בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים: 8.6 עד 14.6

תגובות

פסטיבל אבו גוש. כתמיד, משתתפים בפסטיבל זה למוזיקה ווקאלית זמרים מטובי כוחותינו ונגנים ישראלים כנ"ל. אשר למקהלות: מלבד המקהלה המעולה ע"ש ברתיני, האנסמבל הקולי הישראלי ומקהלות ישראליות אחרות תשתתף הפעם גם (בשני קונצרטים א־קאפלה, המציגים אותה במיטבה) מקהלת "אוריאה" (Oreya) מאוקראינה (נוסדה בז'יטומיר ב–1986). ועוד: מלבד הקונצרטים העיקריים של הפסטיבל, בכנסייה הגדולה על ההר יתקיימו גם קונצרטים קוליים קאמריים, בקריפטה של הכנסייה הצלבנית בכפר אבו גוש עצמו. הנה אחדים מהאירועים, בפירוט חלקי: ביום שישי: ב–11:30, המקהלה מאוקראינה; ב–15:00, "דיקסיט דומינוס" של הנדל עם האנסמבל הקולי החדש בניצוח יובל בן־עוזר. בשבת : ב–11:30, המיסה הגדולה של מוצרט בניצוחה של חנה צור (מנהלת הפסטיבל); ב–15:00, ויוואלדי ופרגולזי בניצוח בן־עוזר; ב–18:00, המקהלה מאוקראינה. ביום ראשון: ב–11:30, המקהלה ע"ש ברתיני בניצוח רונן בורשבסקי; ב–15:00, "דידו ואניאס" של פרסל בניצוח רון זרחי. מן הקונצרטים שיהיו בקריפטה: בשבת ב–16:00, תוכנית מגוונת עם הזמרת רויטל רביב, החלילן יוסי ארנהיים והפסנתרנית אירית רוב.

הסימפונית של פטרבורג. התזמורת האורחת, בניצוח אלכסנדר דמיטרייב, תבצע את הסימפוניה התשיעית של שוסטקוביץ' ואת הסימפוניה השנייה של רחמנינוב. ביום ראשון ב-21:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

אלכסנדר דמיטרייב. מנצח על הסימפונית של פטרבורג בתל אביב

המקהלה מאוקראינה. מלבד הופעותיה של מקהלת "אוריאה" בפסטיבל אבו גוש (ראו כאן) תופיע המקהלה בתוכנית א־קאפלה גם ביום ראשון ב–20:00 באולם קריגר בחיפה.

הסימפונית ראשון לציון. בקונצרט זה, בניצוחו של מקסימיאנו ואלדס, הסולנית היא הפסנתרנית מיכל טל בקונצ'רטו מאת ארוין שולהוף. עוד בתוכנית, בין השאר, הסימפוניה הסקוטית של מנדלסון. ביום ראשון ב–21:00, ביום שני ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הקאמרית הקיבוצית. קונצרט מעורר ציפיות בניצוח דורון סלומון, ובו "קרנבל החיות" של סן־סאנס בתרגום השובב המתוחכם של ירון לונדון (קריינית: ניצה שאול), סימפוניית "התרנגולת" של היידן, קונצ'רטו "הקוקייה" של היידן (עם אנסמבל הפסנתרנים "מולטי פיאנו", שמונה ידיים). ביום שלישי ב–20:00 בהיכל התרבות של נתניה.

תזמורת סימפונט. מנצח וכנר סולן: מיכאל גוטמן. התוכנית: הסוויטה "מאירק'ה הולך לטייל" מאת נועם שריף (בכורה), רומנסות  לכינור ותזמורת  מאת בטהובן ומאת דבוז'ק, הסימפוניה מס' 1 של בטהובן. הערב ובמוצאי שבת במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

התזמורת הקאמרית הישראלית. מנצח: אריאל צוקרמן. סולן: חן הלוי, בקלרינט. התוכנית: הקונצ'רטו לקלרינט של מוצרט וסרנדה לתזמורת מאת ברהמס. הערב במוזיאון תל אביב.

"הפרויקט הקאמרי". סולנים: הכנר איתמר זורמן, הקלרניטן טיבי צייגר, הפסתרנית יעל קרת. התוכנית: החמישייה הנשגבת ק' 515 של מוצרט, חמישיית קלרינט מאת מרדכי סתר, קונצ'רטו לכינור, פסנתר ורביעיית כלי קשת מאת שוסון. ביום שלישי ב–19:30 בקונסרבטוריון בכרמיאל.

מקהלת "אוריאה". תופיע בפסטיבל אבו גוש
ולנטין וסטק

"מולטי פיאנו". אנסמבל הפסנתרנים (תומר לב ותלמידיו הבכירים), עם המקישנים תומר יריב ודן מושייב, יופיעו בתוכנית כבדה־קלה מושכת במיוחד, יצירות מאת פולנק, ביזה ("כרמן"), מוסורגסקי. ביום שישי ב–11:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

פסנתר ומיתרים. הפסנתרנית רויטל חכמוב וקבוצת קשתנים, בראשם הכנר גלעד הילדסהיים, יבצעו יצירות מאת מוצרט (לרבות שני קונצ'רטי לפסנתר, בנוסח קאמרי). מחר ב–20:30 וביום שישי ב–10:30 באולם של בית חכמוב־שפירא ביישוב נטף (הגעה: דרך אבו גוש).

רביעיית "כרמל". קונצרט מוסבר זה מוקדש כולו ליצירת פסגה של בטהובן והיא הרביעייה לכלי קשת אופוס 131. ביום שישי ב–13:00 באולם "אלמא" בזכרון יעקב, ביום שלישי ב-20:00 במרכז למוזיקה ב"משכנות שאננים" בירושלים.

עין כרם. ביום שישי ב–12:00, עיבודים — לסימפוניה החמישית של בטהובן (מנגן הפסנתרן מיכאל זרצקל), ולסימפוניה הרביעית של ברהמס, בידי הפסנתרנים דרור זמל ורון טרכטמן; באירוע אחר שם, בשבת ב–11:00, עם אנסמבל הקשתנים "מילניום" ונגנים סולנים, יבוצעו קונצ'רטי של באך. שני האירועים יהיו במרכז עדן־תמיר בעין כרם, ירושלים.

זמרי מורן. מנצח: גיא פלץ. לצד המקהלה ינגנו תומר יריב בכלי הקשה, גן לב בסקסופון ואולג יקירביץ' בפסנתר. היצירות: מאת יוסף ברדנשווילי (חדשה), יחזקאל בראון, שרה שוהם, אייל באט, פאול בן חיים ועוד.מחר באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

תרבות ספרד. משתתפים: חברות טריו "אפסיונטה" (הדס ועינת פבריקנט, בכינור ובפסנתר, איריס יורטנר בצ'לו), עם ארז יעקב בגיטרה, עם יוסי שיפמן בדברי קישור ועם רקדנית הפלמנקו אלה וייך. ביום שלישי ב–20:00 במרכז ע"ש בלומנטל בתל אביב.

טריו "נוגה". עדית שמר בחליל, אורית מסר בצ'לו, מגי קול בפסנתר, יבצעו יצירות של המלחינות קלרה שומאן וססיל שמינאד, ושל בת ימינו הגר קדימה. ביום ראשון במרכז ע"ש בלומנטל בתל אביב, ביום שני ב–13:00 באולם החוג למוזיקולוגיה באוניברסיטה העברית בי"ם (הר הצופים), ביום שני ב–17:00 באולם הנרי קראון בי"ם.

בצוותא. רביעיית כלי הקשת "ריכטר" (חברי הפילהרמונית, הכנר הראשון הוא איליה קונולוב), יבצעו רביעיות מאת בורודין ומאת מנדלסון (אופוס 44). בשבת, 11:11, בצוותא תל אביב.

דורון סלומון. "חיות" של סן־סאנס ושל היידן עם הקאמרית הקיבוצית
דני מכליס

קונצרטיול. סמיון גבריקוב, יוליה גורביץ' ומיכה הרן, בכינור, פסנתר וצ'לו, ינגנו מיצירות בטהובן — בצירופים שונים. בשבת ב–12:30 במנזר בבית ג'מאל, ליד בית שמש.

האנדלוסית אשדוד. עם התזמורת, בניצוח תייסיר אליאס, יופיעו הפייטן בנימין בוזגלו וזמרים אורחים ממרוקו. ביום שני במוזיאון תל אביב, ביום שלישי באולם הנרי קראון בירושלים.

רסיטל לפסנתר. נעמי בלינקאיה תנגן מיצירות ברהמס, ליסט, גריג ורחמנינוב. ביום שישי ב–14:00 במרכז ע"ש בלומנטל בתל אביב.

"אופרה על המסך". יוסי שיפמן מדבר על "הדוכסית הגדולה מגרולשטיין" מאת אופנבך, ומקרין את האופרה בביצוע שניצח עליו מארק מינקובסקי. ביום שני ב–18:30 בסינמטק בחיפה (אולם רפפורט, מרכז הכרמל).

מוזיקה עכשווית. שורת מופעים בחוג למוזיקה של אוניברסיטת חיפה. ביום שני, מ–16:00 (בזה אחר זה), יצירות טקסט־סאונד של ג'וזף שפרינצק, רסיטל של הפסנתרן אמרי טלגם, אמניות הקול אתי בן זקן וענת פיק; ביום שלישי, מ–16:00, בזה אחר זה, הכנרת יעל ברולסקי, דואו גיטרות. הכל באולם 207 של החוג.



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו