יצירה ישראלית תבוצע מחר בערב בבניין הרייכסטאג בברלין

היצירה תבוצע בקונצרט חגיגי בנוכחות מוזמנים מקרב חברי הבונדסטאג

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

יצירה של הקומפוזיטור הישראלי, גילעד הוכמן (שבסיסו כיום בגרמניה), תישמע מחר בערב (חמישי) בקונצרט חגיגי בבניין הרייכסטאג בברלין. היצירה "מציאות תלויה" שנכתבה לדברי הוכמן בהשראת מכתש רמון, תנוגן בנוכחות מוזמנים מקרב חברי הבונדסטאג.

באירוע יחברו זו לזו שתי תזמורות: הסינפונייטה הישראלית באר שבע, שמנהלה האמנותי הוא המנצח והפסנתרן הגרמני הוותיק יוסטוס פראנץ, ותזמורת "האומות", שפראנץ מנהל. יצירה חדשה אחרת שתבוצע היא "הדים וכלים" מאת הקומפוזיטור הגרמני יוהנס מוצ'מן, המבוססת בחלקה, לעדות מחברה, על יצירה אחרת של הוכמן. עוד יבוצע בין השאר הקונצ'רטו ק' 466 של מוצרט — פראנץ יהיה הפסנתרן הסולן. התוכנית תוגש בימים הבאים בערים אחרות בגרמניה ובעוד שבועיים, עם תזמורות אלה, תוגש גם בארץ.

גילעד הוכמן צילום: דן פורגס

עוד בהקשר יחסי התרבות ישראל־גרמניה: בתחילת דצמבר תבקר בארץ תזמורת "גוונדהאוז" מלייפציג ומקהלת הנערים "טומאנרקור" משם. בתוכנית: קטעים מתוך אורטוריית "חג המולד" של באך. ינצח גוטהולד שוורץ, שהתחנך בילדותו במקהלה עתירת מסורת זו. ועוד: בסוף החודש ינגנו בארץ יחדיו (שלוש פעמים) תזמורת האקדמיה הירושלמית והתזמורת על שם ליסט מוויימאר, בניצוח מיכאל זנדרלינג (ממשפחת המנצחים הידועה, אביו היה המנצח היהודי המזרח־גרמני קורט זנדרלינג). בתוכנית כלולה יצירה חדשה מאת המלחין הישראלי זיו קוז'וקרו, לצד קורט וייל, שוסטקוביץ' וצ'ייקובסקי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ