קונצרטים: 4.1 עד 10.1

חגי חיטרון
חגי חיטרון

הסימפונית ירושלים. מנצח: מישל טבצ'ניק. סולן: הכנר ואדים גלוזמן בקונצ'רטו מס' 2 של פרוקופייב. עוד בתוכנית, הסימפוניה השמינית של בטהובן, "הים" של דביסי, וגם יצירה מאת המנצח. הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

הסימפונית ראשון לציון. מנצח ג'יימס ג'אד והסולנית היא נבלנית סינית ושמה יואינג צ'ן, בקונצ'רטו של הנדל וב"מחולות קודש ומחולות חול" מאת דביסי. עוד בתוכנית, "מטמורפוזות" לכלי מיתר של ריכרד שטראוס והסימפוניה מס' 5 של ווהן־ויליאמס. הערב ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, מחר ובמוצאי שבת בהיכל התרבות של ראשל"צ.

הסופרן קרן מוצרי. תופיע עם אנסמבל המאה ה–21 בניצוח אילן וולקוב

תזמורת קאמרטה. מנצח: יובל צורן. הרצאה (נושא הקונצרט כולו הוא "מוסיקה והגירה): הסופר חיים באר. סולנים: הזמרת קלייר מגנאג'י, החלילנית אסתי רופא. יוגשו: יצירות מאת בן חיים, דבוז'ק, בלוך, ראוול, ברטוק, סרג'ו נטרא. ביום שישי ב–11:00 באולם הנרי קראון בירושלים, ביום שלישי ב–20:00 במרכז המוזיקה החדש בראש העין.

תזמורת סינפונייטה. מנצח ופסנתרן סולן: אריה ורדי, בקונצ'רטו מאת ראוול. עוד בתוכנית, הסימפוניה של ביזה. במוצאי שבת וביום שני (הפעם עם הרצאה של יוסי שיפמן, ב–19:00) בהיכל אמנויות הבמה בבאר שבע.

ימי פרוקופייב. במלאות 125 להולדתו של המלחין מוקדשים בבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן־מהטה באוניברסיטת תל אביב שלושה ימים ליצירותיו לפסנתר. הן יידונו וינוגנו בכיתות אמן (בהדרכת בוריס ברמן), בהרצאות (של החוקרת נלי קרביץ ושל הנכד, המוזיקאי הבריטי גבריאל פרוקופייב), ובנגינת כל הסונטות לפסנתר (ביום שני אחר הצהריים). ממחר, ואחר כך ביום ראשון וביום שני, בבניין האקדמיה באוניברסיטת ת"א.

אנסמבל המאה ה-21. מנצח: אילן וולקוב. סולנים: הזמרת קרן מוצרי, הקלרניטן יוני סילבר, נגן כלי ההקשה רם גבאי. היצירות: מאת יאיר קלרטג, ולדימיר טרנופולסקי (רוסיה) פסקל דיספן (צרפת), כריסטופר פוקס (אנגליה). במוצאי שבת במוזיאון תל אביב.

סופרן ו"מיתר". משתתפים: הזמרת קלייר מגנאג'י ונגנים חברי אנסמבל "מיתר" בניצוח פייר אנדרה ואלאד. תוכנית: "הרועה על הסלע" של שוברט, עיבוד לסיפוניה מס' 4 של מאהלר ועוד. מחר באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב, במוצאי שבת ב–20:00 במרכז האמנויות "אלמא" בזכרון יעקב.

אנסמבל "מיתר". סולן: נגן הקלרינט יונתן הדס. היצירות: מאת הילת בן קנז, מאת אריה שפירא, וגם מאת פייר בולז ("דריב" 2 שלו). הערב באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

 הסופר חיים באר. ישוחח בסדרת "חושבים מוזיקה", של תזמורת קאמרטה

תזמורת צעירה. על תזמורת האקדמיה הירושלמית מנצח איתן גלוברזון. סולן: הכנר אלכסנדר פבלובסקי בקונצ'רטו "הטורקי" של מוצרט. עוד בתוכנית, הסימפוניה הרביעית של ברהמס והיצירה "סימפוניקנטטה" של יונתן קרן (מבוססת על נעימת כוראל שבאך השתמש בה). מחר ב–20:00 באולם ימק"א בבירה.

רביעייה על ההר. רביעיית כלי הקשת "כרמל" תבצע רביעיות מאת מוצרט (ק' 575), שוסטקוביץ' ומנדלסון. ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

שלישיות בצוותא. הכנר מנחם ברויאר, הפסנתרנית רוגלית ישי והצ'לן הלל צרי יופיעו בתוכנית מושכת ובה שלישיות מופת מאת בטהובן, ברהמס ועוד. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

שלוש בצהריים. החלילנית אסתי רופא, הצ'לנית שירה מאני והנבלנית גתית בועזסון תנגנה באך, מוצרט, ראוול, ז'ק איבר (בעיקר עיבודים). ביום ראשון ב–14:00 באולם הכט באוניברסיטת חיפה.

"64 דברים". מדובר באירוע שתוכנו אינו ידוע מראש, קצתו נקבע בהחלטת הקהל, עם החלילן רואי אמוץ, עם הפסנתרן מתן פורת ועם הצ'לן עירא גבעול, שלושתם נגנים מעולים. מסקרן. במוצאי שבת ב–22:00 במרכז התרבות "אלמא" בזכרון יעקב.

עלי עוגב. הנגנית הלטווית לריסה בולאווה תגיש רסיטל מגוונן, בעוגב הגדול של "אלמא", בשבת ב–11:30, שם.

בארוק צרפתי. הזמרת טל גנור, עם קבוצת נגנים קטנה בכלים היסטוריים, תשיר קנטטות מאת קמפרה ומאת קלראמבו. תבוצע גם רביעייה כלית מאת טלמן. ביום שני ב–13:00 בחדר 2715 בבניין מדעי הרוח באוניברסיטה העברית על הר הצופים בירושלים.

"שירה שיר". הזמרים יסמין לוי אלנטק ויאיר פולישוק עם הפסנתרן עידו אריאל (עורך האירוע) מגישים סדרת שירים שמשותפת להם הכותרת "שירי קדושים וחוטאים", מאת ברהמס, בארבר, פולנק ועוד. במוצאי שבת באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

האנדלוסית אשדוד. הזמרת הסולנית היא אחינעם ניני (יופיעו גם זמרים אחרים), השירים יזומרו בעברית ובערבית. מנצח תייסיר אליאס, ומשתתפת גם המקהלה היהודית־עברית "ראנה" מיפו. מסקרן. ביום שלישי במשכן לאמנויות הבמה באשדוד.

"קתדרא". ביום הרצאות מרתוני עם אסתרית בלצן ומשה זורמן ידובר בין השאר (ב–11:00) באופרה "לוצ'יה די למרמור" של דוניצטי, לקראת העלתה באופרה הישראלית, וביצירות קוליות וכליות מאת מוצרט, ארנולד שנברג וסן־סאנס. היום, מ–09:00, במרכז ענב בתל אביב.

מקהלת "עדי". המקהלה, בניצוח עודד שומרוני, תופיע בתוכנית מגוונת ומעניינת. ביום שלישי ב–17:00 במרכז למוזיקה ("משכנות שאננים") בירושלים.

התזמורת הקאמרית הישראלית. בעיקר לילדים: מנצח דורון סלומון, כתיבה ומשחק ניצה שאול, לצד התזמורת יופיעו הפעם גם שני רקדנים. הכותרת: "אגדות צוענים". מחר ב–18:00 במוזיאון תל אביב.

קלאסי באילת

שורת קונצרטים באילת, עם תזמורת סימפונט רעננה וסולנים, תתקיים כחלק מפסטיבל "ישרוטל קלאסי קאמרי" באולם (בעל האקוסטיקה הטובה) של מלון רויאל ביץ'.
הנה אחדים מהמופעים, בפירוט חלקי: הערב: המנצח הוא קרלו גולדשטיין, הסולנים הם הפסנתרן אלישע אבס והזמרת נופר יעקובי. יישמעו: הקונצ'רטו מס' 21 של מוצרט והמוטט "אקזולטטה יובילאטה" שלו.
מחר ב–16:00: "הדיוות", מופע הומוריסטי נחמד שמשתתפיו שלושה: הזמרות קרן הדר והילה באג'ו והפסנתרן (כותב הטקסט) דוד זבה.
מחר ב–21:00: המנצח גולדשטיין, והתוכנית כוללת את "פר גינט" של גריג ואת הסימפוניה הפסטורלית של בטהובן.
מחר ב–23:00: המנצח הוא ירון גוטפריד, מרכז התוכנית: יצירות של קורט וייל.

תגובות