בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים: 18.5 עד 24.5

תגובות

תזמורת קאמרטה. אירוע עיוני־מוזיקלי: לנגינה, בניצוחו של אבנר בירון, תקדם הרצאה של הפרופ' לפילוסופיה שלמה בידרמן בנושא "השיבה הנצחית". בחלק המוזיקלי משתתף הזמר עודד רייך, בלקט מתוך מחזור שירי "מסע החורף" של שוברט. עוד בקונצרט, פרקים מתוך הסימפוניה "הפסטורלית" של בטהובן. ביום שישי ב–11:00 באולם הנרי קראון בירושלים, ביום שלישי ב–16:30 באולם ויקס ברחובות.

"מקבת". האופרה הישראלית מעלה את האופרה של ורדי בבימוי ז'ן קלוד אוברה (גרסה שהועלתה כאן ב–2000), עם זמרים מחו"ל ומהארץ. מחר, וגם ביום ראשון וביום שני, בכל אלה ב–20:00, ולפני כן ביום שישי ב–13:00 ובמוצאי שבת ב–21:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

תזמורת הבארוק. מנצח: יזהר קרשון. זמרים סולנים: טובי כוחותינו. מלחינים: מונטוורדי, הנדל, קורלי, באך (מיסה לותראנית קצרה). ביום שלישי ב–20:00 באולם הקונסרבטוריון (שטריקר) בתל אביב.

תזמורת סימפונט. תוכנית מסקרנת עם המנצח והסולן במנדולינה שמואל אלבז. סולן בפסנתר: אסף קליינמן. היצירות: קונצ'רטו למנדולינה (במקום כינור), פסנתר ותזמורת מאת מנדלסון, "ריקודי עם רומניים" מאת ברטוק, "שחרזדה" מאת רימסקי קורסקוב ו"בין מעיינות", יצירה חדשה מאת מיכאל וולפה (בהשתתפות חברי חבורות זמר מעמק בית שאן. טקסט: רחל שפירא). מחר, וגם במוצאי שבת (ב–21:00) במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

הזמר יניב ד'אור. "לטינו לדינו" עם בארוקדה
טטיאנה דרוז

הסימפונית ירושלים. מנצח: אנדריאס מוסטונן, וכסולן משתתף נגן בנדוניאון אורח. בתוכנית, בין השאר: ה"בולרו" של ראוול, וגם יצירות מאת פיאצולה, נינו רוטה, רימסקי־קורסקוב. הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון בבירה.

רק ברהמס. מיני פסטיבל ובו שלושה קונצרטים שונים, בהשתתפות שלושה נגני כלי קשת אורחים מחו"ל (הכנרת היא ליזה פרשטמן), עם הפסנתרן הישראלי רומן רבינוביץ', שינגנו בהרכבים שונים. מחר, ביום שישי ב–11:30, ובמוצאי שבת ב–21:00 באולם הקונסרבטוריון (שטריקר) בתל אביב. עוד לפני כן יגישו אמנים אלה תוכנית שכולה ברהמס הערב בקיבוץ נען.

"לטינו לדינו". באירוע זה, המומלץ בחום, וכשמו משלב את מורשת הלדינו עם יצירות בארוקיות מופיע זמר הקונטרטנור יניב ד'אור עם נגני אנסמבל "ברוקדה" ועם נגנים נוספים. הערב במוזיאון תל אביב, מחר באולם וייל בכפר שמריהו,ביום שני ב–22:00 במועדון זאפה בהרצליה.

שיגעון של פעם. מופע מיוחד של יצירות מאת מלחינים אנגלים מהמאה ה–17 שיש להן קשר לנושא השיגעון ערכה מירנה הרצוג. משתתפים: הזמר אלון הררי ולהקת נגנים ובהם הרצוג עצמה (כנגנית ויולה דה גמבה). בשבת ב–12:00 בכנסיית מר אליאס בחיפה.

שלישייה שכזאת. נאמנים: שרון קם, קלרינט, אורי קם, ויולה (אחיה), מתן פורת, פסנתר, בצירופים שונים. היצירות: טריו "קגלשטט" של מוצרט, "סיפורי אגדה" של שומאן, לצד ברהמס, שוברט, ברטוק ("קונטרסטים") ועוד. ביום שלישי במוזיאון תל אביב.

שלישיית "אפסיונטה". הכנרת הדס פבריקנט, הפסנתרנית עינת פבריקנט והצ'לנית איריס יורטנר ינגנו יצירות של מלחינים ישראלים במוצאי שבת, במרכז פליציה בלומנטל בתל אביב.

שלישייה בצוותא. חברי שלישיית "עיר שלם" — הכנר יורי גלוחובסקי, הצ'לן אלכסנדר סינלניקוב והפסנתרנית גבריאלה טלרוזה — מבצעים שלישיות מאת ברהמס (אופ' 8) מוצרט ורחמנינוב. בשבת, 11:11, בצוותא תל אביב.

מולטיפיאנו פלוס. ארבעה פסנתרנים (תומר לב ובכירי תלמידיו הבוגרים), עם שני נגני כלי הקשה חברי הפילהרמונית, חוברים לתוכנית צבעונית (באך, רחמנינוב, ראוול, מוסורגסקי ועוד). במוצאי שבת ב–21:00 במרכז "אלמא" בזכרון יעקב.

ליזה פרשטמן. ברהמס בתל אביב ובקיבוץ נען
Marco Borggreve

שאקון וגלגוליו. מטעם האקדמיה בירושלים. היצירות: באך (ה"שאקון" לכינור סולו); באך־ברהמס (השאקון הנ"ל בעיבוד לפסנתר ביד שמאל); ברהמס־קירשנר: עיבוד לשישיית מיתרים. כינור: ליחי בן דיין. צ'לו: מיכל קורמן. פסנתר: איתן גלוברזון ואלון פטרילין. הערב ב–20:00 באולם וייז בגבעת רם בבירה.

"חמישיית תל אביב". בהרכב מנגנים נשפנים מטובי כוחותינו ומצטרף אליהם הפעם פסנתרן אורח מאיטליה. התוכנית: בטהובן (החמישייה לפסנתר וכנ"ש), בריו, פולנק, שטראוס ("טיל אוילנשפיגל"). הערב ב–20:00 בקונסרבטוריון בבאר שבע, בשבת ב–18:00 (נשפנים בלבד, הפעם) בקיבוץ מעברות.

כינור ופסנתר. בסדרה "בממד אישי" בעריכת הפסנתרנית אסתרית בלצן, בהגשתה ובנגינתה, מתאחר הפעם בנה, הווירטואוז הבינלאומי איתמר זורמן. היצירות: מאת סזאר פראנק, שוברט, פגניני ועוד. ביום שישי ב–10:00 וביום שלישי ב–20:00 באולם רפפורט בחיפה, ביום שני ב–20:00 במוזיאון תל אביב.

חליל ופסנתר. נועם בוכמן (החלילן הראשון של הסימפונית ירושלים) ופזית גל יופיעו בתוכנית צרפתית עשירה. בשבת ב–11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

צ'לו ופסנתר. מנגנים: מיכה הרן (לשעבר הצ'לן הראשון של הפילהרמונית) ורויטל חכמוב. הקומפוזיטורים: באך (צ'לו סולו), בטהובן,שומאן,ברהמס. הערב במרכז ע"ש בלומנטל בתל אביב.

כינור ופסנתר. הכנרת מרים פריד ויונתן ביס (בנה, מוזיקאי מצטיין בזכות עצמו), יבצעו שלוש סונטות של בטהובן. מחר ב–20:00 באולם ימק"א בירושלים.

רסיטל לפסנתר. מבחר סונטינות יבצע חגי יודן — לרבות מאת קלמנטי, ברטוק, קבלבסקי, רון וידברג. מחר בסטודיו שלו בדרום תל אביב (רחוב שוקן 27).

רסיטל לפסנתר. עדי נויהאוז (בן 20) ינגן מנדלסון, שומאן,דביסי, שופן ועוד. ביום שישי ב–12:30 במוזיאון ישראל בירושלים.

פסנתר ומודרנית. הפסנתרנית שירה לגמן תנגן שתי יצירות מ–1953: האחת מאת ליגטי, האחרת מאת שלסי (מלחין איטלקי). מחר באולפן "התיבה" ביפו.

פסנתר ושיחה. בסדרתה "בחותם אישי" תארח הפסנתרנית והמלחינה אורית וולף את השחקן הבמאי נתן דטנר. הם יראיינו זה את זה על חייהם ופועלם, בשילוב יצירות שופן, מוצרט, וולף עצמה וגם שירים ממחזות זמר. מחר ב–11:00 בבוקר במוזיאון תל אביב.

סופשבוע אנגלי. מרתון של שיחה והדגמות (בהקלטות ובווידיאו), לרבות הקרנת תווים, מוקדש ליצירות מאת בנג'מין בריטן ומאת ג'ון ראטר. עורכת ומגישה: המוזיקאית סמדר כרמי גיברמן. ביום שישי מ-10:00 ובשבת מ-9:30 בבית דניאל בזכרון יעקב (אפשרות ללינה במקום, פרטים נוספים: 03-6399001)

נעמה בצפון. מקהלת הנשים "נעמה", בניצוח פנינה ענבר, תופיע בתוכנית מגוונת בשבת ב–10:30 בכנסייה בתרשיחא.

עלי עוגב. הנגן האורח דומיניוק סברין מגיש תוכנית מגוונת. ביום ששי ב–11:00 באולם הכט באוניברסיטת חיפה, בשבת ב–11:00 בכנסיית דורמיציון בירושלים.

לילדים. מנגנת תזמורת הבמה, בניצוח רוני פורת, ומשתתף השחקן עמנואל חנון. הנושא (בעריכת פורת): מוצרט וחליל הקסם. בשבת, פעמיים, ב–10:30 וב–12:00, במוזיאון תל אביב.

לילדים. באירוע זה, בעריכת ד"ר מאיר ויזל, ישתתפו שני נגני טובה,  אביטל הנדלר וחיים מזר. ביום שלישי ב–17:00 במרכז פליציה בלומנטל בתל אביב.

לילדים רכים. ניצה שאול ערכה ומגישה, בהשתתפות נגנים ורקדנים, מופע על חיי של מנדלסון בכלל ועל "חלום ליל קיץ" בפרט. היום ב–17:00, מחר פעמיים, ב–17:00 וב–18:30, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב (האולם הקטן).



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו