בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים: 6.1 עד 12.1

תגובות

הטרובדור. האופרה של ורדי מועלית באופרה הישראלית החדשה בשילוב מיצג וידיאו מאת מיכל רובנר. מנצח: דניאל אורן. במאי: מיכאל זנאנייצקי. עם זמרים מעולים והתזמורת הסימפונית ראשון לציון. מחר וגם במוצאי שבת וכמו כן בימים שני ושלישי ב–20:00, וביום שישי ב–13:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

"הפרויקט הקאמרי". חברי ההרכב, קשתנים (בראשם כנרת אורחת) ונשפנים, יופיעו בשני צירופים. התוכנית: טריו המיתרים "דיוורטימנטו" הנשגב, ק' 563, של מוצרט, והשמינייה של שוברט. כנרת ראשונה הפעם: אנטיה וייטהאס (גרמניה). הערב ב-19:30 בקונסרבטוריון בכרמיאל (רק מוצרט), מחר ב-20:00 במרכז "אלמא" בזכרון יעקב, ביום ששי ב-19:30 בקונסרבטוריון "פוליפוני" בנצרת (רק שוברט), במוצאי שבת באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב, ביום ראשון ב-19:30 בכפר בלום.

הכנרת אנטיה וייטהאס. מוצרט ושוברט עם חברי "הפרויקט הקאמרי"
Giorgia Bertazzi

"הרביעייה הירושלמית". רביעיית הקשתנים הבינלאומית מופיעה באירוע מיוחד, ובו שלוש רביעיות מאת ברטוק. הערב ב-20:00 באולם ימק"א בירושלים. בתל אביב יבצע ההרכב את כל שש הרביעיות של ברטוק, בחלוקה לשני קונצרטים, האחד מחר והאחר במוצאי שבת, שניהם במוזיאון ת"א.

"רביעיית אריאל". אף זו רביעיית כלי קשת מצוינת ששורשיה ישראליים. היא תבצע רביעיות מאת היידן, מאת אלבן ברג ("סויטה לירית"), ואת חמישיית הפסנתר של ברהמס (עם הפסנתרן רומן רבינוביץ'). מחר ב-20:00, באולם ימק"א בירושלים.

 רביעיית "כרמל". תוכנית מסקרנת במיוחד: חברי רביעיית כלי הקשת ישוחחו על שתי יצירות מופת וינגנו אותן, והן הרביעייה אופוס 18 מס' 4 של בטהובן והרביעייה "רכבות שונות", של סטיב רייך. ביום ראשון ב-20:00 בבנין המוזיקה של אוניברסיטת בר אילן, ביום שני (באנגלית, הפעם), וגם ביום שלישי, ב-20:00, במרכז למוזיקה "משכנות שאננים" בירושלים.

הסימפונית ירושלים. מנצח: דמיטרי יבלונסקי והסולן הוא דניאל אקטע, צ'לו, בקונצ'רטו של סן סאנס. עוד תבוצע הסימפוניה מס' 2 של רחמנינוב. הערב ב-17:00, באולם הנרי קראון בבירה.

תזמורת קאמרטה. התזמורת עורכת "פסטיבל בטהובן" (שהחל ב- 31.12) וסיומו יהיה הערב באולם החדש בסביון. במרכז: הקונצ'רטו מס' 4 בכיכובו של הפסנתרן אלכסנדר קורסנטיה.

שלישייה. האמנים הם ז'אנה גנדלמן בכינור, אוקסנה יבלונסקי בפסנתר, דמיטרי יבלונסקי בצ'לו (בנה). הם ינגנו, בצירופים שונים, מיצירות שוברט (הסונטה "ארפג'ונה"), שוברט בעיבוד ליסט (בפסנתר) וצ'ייקובסקי (הטריו). ביום ששי ב-12:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם ירושלים, ביום שני ב-20:00 במרכז ע"ש בלומנטל בתל אביב.

שלישייה בירושלים. הכנר אסי מתתיאס, הצ'לן שמחה חלד והפסנתרן אולג יקרביץ' יופיעו בצירופים שונים. התוכנית: מנדלסון (מבחר "שירים בלי מלים", לפסנתר) והטריו של צ'ייקובסקי. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

שלישייה בצוותא. אף כאן הקשתנים הם מתתיאס וחלד ולצדם הפעם הפסנתרן ויקטור סטניסלבסקי. הם ינגנו בצירופים שונים. המלחינים: בטהובן (צ'לו ופסנתר), שטראוס (כינור ופסנתר) וצ'ייקובסקי (הטריו). בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

רסיטל לפסנתר. רן צמח מופיע בתוכנית מאתגרת, כולה ברהמס, ובמרכזה "ואריאציות על נושא של הנדל". בשבת ב-11:00, במרכז עדן תמיר בעין כרם ירושלים.

"סולני תל אביב". על האנסמבל (קשתנים) מנצחת ג'יזל בן דור, הסולנים הם ברק טל בכינור (המנהל המוזיקלי של התזמורת), נגן הוויולה אריה בר־דרומא (המנהל הכללי שלה), ונגן בנדוניאון אורח. יבוצעו יצירות מאת פיאצולה, מוצרט (דיוורטימנטו ק' 136) ומנדלסון (סימפוניה מס' 1). ביום שלישי באולם וייל בכפר שמריהו.

תזמורת האקדמיה הירושלמית. מנצח: איתן גלוברזון ויישמע מבחר אריות מתוך אופרות בכיכובם של זמרי קבוצת "מיתר" של האופרה הישראלית. ביום שלישי ב-20:00 באולם ימק"א בירושלים.

קרן ותזמורת. על "תזמורת הגליל" מנצח סלים עבוד אשקר, ומשתתף נגן קרן אורח מצ'כיה ושמו ראדק באבורק, כסולן בקונצ'רטו מאת מוצרט. עוד בתוכנית, הסימפוניה האיטלקית של מנדלסון. במוצאי שבת באודיטוריום של גן התעשייה בנצרת.

רק באך. זמרת מצו־סופרן אורחת, ניקולה וניס, Nicola Wenyss, עם החליליתנית דורט פלורנטין, עם הכנרת ליליה סלבני ועם נגן הבאסון בני אגסי, תשיר אריות נפלאות מתוך קנטטות של באך, מהן שלא בוצעו בארץ מעולם. היום ב-14:00 במכללת לוינסקי בתל אביב, מחר באוניברסיטה הפתוחה ברעננה.

כינור וצ'לו. הכנרת ניצן ברתנא והצ'לנית מיכל בק מגישות תוכנית מגוונת ובמרכזה יצירות מהמאה ה-20 (קודאי, מרטינו, אייזלר) בשבת ב-20:00 *במרכז ע"ש בלומנטל בתל אביב.

אסתרית בלצן. כותרת התוכנית החדשה של ד"ר בלצן היא "הצרפתי והספרדי", ועניינה בעיקר המוזיקה של מוריס ראוול (לצד גונו, דליב, דה־פאיה). משתתפים, לצד בלצן (כפסנתרנית וכמרצה) השחקן עמנואל חנון והזמרת הילה בג'יו. ביום שישי ב-10:00, ביום ראשון ב-20:00, ביום שני וביום שלישי, בשניהם פעמיים, ב-10:00 וב-20:00, במוזיאון תל אביב.

אורית וולף. הפסנתרנית משוחחת על אמנות האילתור, ומדגימה, בשיתוף שני פסנתרנים נוספים וגם זמרת. מחר ב-10:00 בבוקר במוזיאון תל אביב.

במלאות לה חמישים

גארי ברתיני

התזמורת הקאמרית הישראלית השוקדת להתאושש מהמשבר הכספי ולעלות על דרך מלך אמנותית וכלכלית בהנהגת מנהלה המוזיקלי החדש אריאל צוקרמן ובעזרת ההנהלה הציבורית החדשה, עורכת בסוף השבוע את פסטיבל החורף השנתי שלה באילת. אחד הצימוקים הוא קונצרט הנעילה של הפסטיבל (קונצרט זה יוגש אחר כך במקומות נוספים בארץ) ובו ישוחזר קונצרט הייסוד שהיה ב–1966. באירוע ההיסטורי ההוא, אשר סימן תחנה חשובה בחיי המוזיקה בישראל, המנצח היה גארי ברתיני, המוזיקאי שיזם והקים את המוסד (שנקרא אז "האנסמבל הקאמרי" וכלל 22 נגנים ושישה זמרים) וכיהן כמנהלו המוזיקלי הראשון. הנה אפוא פרטים אחדים, חלקיים, על מה שיהיה באילת, הקונצרטים יתקיימו באולם של מלון "רויאל ביץ'".

היום, עם הכנר והמנצח אנדריאס מוסטונן, ביצירות היידן, פיאצולה וסקוט ג'ופלין.
מחר ב-16:00, עם המנצחים והנגנים שלו עד-אל (צ'מבלו) ואריאל צוקרמן (חליל), חליפות וגם יחדיו, בתוכנית בארוקית.

מחר ב-21:00, המנצח הוא אריאל צוקרמן ובמרכז - הסימפוניה השביעית של בטהובן.
ביום ששי ב-15:00, עם אמן המנדולינה יקי ראובן ועם הפסנתרן דרור זמל.

ביום ששי ב-17:30, המופע "אופרה בטירוף" (פרודיה משעשעת על עולם האופרה ועל עולם הליד), עם הזמר (וכותב הטקסט) דוד זבה ועם הפסנתרנית אירית רוב.
ביום ששי ב-21:00, מבחר אריות עם זמרת הסופרן אלה וסיליבצקי.

בשבת ב-17:30, קונצרט קאמרי בשלושה (כינור, פסנתר וצ'לו), הכנרת היא אלינה גורביץ', הנגנית הראשונה של התזמורת.

במוצאי שבת ב-21:00, שיחזור קונצרט יסודה של התזמורת. מנצח הפעם: אריאל צוקרמן (שיתפקד גם כחלילן סולן ב"חזיונות" של פרטוש). סולן בפסנתר: אריה ורדי, בקונצ'רטו ק' 456 של מוצרט. קונצרט חגיגי זה חוזר ביום ראשון ב-20:00 בהיכל התרבות של פתח תקווה וביום שני ב-20:00 בהיכל התרבות של אשקלון.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו