסטר קוורטט". בתוכנית: יצירות מאת מלחינים רוסיים קלאסיים ונעימות רוסיות עממיות. הערב במוזיאון תל אביב.

רסיטל. רן צמח מופיע בתוכנית מאתגרת ובה יצירות מאת שוברט (הסונטה הסוערת בדו־מינור ד' 958, ועוד), שופן (מזורקות ופולונזים). מחר באולם הקונסרבטוריון (שטריקר) בתל אביב.

שופן ובלצן. כותרת האירוע החדש בסדרת "קלאסיקה בממד אישי" היא "שופן – בעקבות הזמן האבוד". אסתרית בלצן מנגנת את 24 הפרלודים של שופן (ברציפות, כרסיטל) ואחר כך משוחחת עליהם ועל ביטוייהם בספרות ובקולנוע. ביום ראשון ב-20:00 במוזיאון תל אביב, ביום שישי ב-10:00 וביום שלישי ב-20:00 באולם רפפורט בחיפה.

פסנתר ומיתרים בצוותא. הפסנתרן תומר לב חובר לרביעיית "דפנה", בתוכנית שכולה דבוז'ק. בשבת ב-11:11 בצוותא תל אביב.

צ'לו ופסנתר. האמנים הם קיריל מיכנובסקי וארנון ארז. המלחינים: פורה, גריג, שוסטקוביץ', צ'ייקובסקי. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

"הרביעייה הדנית". אל רביעיית כלי הקשת האורחת מדנמרק מצטרפת הפסנתרנית האורחת אולגה שפס. התוכנית: יצירות מאת מנדלסון ומאת בטהובן (רביעיית "הנבל"), והחמישייה עם פסנתר של שוסטקוביץ'. מחר באולם ימק"א בירושלים, ולפני כן הערב ב-20:00 בקיבוץ נען (בלי הפסנתרנית); תוכנית אחרת כוללת שתי רביעיות, אופוס 54 מס' 2 של היידן ו"הנבל" של בטהובן, ואת החמישייה של שוסטקוביץ', זאת ביום שני במוזיאון תל אביב; בתוכנית אחרת חובר אל הקשתנים נגן המנדולינה אבי אביטל ויבוצעו עיבוד לקונצ'רטו לצ'מבלו של באך וגם יצירות מאת מנדלסון, קרל נילסן ועוד. זאת במוצאי שבת באולם רפפורט בחיפה.

על ההר. נגנים חברי הפילהרמונית ובהם הקלרניטן יבגני יהודין והכנר סמיון גבריקוב יבצעו את חמישיית הקלרינט של מוצרט וחמישייה לכלי מיתר של ברהמס. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

תזמורת סימפונט. מנצח: דורון סלומון. סולן: הפסנתרן ראמון ואלה, מהולנד, התוכנית: הקונצ'רטו ק' 543 מאת מוצרט, מוזיקה קובנית. הערב, מחר ובמוצאי שבת במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

אנסמבל המאה ה-21. קונצרט זה של מוזיקה מודרנית כולל יצירות מאת ינעם ליף, וולפגנג רים, מרטין מטלון ופרנסואה פארי. מנצח: יובל צורן: סולן בפסנתר: אמרי טלגם. במוצאי שבת במוזיאון תל אביב, ביום ראשון ב-20:00 במרכז למוזיקה ("משכנות שאננים") בירושלים.

במוזיאון ישראל. שלושה נגני כלי קשת חברי תזמורת הבארוק, עם הצ'מבלן אביעד שטיר, ינגנו מיצירות באך בצירופים שונים. החוקר אליהו שלייפר ירצה לפני כן על סצנת הקונצרטים האירופית בסוף המאה ה-18. הכותרת: "מבית הקפה של צימרמן אל הסלון המוזיקלי". לאחר הקונצרט (בערך ב-13:00) ירצה שלייפר שוב (הפעם באנגלית). ביום שישי ב-11:30.

רק שוברט. משתתפים: הזמרת אלה וסיליבצקי, הפסנתרן אילן לוין, הכנר אליהו שולמן, קשתנים נוספים. התוכנית: מבחר שירים ("לידר"), חמישיית "השמך", הסונטה לפסנתר ד' 664. במוצאי שבת ב-17:00 במרכז פליציה בלומנטל בתל אביב.

בגליל העליון. מקהלת הנשים "נעמה" בניצוח פנינה ענבר מגישה תוכנית מגוונת, בשבת ב-10:00 בכנסייה בכפר חורפיש.

אקורדיון פלוס. האמן הוא אמיל אייבינדר, יופיעו אתו הזמרת ורה לוזינסקי ושני נגנים (כינור וקונטרבס). התוכנית: נעימות טנגו, מוזיקה צרפתית קלה. בשבת ב-11:30 בכנסייה הסקוטית בירושלים.

לחליל פנים רבות. קונצרט מעניין זה, לרגל השקת דיסק מטעם המכון למוזיקה ישראלית, כולל יצירות מאת אייל באט , אבי עילם-אמזלג, יחזקאל בראון, רותם לוז (בתו), שמעון כהן, יהויכין סטוצ'בסקי. מבצעים: החלילנים ליאור איתן ורות רון והפסנתרנית מוניקה פאלון. ביום ראשון באולם הקונסרבטוריון בתל אביב.

לילדים. מנצחת וחלילנית: אתי רוזנטל. משתתפים: השחקנית הגר ריש, הזמרת יעלה אביטל ונגן הצ'מבלו יזהר קרשון. מחר ב-18:00 במוזיאון תל אביב.

לילדים. האמנים הם הזמרים קארין שיפרין, הדר עטרי ויאיר פולישוק, לצד נגני "אנסמבל סולני תל אביב" בניצוח ברק טל. ביום שני ב-17:30 באולם עינן במודיעין.

לילדים. באירוע זה מנגנת התזמורת הסימפונית ירושלם בניצוח חן צימבליסטה. היום ב-17:00 באולם הנרי קראון בבירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ