נבחרו הזוכים בתחרויות "האביב" למוזיקאים צעירים

בתחרויות "האביב" לבני 21 עד 30 שננעלו אמש, השתתפו 14 מוזיקאים. הפסנתרן אלון פטרילין זכה בפרס בקטגוריית הפסנתר ובפרס על ביצוע מצטיין ליצירה ישראלית

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפסנתרן אלון פטרילין
חגי חיטרון

במוזיאון תל אביב הסתיימו אמש התחרויות למבצעי מוזיקה צעירים, בני 21 עד 30, שהן התחרויות החשובות בארץ מסוגן, למוזיקאים ישראלים. התחרויות מתקיימות מדי שנה (בחורף ולא באביב), בכל שנה בקטגוריית כלים אחרת, במחזוריות של שלוש שנים בכל הכלים (בפסנתר מדי שנתיים).

בפרס בקטגוריית הפסנתר על שם רפי גורלניק, הוכתר אלון פטרילין, בן 21, הלומד כיום אצל דריה מונסטירסקי, על זכייתו קיבל פרס בסך 6,000 דולר. בנוסף הוכתר פטרילין בפרס על ביצוע מצטיין של יצירה ישראלית, שמממן משרד התרבות, בסך 15 אלף שקל. את הפרס בקטגוריית הוויולה בסכום של 6,000 דולר, החליטו השופטים לא להעניק הפעם, והסבירו כי החלטתם זו היא "משיקולים מקצועיים". אבל ציון לשבח ניתן לוויולן ניר רום נגי. מלבד פרסים אלה חולקו פרסים נוספים.

בתחרויות השתתפו 14 מוזיקאים. מהם עלו לשלב הגמר שלושה פסנתרנים ושני וויולנים. בשלב הגמר של התחרות על ביצוע מצטיין של יצירה ישראלית השתתפו שלושה פסנתרנים ושני ויולנים.

שופטי התחרות השנה היו המנצחים אריאל צוקרמן וגיא פדר, נגני כלי הקשת סעידה בר־לב, יעל ברולסקי, שולי ווטרמן, אורי ורדי ואברי לויתן, המלחין דן יוהס, הפסנתרנים זכריה פלווין, רוגלית ישי ועינב ירדן והמוזיקולוג רז בנימיני. יו"ר התחרות היא אביגיל ארנהיים ומפיקה אותה קרן התרבות אמריקה ישראל.

בקשר להצמדת הפרס בקטגוריית הפסנתר לשמו של רפי גורלניק המנוח: בתחילת התחרות סיפרה אלמנתו כי קיבלה מכתב מהנהלת התחרות ובו נאמר כי מהפעם הבאה לא ייקרא עוד הפרס על שם גורלניק, מאחר שהסכום שהמשפחה תרמה בשעתה (200 אלף שקל, ב–2001) התאדה מזמן, בפרשת התמוטטותה של קרן מיידוף (שכספי קרן התרבות אמריקה־ישראל היו מושקעים בה). לאחר פניית "הארץ" לבקשת הסברים נוספים מהנהלת הקרן, הודיעה ההנהלה כי הפרס ימשיך להיקרא ע"ש גורלניק. פרס זה חולק עד כה 11 פעמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ