רביעיית נגנים יהודים וערבים מישראל תופיע בארמון אליזה בפריז

רביעיית כלי הקשת של קונסרבטוריון "פוליפוני" תנגן בפני מנהיגים בינלאומים בכנס המבקש לפתח מודעות סביבתית. בין הנוכחים בקהל: ארנולד שוורצנגר, קופי אנאן ונשיאי אירלנד וצרפת

נעם בן זאב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעם בן זאב

הישג יוצא דופן לתוכנית ״אלחאן״ לחינוך מוזיקלי לילדים, במקור ערבים ועתה גם יהודים: רביעיית כלי הקשת של קונסרבטוריון ״פוליפוני״, מוסד הדגל של התוכנית, תנגן בשני כנסים בפריז, היום (שני) ומחר, בנוכחות צמרת הדיפלומטיה העולמית. חברי הרביעייה - טל פירשט (כינור), אברהים בולוס (כינור), מהדי סעדי (צ׳לו) ויואב יצקן (ויולה) - ינגנו את "רביעיית רוזמונדה" של שוברט.

בקונצרט היום בארמון אליזה הקהל אמור לכלול את קופי אנאן, נשיא אירלנד ונסיך מונקו, בצד מנהיגים בינלאומיים אחרים, וזאת לקראת פתיחתו של כנס R–20 של ״הקבוצה הירוקה העולמית״ (Global Green Group) שייפתח מחר וישיק את התוכנית העולמית שלו להגנת הסביבה, ״עידן הצליינות הירוקה״ (Green Pilgrimage Age). התוכנית, שגייסה מיליוני דולרים לקרן מיוחדת, מבקשת לפנות אל צליינים ותיירי דת אחרים בשם אמונותיהם כדי לפתח מודעות סביבתית ופתרונות לשאלת הזיהום ושינויי האקלים.

מחר, במושב הפתיחה של הכנס, תנגן הרביעייה גם כן, במשך כ–15 דקות. תוכנית המושב: נאום פתיחה של נשיא הוועד הבינלאומי לכלכלה, חברה וסביבה; נאום של קופי אנאן, לשעבר מזכ"ל האו״ם ועתה יו״ר קרן קופי אנאן; נאומים של נשיא אירלנד ונסיך מונקו, נאום של נשיא צרפת פרנסואה הולנד, ונגינת הרביעייה. בין אורחי הכנס: אירינה בוקובה (המנהלת הכללית של אונסק״ו), המדינאית הברזילאית מרינה סילבה, ארנולד שוורצנגר, קרדינל קונסטנטינופול ברתולומיאו, פעילי סביבה מנפאל והודו ואנשי אקדמיה מכל העולם.

תוכנית ״אלחאן״ לחינוך מוזיקלי, שבה לומדים אלפי ילדים יהודים וערבים בבתי ספר בצפון, וקונסרבטוריון ״פוליפוני״, שמעניק לימודי מוזיקה גבוהים יותר ומפעיל תזמורת נוער ואת רביעיית כלי הקשת, נוסדו על ידי הכנר והמחנך תושב נצרת נביל עבוד אשקר לפני כחמש שנים. בתחילה היה מדובר במרכז קטן להוראה למוזיקה בנצרת, שבו למדו 95 תלמידים, ובתוכנית לשלושה בתי ספר יסודיים בצפון, ומשם צמחה התוכנית ל–30 בתי ספר ו–6,000 תלמידים, גם בחיפה ובאום אל־פחם וסביבתה במשולש. זאת, נוסף על גני ילדים רבים, יהודים וערבים, שהולכים ומצטרפים אליה ובכך מגשימה התוכנית את ה"אני מאמין" של עבוד אשקר בשם שבחר לבית הספר שלו, ״פוליפוני״, שמשמעו ״רב קוליות״.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ