אחרי המנהל המוזיקלי, גם מנכ"ל התזמורת הסימפונית ראשון לציון מסיים את תפקידו

אריאל כהן, ששימש כמנהל ארבע שנים, נימק את החלטתו ב"שיקולים אישיים". לפני כמה חודשים הוחלט כי גם המנהל המוזיקלי של התזמורת, ג'יימס ג'אד, יעזוב. לשני תפקידים אלה טרם נמצאו מחליפים

אמיר מנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אמיר מנדל

המנהל הכללי של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, אריאל כהן, הודיע אמש (שלישי) על סיום תפקידו בתזמורת אחרי כהונה בת ארבע שנים. כהן נימק את החלטתו בשיקולים אישיים.

"היו אלה ארבע שנים מרתקות מלאות אתגרים, הישגים, עשייה אינטנסיבית, פיתוח, למידה וחשיבה", כתב כהן בהודעה שפירסם. "אני שמח להשאיר אחרי תזמורת טובה ומסורה, עם שם בינלאומי, עם כישרון גדול, עם נשמה ועם יכולת מרשימה. אני בטוח שהתזמורת תמשיך לשגשג ולשמור על מעמדה כגורם מרכזי ומהותי בעולם התרבות הישראלי".

עוד נאמר בהודעה שבמהלך כהונתו של כהן הורחבו משמעותית היקפי התרומות וגיוס תמיכה מקרנות בחו"ל, וכי התזמורת עברה למצב של איזון תפעולי והגירעון המצטבר שלה צומצם.

לפני כמה חודשים הוחלט על דעת שני הצדדים שגם כהונתו של מנהלה המוזיקלי של התזמורת, ג'יימס ג'אד, לא תוארך עם תום חוזהו בסיום העונה הנוכחית. ג'אד כיהן כמנהל מוזיקלי שלוש שנים בלבד, שבהן פעל רבות לקידום היצירה הישראלית המקורית, ריענן את הרפרטואר והוביל את התזמורת במסע הופעות בסין שקצר שבחים רבים.

סיום כהונתו של ג'אד שב לכותרות בימים האחרונים עקב פרסום ידיעה על כך בבלוג המוזיקה הקלאסית של נורמן לברכט. לברכט מייחס את פרישת ג'אד, שהישגיו המוזיקליים זכו לביקורות מצוינות, בעיקר לקשיים כספיים שמלווים את התזמורת בהתמדה. במשך כהונתו ביטא ג'אד פעמים חוזרות את הצורך בתקצוב נוסף של התזמורת על ידי הממשלה והעירייה, ועם ההחלטה לא לחדש את החוזה, מנה את הקשיים התקציביים בין הגורמים להחלטה. זאת, למרות ההודעה של המנכ"ל על שיפור במצב הכספי.

לא ידוע בשלב זה מי יחליף את המנכ"ל או את המנהל המוזיקלי וכיצד יתנהל הליך בחירתם של המחליפים.

צילום: אילן ספירא
צילום: ניר קידר
צילום: אילן ספירא
צילום: אילן ספירא
צילום: ניר קידר

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ