קונצרטים 14.10 עד 20.10

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

תזמורת קאמרטה. התזמורת פותחת את העונה, בניצוחו של אבנר בירון, בשתי יצירות של שוברט: הסימפוניה מס' 9, המכונה "הגדולה", ומיסה בלה־במול מז'ור. משתתפים: האנסמבל הקולי הישראלי וזמרים סולנים מהארץ ומחו"ל. מחר ב-20:00 במרכז האמנויות "אלמא" בזכרון יעקב, ביום שישי ב-13:00, במוצאי שבת וביום ראשון, בשניהם ב-20:00, במוזיאון תל אביב, ביום שלישי ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

הפילהרמונית (1). מנצח: זובין מהטה, והסולנית היא הכנרת הסקוטית הצעירה ניקולה בנדטי. יבוצעו: "הוואלס" מאת ראוול, קונצ'רטו לכינור מאת קורנגולד, הסימפוניה מס' 9 של דבוז'ק. הערב ב-19:00 באודיטוריום חיפה.

בלט דיסלדורף ברקוויאם של ברהמס. האם המחול תורם לחוויה המוזיקליתצילום: Gert Weigelt / בלט דיסלד

הפילהרמונית (2). אף זאת בניצוח מהטה. התוכנית: קונצ'רטו לשלושה כינורות מאת ויוואלדי (סולנים מקרב חברי התזמורת), "הוואלס" ועוד. מנחים: מיכל אנסקי, אלכס אנסקי. מחר ב-22:00 בהיכל התרבות בתל אביב (סדרת "פילהרמונית בג'ינס").

הסימפונית ירושלים. מנצח: פרדריק שאזלן. היצירה: הסימפוניה השלישית של מאהלר (בהשתתפות הזמרת נועה פרנקל ומקהלות ישראליות). מחר ב-20:00 באולם הנרי קראון בבירה, ביום ראשון ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

התזמורת הקיבוצית נתניה. מנצח: שלו עד־אל. התוכנית: סימפוניית "יופיטר" של מוצרט וקטעים מתוך הדרמה המוזיקלית "המלך ארתור" של פרסל, עם זמרים סולנים ממיטב כוחותינו. הערב ב-20:00 בקיבוץ מזרע.

קאמרית בראשון. תוכנית בטהובן, עם קשתנים ונשפנים מקרב חברי הסימפונית ראשון לציון, ובה הרביעייה הסוערת אופוס 18 מס' 4 והשביעייה המלבבת. ביום שישי ב-12:30 בהיכל התרבות של ראשל"צ.

קאמרית על ההר. האמנים: אנה קייזרמן בפסנתר, והקשתנים גיא פיגר, גלעד קרני ויותם ברוך. היצירות: טריו מאת מוצרט והרביעייה אופוס 25 של ברהמס. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

קאמרית גאלית. בקונצרט זה יופיעו הזמרת ענת צ'רני, חלילנים, קשתנים ופסנתרנים ביצירות צרפתיות. בשבת ב-17:00 במרכז פליציה בלומנטל בתל אביב.

המנצח פרדריק שאזלן. מאהלר עם הסימפונית ירושליםצילום: ששון תירם

חליל, אבוב ופסנתר. נועם בוכמן (חלילן ראשון של הסימפונית י"ם), דימה מלכין ופזית גל, יגישו תוכנית מגוונת. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם.

חליל, צ'לו ופסנתר. מרגלית גפני, אביגיל ארד ואירנה פרידלנד חוברות לתוכנית מיצירות המנדלסונים (פליקס ואחותו פאני), והשומאנים (רוברט ואשתו קלרה). בשבת ב-11:11 בצוותא בתל אביב.

חליל ופסנתר. החלילן הוא מקסים רובצוב, אורח מרוסיה, הפסנתרנית היא אירית רוב. דביסי, פראנק, מלחינים רוסים. מחר ב-20:00 בהיכל התרבות של ראשל"צ.

בארוק כלי וקולי. האמנים הם הזמרת יעלה אביטל, עם גלעד הילדסהיים, אביעד שטיר ועדיאל שמיט ( בכינור, צ'מבלו וצ'לו), יופיעו בהרכבים שונים. הדובדבן של התוכנית היא האופרה הקאמרית הקצרה "השפחה הגברת" מאת פרגולזי (ובה יצטרף הבריטון אהוד שפירא). ביום שלישי במוזיאון טיקוטין בחיפה.

נבל עם ויולה ברמלה. בני הזוג גתית ועמוס בועזסון ינגנו יצירות בנושא "עונות השנה", לרבות מאת צ'ייקובסקי ומאת דביסי. בשבת ב-11:30 בכנסייה האנגליקנית בעיר.

ברהמס למראה בלט. להקת המחול "בלט דיסלדורף" מגרמניה תחולל לצלילי הקלטת הרקוויאם מאת ברהמס. הצופים המאזינים מוזמנים להרהר בשאלה אם המימוש הכוריאוגרפי (מעשה ידי מרטין שלפפר) תורם גם לחוויה המוזיקלית. ביום שלישי ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

"מהוואלס אל הטנגו". הפסנתרנית והמגישה היא אורית וולף וחוברים אליה הפסנתרן יוני פרחי ושני רקדנים (במקצת התוכנית). המוזיקה: שוברט, שופן, שני השטראוסים, פיאצולה. מחר ב-11:00 במוזיאון תל אביב.

לילדים. "פטר והזאב" של פרוקופייב, עם נגנים מקרב חברי התזמורת הסימפונית ראשון לציון וקריין. מחר ב-17:30 בהיכל התרבות של ראשל"צ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ