קונצרטים: 1.2 עד 7.2 - מוזיקה קלאסית - הארץ

קונצרטים: 1.2 עד 7.2

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

פסטיבל בינ"ל קאמרי באילת. הפסטיבל החורפי השנתי, בניהולו של ליאוניד רוזנברג, מזמן גם הפעם אמנים בעלי שם מחו"ל ועמיתים ישראלים מעולים. הקונצרטים מתקיימים באולמות של מלון "דן". הנה האירועים העיקריים, בפירוט חלקי: היום ב–17:00, שבעה משתתפים (פסנתר וכלי מיתר), בצירופים שונים, יבצעו יצירו מאת שופן, שומאן, דביסי והינדמית. מחר יהיו קונצרטים אחדים ובהם: ב–17:00, יצירות מאת ליסט בנגינת הפסנתרן אמיר כץ (זה רסיטל מיוחד, מאתגר); ב–20:45, רביעיית כלי קשת צעירה מצרפת ושמה "ון־קויק" (Van Kuijk) ברביעיות של דביסי ושל ראוול ועוד; ב–20:45 (באולם אחר), התזמורת המצוינת "קאמרטה ז'נווה" בניצוח דוד גריילסהאמר. תוכנית: הקונצ'רטו לכינור מס' 3 של מוצרט (עם הכנרת ויקטוריה מולובה), הסימפוניה מס' 85 של היידן ועוד.

גם ביום שישי יהיו קונצרטים אחדים ובהם: ב-11:00, רסיטל של פסנתרן רוסי בן 16; ב–17:00, "קאמרטה ז'נווה". כמו לעיל; ב–17:00 (באולם אחר), רביעיית ון־קויק עם הפסנתרן אמיר כץ, בחמישייה של סזאר פרנק ועוד; ב–-20:45, רסיטל של פסנתרן איטלקי עטור פרסים ושמו פדריקו קולי, שינגן שלוש סונטות של בטהובן ועוד; ב–20:45 (באולם אחר), אירוע אטרקטיבי במיוחד, אנסמבל "גבריאלי" מאנגליה (זמרים ונגנים) בניצוח פול מקריש, יבצע קנטטה איטלקית של הנדל הצעיר (עם סופרן סולו) ואת ה"דיקסיט דומינוס" של הנדל. בשבת יהיו קונצרטים אחדים ובהם: ב–11:00, פסנתרנים וקשתנים, בצירופים שונים, ביצירות צ'ייקובסקי, ארנסקי, שוסטקוביץ'; ב–17:00, אנסמבל "גבריאלי", כמו לעיל; ב–20:45, תזמורת קאמרטה ז'נווה ביצירות שוברט (הסימפוניה מס' 5), ראמו, יונתן קרן.


דוד גריילסהאמר. מנצח על "קאמרטה ז'נווה" בפסטיבל באילת
דוד גריילסהאמר. מנצח על "קאמרטה ז'נווה" בפסטיבל באילתצילום: Julien Mignot

תזמורת קאמרטה. מנצח: נעם צור. סולנים: הכנרת אלנה באווה (Baeva), ב"פנטסיה הסקוטית" של מקס ברוך, והפסנתרן ואדים חולודנקו (קצר פרס ראשון בתחרות ון קלייבורן 2013), בקונצ'רטו מס' 1 של צ'ייקובסקי. מחר באולם התרבות בסביון, במוצאי שבת במוזיאון תל אביב, ביום ראשון באולם וייל בכפר שמריהו.

הסימפונית ירושלים. מנצח: פרדריק שאזלן: סולניות: הכנרת ג'ני הוניגן ביצירות מאת אנסקו (עיבודים), והזמרת הרומנייה כריסטינה פאזארויו, במבחר אריות מתוך אופרות. זאת הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון בבירה; באירוע אחר, המנצח הוא ואחטנג קחידזה (גיאורגיה), הסולן הוא הפסנתרן מוטי בנטוב בקונצ'רטו "הקיסר" של בטהובן. תבוצע גם הסימפוניה "ארואיקה" של בטהובן. זאת ביום שלישי ב–20:00 בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

"לוצ'יה די למרמור". הצגה אחרונה לאופרה של דוניצטי בבימוי אמיליו סאחי. ביום שישי ב-13:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

בארבע ידיים. מטעם האקדמיה למוזיקה בירושלים: ירון רוזנטל ורון רגב, מורים בכירים, ינגנו יחד (הסונטה לשני פסנתרים של מוצרט ועיבוד לרביעייה כלי קשת של ברהמס ) וגם לחוד. ד"ר רגב יוסיף דברי הסבר. הערב ב–20:00 באולם וייז בגבעת רם.

שלושה בחיפה. הכנרת יבגניה פיקובסקי, הוויולן דמיטרי רטוש והצ'לן פליקס נמירובסקי, חברי הפילהרמונית, יבצעו את "טריו דיוורטימנטו" הנשגב של מוצרט, לצד יצירות בטהובן, פיאצולה ועוד. בשבת ב–11:00 במוזיאון טיקוטין בחיפה.

שלושה בצוותא.בשחרית יופיעו הפעם הפסנתרן שלומי שם טוב, הכנר אליהו שולמן והצ'לן שמואל מגן, ביצירות מאת שוסטקוביץ', צ'ייקובסקי, רחמנינוב. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

הזמרת כריסטינה פאזארויו. אריות מתוך אופרות עם הסימפונית ירושלים
הזמרת כריסטינה פאזארויו. אריות מתוך אופרות עם הסימפונית ירושליםצילום: Patrik Hanggi

פסנתר ומיתרים. הפסנתרן ואדים חולודנקו ובת זוגו הכנרת אלנה באווה יבצעו שתי סונטות לכינור פסנתר של בטהובן. בהמשך יחברו אליהם קשתנים ישראלים לביצוע החמישייה של שומאן. הערב ב–20:00 בקיבוץ נען.

שוברטיאדה בנטף. הפסנתרנית רויטל חכמוב עם קשתנים ובראשם גלעד הילדסהיימר, בצירופים שונים, יבצעו את הסונטה "ארפג'ונה", את הטריו אופוס 99 ואת חמישיית דג השמך. מחר ב–20:00 וגם ביום שישי ב–12:30 באולם של בית חכמוב־שפירא ביישוב נטף (מגיעים דרך אבו גוש).

אנסמבל "טמפרה". חברי ההרכב — הפסנתרן עמית דולברג, החצוצרן יגאל מלצר, הסקסופוניסט גן לב והמקישן תומר יריב — מגישים תוכנית מפתה, שרשרת יצירות מאת ברנשטין (הפתיחה ל"קנדיד"), ברטוק (ריקודים רומניים), ארי בןשבתאי, פיאצולה, שוסטקוביץ'. תבוצע גם רביעיית מיתרים של צ'ייקובסקי, בידי חניכי פרויקט "מוזתיקה". מחר ב–21:30 באולם הקונסרבטוריון בתל אביב ("שטריקר"), ביום ראשון ב-19:00 במרכז למוזיקה ב"משכנות שאננים" בירושלים (הפעם יהיה גם רב־שיח בהנחיית מיכאל וולפה, על חדשנות במוזיקה, לאחר הנגינה).

עם אורית וולף. בסדרת "בחותם אישי" חוברים אל הפסנתרנית וולף הכנר סרגיי אוסטרובסקי והפסנתרנים דוראל גולן ותמיר בן צבי. הנושא: וירטואוזיות על הקצה" — ביצירות פגניני, וייניאבסקי, רחמנינוב ועוד. זאת מחר ב–11:00 וביום שלישי ב–20:00 במוזיאון תל אביב; באירוע אחר יבצעו וולף ואוסטרובסקי סונטות מאת מוצרט ומאת ברהמס ויחברו לנגנים נוספים בביצוע חמישיית "השמך" של שוברט, זאת ביום שני ב–17:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

המנצח נעם צור. מקס ברוך וצ'ייקובסקי עם תזמורת קאמרטה
המנצח נעם צור. מקס ברוך וצ'ייקובסקי עם תזמורת קאמרטהצילום: מקסים ריידר

אסתרית בלצן. ביום עיון מרתוני בסדרת "קתדרא" ישוחחו אסתרית בלצן ומשה זורמן על ה"מיסה סולמניס" של בטהובן על "מיסת נלסון" של היידן ועל "טבעת הניבלונגים" של ואגנר. זאת היום, מ–09:00, באולם עינב בתל אביב; באירוע אחר (סדרת "קלאסיקה בממד אישי") הנושא הוא השלישייה הנפלאה אופוס 8 של ברהמס, בשתי גרסאותיה. בלצן ערכה, מגישה וגם מבצעת את היצירה עם הכנרת סעידה בר לב ועם הצ'לן מרסל ברגמן. זאת ביום שישי, פעמיים, ב–10:00 וב–14:00, במוזיאון תל אביב.

שתיים בירושלים. הכנרת הדר רימון והפסנתרנית נטשה טדסון (אמה) ינגנו מיצירות בטהובן, שטראוס, צ'ייקובסקי. ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית על הר הצופים בירושלים.

לכל המשפחה. שרשרת יצירות קצרות , מבאך עד לירוי אנדרסון. עם להקת "הווירטואוזים של קייב" ורקדנים. מנחה: ניצה שאול. חמישי בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ