קונצרטים: 21.10 עד 27.10

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

תזמורת הצעירים ויימאר־ירושלים. התזמורת מורכבת מתזמורת האקדמיה "ליסט" בוויימאר, גרמניה, ותזמורת האקדמיה הירושלמית, בניצוחו של מיכאל זנדלרינג (בנו של המנצח היהודי המזרח גרמני המנוח קורט זנדלרינג). התוכנית: סימפוניה מאת קורט וייל, קונצ'רטו לצ'לו מאת שוסטקוביץ' (צ'לן אורח מרוסיה), "רומיאו ויוליה" של צ'ייקובסקי ויצירה מאת זיו קוז'וקרו. ביום שישי ב-12:00 בהיכל התרבות של ראשון לציון, במוצאי שבת ב-21:00 באולם הנרי קראון בירושלים, ביום ראשון ב-20:00 במוזיאון תל אביב.

"פילהרמוניה של האומות" והסינפונייטה. אף זו תזמורת המורכבת משתיים, לשם האירוע: אחת גרמנית, אחת ישראלית. מנצח ופסנתרן סולן: יוסטוס פרנץ (מנהלן של שתיהן). היצירות: "מציאות תלויה" מאת גילעד הוכמן (ישראלי היושב בגרמניה), "הדים וכלים" מאת יוהנס מוצ'מן (גרמניה), הקונצ'רטו ק' 466 של מוצרט, הסימפוניה "האיטלקית" של מנדלסון. ביום ששי ב-16:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, במוצאי שבת וביום שני במשכן אמנויות הבמה בבאר שבע, ביום ראשון ב-19:30 בהיכל התרבות של לוד.

יוסטוס פרנץ. מנצח על תזמורת משולבת גרמנית־ישראליתצילום: אליהו הרשקוביץ

תזמורת קאמרטה. מנצח: דני גוטפריד. אל התזמורת חובר הפעם אנסמבל "טמפרה" הישראלי (סקסופון, חצוצרה, פסנתר, כלי הקשה). נושא האירוע הוא "הומור" (במוזיקה ולא רק בה). שיחת פתיחה: המרצה לפילוסופיה מנחם פיש. יישמעו: יצירה חדשה מאת ברדנשווילי, הסימפוניה מס' 55 של היידן, "פינת הילדים" של דביסי (עיבוד) ועוד. ביום ששי ב-11:00 באולם הנרי קראון בירושלים, ביום שלישי ב-16:30 באולם ויקס ברחובות.

האנסמבל הקולי הישראלי. באירוע זה מזמרת קבוצת הזמרים הוותיקה המצטיינת, בניצוחו של יובל בן־עוזר, ולצדה נגנים מקרב חברי התזמורת הסימפונית ראשון לציון. התוכנית: "דיקסיט דומינוס" של הנדל, לצד יצירות מאת מנדלסון ומאת מוצרט. ביום ראשון במשכן העירוני לאמנויות ברעננה, ביום שני במוזיאון תל אביב.

תזמורת הבארוק. מסקרן: "מלכת הפיות" מאת פרסל, עם זמרים סולנים ועם מקהלת "מורן", מוגשת בנוסח שמצורף לו גם טקסט מדובר שכתבה הילה להב, על סמך סיפור העלילה (תגיש אותו השחקנית יפעת מאור). ביום שלישי בקונסרבטוריון בתל אביב ("שטריקר").

הסימפונית חיפה. מנצח: שו ז'ונג. סולנית: הנבלנית מארי פייר לנגלמה. התוכנית: הקונצ'רטו לשני פסנתרים מאת מוצרט (נוסח לפסנתר ונבל, עם תזמורת), הסימפוניה "הפנטסטית" של ברליוז ועוד. במוצאי שבת ב-21:00 באולם קריגר בחיפה, ביום ראשון וביום שני באודיטוריום חיפה.

שבת בבוקר בנצרת. עדה פלג מנצחת, ישירו הסופרן קלייר מגנאג'י והקונטרטנור יניב ד'אור, הנגנים הם קבוצה מקרב חברי הפילהרמונית. התוכנית: דיברטימנטו ק' 138 מאת מוצרט וה"סטאבאט מאטר" של פרגולזי. ב-13:00 בכנסייה הסלזיאנית.

התזמורת הקאמרית רמת גן. מנצח אביב רון. התוכנית: יצירה חדשה מאת אנדרי היידו, והקונצ'רטו המשולש של בטהובן (עם הסולנים ולדימיר וטטאינה ריידר וקונסטנטין סוקולוב בכינור, פסנתר וצ'לו). במוצאי שבת בתיאטרון רמת גן.

קבוצת "מוזתיקה". חזרה באולם הקונסרבטוריון בתל אביבצילום: אורי לוינסון

שלושה בצוותא. הנגנים הם הפסנתרן ישי שאער, הכנר אורי זיסנר־לוי והצ'לן גל ניסקה. במרכז: עיבודו המסקרן של שאער לסונטת "הסערה" (לפסנתר) של בטהובן. מחר ב-20:00 באוניברסיטה הפתוחה ברעננה, בשבת ב-11:11 בצוותא בתל אביב.

ולפיש ועמיתים. ששה קשתנים ובראשם הכנרים חגי שחם ואליזבט ולפיש, ולרבות הצ'לן רפאל ולפיש (בעלה), יבצעו את הסרנדה של אלגר ושתי שישיות מאת ברהמס. מחר ב-20:00 בקיבוץ נען, במוצאי שבת באולם רפפורט בחיפה, ביום שלישי במוזיאון תל אביב. חלק מהתוכנית יישמע ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

"מוזתיקה". שורת קונצרטים בכיכובם של קשתנים ישראלים בעלי שם, מהם שבסיסם בחו"ל (הכנר סרגיי אוסטרובסקי, ואחרים). התוכנית כוללת יצירות מופת מאת מוצרט (החמישייה ק' 516), שוברט, ברהמס. הערב ב-20:00 בהיכל אמנויות הבמה בבאר שבע, ביום ששי ב-12:00 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב, במוצאי שבת ב-21:00, שוב בת"א.

באך, צ'לו. האמן הוא עירא גבעול, שיבצע את מכלול הסוויטות מאת באך. הערב ב-19:00 במרכז למוזיקה במשכנות שאננים בירושלים.

באך, כינור. האמן הוא סמי שטלהאמר, כנר בכיר בשוודיה, ברסיטל ראשון מבין שניים, שבו הוא מבצע את כל היצירות לכינור סולו של באך. ביום ראשון ב-20:00 במרכז ע"ש בלומנטל בתל אביב.

"אוקטופוס". ארבעה פסנתרנים - בראשם ברט ברמן ומאיר ויזל הוותיקים ושתי פסנתרניות צעירות, וזמרת הסופרן שמרית כרמי, מגישים תוכנית מגוונת, קצתה קלילה, מבאך עד גלזונוב וחצ'טוריאן. במוצאי שבת במרכז פליציה בלומנטל בתל אביב.

בארוק, נשים, בוקר. אנסמבל הזמרות "נעמה" בניצוח פנינה ענבר, ישיר עם חלילית, כינור צ'מבלו וצ'לו, בשבת ב10:30 בבית הקשתות בעין השופט.

קליל. התזמורת הסימפונית ירושלים בניצוח חן צימבליסטה, מנגנת מיצירות באך, ויוואלדי, רימסקי־קורסקוב ועוד. לפני הנגינה (ב-19:30): שיחה בהנחיית בני בשן. מחר ב-20:00 באולם הנרי קראון בבירה.

מוזיקה יהודית. מעין "מיני פסטיבל", הנה אחדים ממופעיו. ביום שני ב-19:00 מוזיקה יהודית מתקופת הבארוק עם הזמרת יעלה אביטל וקבוצת נגנים קטנה; ביום שלישי ב-20:00 שני זמרים (הזמרת היא לריסה טטויב) עם פסנתר, בנעימות יהודיות, חזנות, שירים ביידיש. במוזיאון יהדות איטליה בירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ