קונצרטים: 8.2 עד 14.2 - מוזיקה קלאסית - הארץ

קונצרטים: 8.2 עד 14.2

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הפילהרמונית. מנצח: ג'נאנדריאה נוזדה. סולן: הכנר יוליאן רחלין, בקונצ'רטו של מנדלסון. עוד בתוכנית, "הסימפוניה הקלאסית" של פרוקופייב ו"ציפור האש" של סטרווינסקי. ביום שני ב–20:00 בהיכל התרבות בתל אביב, ביום שלישי ב–20:00 בבנייני האומה בירושלים.

קאמרטה. על התזמורת מנצח הפעם ריינהרד גבל (גרמניה), ממובילי הסצינה הבארוקית, כמנצח וככנר, זה עשרות שנים. התוכנית: הקונצ'רטו הברנדנבורגי מס' 3 של באך, ארבע יצירות מאת בני באך. סולן: הזמר ריימונד נולטה (גרמניה). ביום שלישי ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

הקלרינטיסטית שרון קם. תוכנית מגוונת, עם פסנתרן איטלקי
הקלרינטיסטית שרון קם. תוכנית מגוונת, עם פסנתרן איטלקיצילום: Maike Helbig

הסימפונית ראשון לציון. המנצח הוא רוברטו מינצ'וק והסולן הוא הפסנתרן ז'ן לואי שטוירמן (שניהם מברזיל). יבוצעו: "בכיינאס ברזילייראס" מס' 3 מאת וילה לובוס (פסנתר ותזמורת), הסימפוניה מס' 1 של רחמנינוב, "פתיחה חגיגית" מאת סרג'ו נטרא. הערב בהיכל התרבות של רחובות, מחר בהיכל התרבות של ראשל"צ, ביום ראשון ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הסימפונית ראשון לציון. באירוע אחר, שכולו בטהובן, המנצח הוא אנדריאס מוסטונן (אסטוניה), ויבוצעו הקונצ'רטו המשולש (פסנתר, כינור וצ'לו) והסימפוניה התשיעית. משתתפים זמרים סולנים ומקהלות, מאסטוניה ומישראל. ביום שני ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הסימפונית ירושלים. הסימפונית ירושלים. מוסטונן מנצח, משתתפות מקהלות מאסטוניה ומישראל וזמרים סולנים ישראלים ממיטב כוחותינו. התוכנית: מיסת "ההכתרה" של מוצרט, מיסת "נלסון" של היידן, יצירות מאת האסטוני אנדרס אויבו ומאת הישראלי אבי ברמן. ביום שלישי ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

התזמורת הקאמרית הישראלית. באירוע מסקרן זה, בניצוחה של ג'יזל בן דור, ישתתפו כסולנים זמר וזמרת מדרום אמריקה. תוכנית: המוזיקה לבלט "אנסטסיה" מאת חינסטרה, מבחר שירים ספרדיים בעיבוד דה־פאיה, מבחר סרסואלות. הערב ומחר במוזיאון תל אביב.

רוברטו מינצ'וק. מנצח על הסימפונית ראשון לציון
רוברטו מינצ'וק. מנצח על הסימפונית ראשון לציון צילום: Cicero Rodrigues

הסימפונט. על התזמורת ינצח מנהלה עומר ולבר, הסולן יהיה הצ'לן צבי פלסר, בקונצ'רטו של דבוז'ק. ויבוצעו גם סימפוניית "האביב" של שומאן ויצירה מאת אורן לוק. הערב במשכן העירוני לאמנויות ברעננה וגם מחר ובמוצאי שבת.

"סולני תל אביב". מנצח: ברק טל. על הפרק: "עטרי" מאת נעמה פרל, יצירה ששורשיה מוזיקה עממית תימנית, ויצירות לכינור ומיתרים מאת שוברט ומאת קריייזלר, עם הכנר הסולן איתמר זורמן. בנוסף יבוצע עיבוד לתזמורת מיתרים של הרביעייה לכלי מיתר אופוס 80 של מנדלסון. במוצאי שבת באולם רפפורט בחיפה, ביום ראשון במרכז ענב בתל אביב.

על סונטות. מטעם האקדמיה למוזיקה בירושלים, אירוע שמשלב נגינה והרצאות ובמרכזו עיון בצורת הסונטה. מדברים ומנגנים: הפסנתרנית עידו אריאל, צבי זמל, רון רגב, אריאל הלוי. ישתתפו גם זמרים מחניכי האקדמיה. היצירות: מאת יחזקאל בראון, צבי אבני, אהרן חרל"פ, מוצרט. הערב ב–20:00 באולם וייז בגבעת רם.

כינור פסנתר וצ'לו. חגי שחם, ארנון ארז ורפאל ולפיש יבצעו שלישיות של בטהובן (לרבו שלישיית "הרוחות"). ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

"פועם בלב". אירוע נוסף בסדרה שהיא קודש ליצירות של מלחינים ישראלים. המנגנים הפעם הם חברי אנסמבל "מיתר", המלחינים הפעם הם ארי בן־שבתאי, מנחם ויזנברג, חנה אג'אשווילי, ראובן סרוסי, עופר פלץ, אורי כוכבי. במוצאי שבת בגלריה של מוזיאון תל אביב.

הכנר יוליאן רחלין. מנדלסון עם הפילהרמונית
הכנר יוליאן רחלין. מנדלסון עם הפילהרמוניתצילום: Julia Wesely

קלרינט ופסנתר. תוכניתם של שרון קם ואנריקו פאצ'ה (פסנתרן איטלקי) מורכת מיצירות דביסי, נילס גאדה, הינדמית, ברג, ברהמס. במוצאי שבת באולם הקונסרבטוריון בתל אביב ("שטריקר"), ביום ראשון ב–20:00 במוזיאון טיקוטין בחיפה.

כינור ופסנתר בצוותא. בשחרית יופיעו הפעם הכנרת יבגניה פיקובסקי והפסנתרן יוני פרחי. באמתחתם: בטהובן, ברהמס, פרוקופייב. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

כינור ופסנתר בגליל. ההנגנים הם אסי מתתיאס וויקטור סטניסלבסקי, המלחינים הם מנדלסון, סן-סאנס, סרסטה, צ'ייקובסקי. בשבת ב-13:00 בקיבוץ ברעם, ביום שני בסינמטק בראש פינה.

לילדים ולהורים. בבכורה בפילהרמונית: "מעשה בשלושה אגוזים" מאת לאה גולדברג, בהלחנת יוני רכטר. במאי: מיכאל גורביץ'. מנצח: ירון גוטפריד. עם זמרים שחקנים ועם בובנאי. מחר ב–17:30 בהיכל התרבות בתל אביב.

"הווירטואוזים של קייב". האנסמבל האורח יופיע במקומות אחדים בארץ, בתוכנית מגוונת. מנצח: דמיטרי יבלונסקי. סולנית: הכנרת הישראלית ז'אנה גנדלמן. מנחה: ניצה שאול. זאת בין השאר מחר באולם רפפורט בחיפה וביום ראשון בהיכל התרבות של אשקלון; בתוכנית אחרת, המיועדת לילדים, יופיע האנסמבל מחר ב–17:30 באולם רפפורט בחיפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ