ג'סי נורמן ביטלה את בואה לטקס פרס וולף

זמרת הסופרן האמריקאית, שהיתה אמורה לקבל את פרס קרן וולף למוזיקאים ביום ראשון הקרוב בירושלים, הודיעה כי לא תוכל לבוא בשל סיבות רפואיות

חגי חיטרון
חגי חיטרון

זמרת הסופרן האמריקאית ג'סי נורמן, שהיתה אמורה לקבל את פרס קרן וולף למוזיקאים, ביום ראשון הקרוב בירושלים, הודיעה כי לא תוכל לבוא. נורמן, כבת 70, בישרה זאת בתחילת השבוע למנכ"לית הקרן, ליאת בן דוד, והסבירה כי עליה להתאשפז בבית חולים בלונדון. בהמשך, בשיחת טלפון בין ד"ר בן דוד ובין נורמן המאושפזת, הביעה הזמרת את צערה על שנבצר ממנה להשתתף והבטיחה כי תבוא לטקס בשנה הבאה.

סכום הפרס הוא 100 אלף דולר, המוזיקאי השני שהוכתר בפרס השנה הוא הפסנתרן היהודי־אמריקאי בריטי מאריי פראיה. לפי תקנון קרן וולף, על המוכתרים להשתתף אישית בטקס, כתנאי לקבלת הכסף. אם נמנעו מלבוא (לטקס המיועד בשנה שבה נבחרו וגם לשני הטקסים בשנתיים שאחריו), הכסף נשלל מהם. כך היה עד כה בשני מקרים של פרס וולף למוזיקאים: הזמר והמנצח פלסידו דומינגו (שהקריירה האופראית שלו החלה באופרה הישראלית הישנה, לפני עשרות שנים) והמנצח הבריטי סיימון ראטל לא באו לטקס במשך שלוש שנים; זכייתם בפרס, כביטוי הערכה להישגיהם, עומדת בעינה, אך את הזכות לקבלת סכום הפרס הם איבדו.

טקס חלוקת פרסי קרן וולף, למדענים ולמצטיינים בתחומים אחרים, יהיה כאמור ביום ראשון הקרוב, באולם שאגאל במשכן הכנסת. ינאם בו נשיא המדינה ראובן ריבלין, וגם מ"מ יו"ר הנהלת הקרן, פרופ' דן שכטמן. עדיין לא ברור אם יו"ר ההנהלה החדש, נפתלי בנט (מתוקף כהונתו כשר החינוך) יהיה נוכח גם הוא.

תגובות