קונצרטים: 1.3 עד 7.3

חגי חיטרון
חגי חיטרון

תזמורת קאמרטה. מנצח: אבנר בירון. סולנים: הזמרת רות ציזאק, האבובן משה זוהר, הפסנתרנית רויטל חכמוב. היצירות: מאת סמואל בארבר, מאת מוצרט (שתי אריות וגם הסרנדה לכלי נשיפה ק' 388) ומאת בעז בן־משה (קול, אבוב וכלי קשת).ביום שישי ב–13:00, וגם במוצאי שבת וביום ראשון, בשניהם ב–20:00, במוזיאון תל אביב.

הסימפונית ירושלים. מנצח: ירון גוטפריד, סולנים: הצ'לן עמית פלד והחצוצרן דמיטרי לויטס. התוכנית: הקונצ'רטו לצ'לו של דבוז'ק, קונצ'רטו לחצוצרה מאת גוטפריד, הסוויטה "פר גינט" של גריג ועוד. הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון בבירה, מחר ב–20:00 בהיכל התרבות של אשקלון.

תייסיר אליאס. מזרח־מערב במרכז משכנות שאננים בירושלים

תזמורת סינפונייטה. שורת קונצרטים בניצוח יוסטוס פרנץ, מנהלה המוזיקלי של התזמורת, הנה שני הראשונים בהם: במוצאי שבת, עם הפסנתרן האורח דרק האן, בקונצרטו מס' 2 של מנדלסון, אחר כך תבוצע הסימפוניה מס' 4 של מאהלר (נוסח קאמרי); ביום שני, עם הסולנים רועי שילוח בכינור ושרה פינטלינג בחליל, "ליל זוך" של שנברג, "חליל" של ברנשטיין וסרנדה לכינור שלו. במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע.

"פאוסט". חדש באופרה הישראלית: דן אטינגר מנצח על האופרה של גונו. במאי: סטפאנו פודה. ביום שני וביום שלישי, ב–20:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

רביעיית "כרמל". אל רביעיית כלי הקשת (כנרת ראשונה: רחל רינגלשטיין) מצטרף נגן הקלרינט גלעד הראל לביצוע החמישייה של מוצרט. עוד בתוכנית, רביעייה מאת מנדלסון ורביעייה מאת ינעם ליף. מחר במוזיאון טיקוטין בחיפה, במוצאי שבת באולם הקונסרבטוריון בתל אביב ("שטריקר"), ביום שלישי ב–20:00 במרכז המבקרים ב"יד הנדיב" בזכרון יעקב.

האנסמבל הקולי הישראלי. על זמרי ההרכב מנצח הפעם פרנץ הרצוג (אוסטריה). יבוצעו: מיסה מאת הרצוג וגם יצירות מאת שיץ, מנדלסון, גריג ועוד. מחר ב–20:00 בכנסייה הסקוטית בירושלים, בשבת ב–11:00 בקיבוץ גניגר.

יוסטוס פרנץ. ינצח על שורת קונצרטים בסינפונייטה באר שבע

בצוותא. שלישיית "עיר שלם", בפסנתר כינור וצ'לו (חבריה הם גבריאלה טלרוזה, יורי גלוחובסקי ואלכסנדר סינלניקוב) תבצע שלישיות מאת מוצרט, דביסי ורחמנינוב. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

"ימי המוזיקה היהודית". אירוע עשיר תוכן (שלושה ימים, החל אתמול) ובו הרצאות, סדנאות התנסות וקונצרטים, הכל בבית התפוצות בתל אביב. הנה פירוט חלקי: היום: ב–12:00, סדנת התנסות במוסיקה חסידית; ב–18:30, מקהלת "משגב הגליל" ביצירות מאת סמואל נאומבורג; ב–20:30, מסורת יהדות בגדד (תזמורת עם פייטן). מחר: מ–11:00, הרצאות וסדנאות; ב–18:30, יצירות לפסוקי תהלים עם מקהלת "עדי"; ב–20:30, האורטוריה הבארוקית "אסתר", מאת לידארטי, בביצוע הרכב אורח מספרד.

אופרות קאמריות באקדמיה. "המדיום" ו"הקוגרית והגנב" מאת ג'נקרלו מנוטי, בהפקת המחלקה הווקאלית באקדמיה בירושלים (בליווי פסנתר). במאית: שירית לי וייס, מנצח: יובל צורן. ביום שני ב–20:00 באולם האקדמיה בגבעת רם.

ירון גוטפריד. ינצח על יצירה שחיבר, עם הסימפונית ירושלים

לזכר אנדרה היידו. יום עיון מסקרן על חייו ומפעליו של המלחין והמחנך. עם המשתתפים נמנים בין השאר המלחין מיכאל וולפה (עורך), המוזיקולוג אסף שלג, המלחינים גדעון לבינסון ועודד זהבי, הזמרת מירה זכאי, מנצחת המקהלות מיה שביט. ביום ראשון, מ–11:00, באקדמיה בירושלים (גבעת רם).

"פורגי ובס". את המחזמר־אופרה של גרשווין, במתכונת בימתית, מבצעים זמרים ונגנים מ"ניו יורק הארלם תיאטר". הערב ב–20:00 במרכז הקונגרסים בחיפה, ביום שישי ובמוצאי שבת, בשניהם פעמיים, ב–16:00 וב–21:00, וגם ביום ראשון וביום שני, בשניהם ב–20:00, בהיכל התרבות בתל אביב.

התזמורת הקאמרית רמת גן. מנצח: אביב רון. סולן בפסנתר: בן מצרי. תוכן: יצירות של מוצרט ששימשו בחלקן כפסקול בסרטים. במוצאי שבת בתיאטרון ר"ג.

מערב־מזרח. אירוע מיוחד, בהנחיית מיכאל וולפה, עם נגן הקלרינט חן הלוי, עם נגן העוד תייסיר אליאס, עם הפסנתרן מנחם ויזנברג. ביום ראשון ב–19:00 במרכז למוזיקה ("משכנות שאננים") בירושלים.

בלצן עם ניני. תוכנית חדשה של הפסנתרנית והמוזיקולוגית אסתרית בלצן,בעריכתה, בהגשתה ובנגינתה, בהשתתפות הזמרת אחינועם ניני והגיטריסט גיל דור. כותרת: מבאך עד שירי אחינועם ניני. ביום ראשון ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים, ביום שני ב–20:00 וגם ביום שישי, פעמיים, ב–10:00 וב–14:00, במוזיאון תל אביב, ביום שלישי ב–20:00 באולם רפפורט בחיפה.

אנסמבל "פניקס". מנגנים: החלילן משה אפשטיין, עם ויולה דה־גמבה, כינור וצ'מבלו. המלחינים: שטאמיץ, היידן, יוהן כריסטיאן באך ועוד. במוצאי שבת בתיאטרון הסטודיו (מרכז הכרמל) בחיפה, ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

צ'לו ופסנתר. עמית פלד ואורית וולף ינגנו יחד ולחוד: באך (צ'לו סולו), שוברט (הסונטה "ארפג'ונה") ועוד. מחר ב–11:00 במוזיאון תל אביב.

צ'לו ופסנתר. "צעירים במרכז": ליה חן־פרלוב בצ'לו, אור ראם בפסנתר, יבצעו עיבוד לסונטה של סזאר פרנק, לצד בטהובן ושומאן. ביום שלישי ב–17:00 במרכז למוזיקה ("משכנות שאננים") בירושלים.

חגיגת "מורן". בקונצרט ההתרמה השנתי למקהלה ולמפעליה ישתתפו מקהלות אחדות מבית "מורן", המנצחת המייסדת נעמי פארן, וגם שלמה גרוניך, חנן יובל, קובי אשרת וצמד "שוטי הנבואה". ביום ראשון בהיכל התרבות של חבל מודיעין (איירפורט סיטי, קרית שדה התעופה).

הרצאה מודגמת. ד"ר אורי רום ישוחח וינגן בפסנתר (עם זמרת). הנושא: "שירים על מות ילדים" מאת מאהלר. היום ב–14:00 במכללת לוינסקי בקרית המכללות, מצפון לתל אביב.

כלים עתיקים. הרכב אורח (שלישייה) מאוסטריה ידגים נגינה בכלים ממשפחת הקלרינטים; חלילנית אורחת, עם בוריס קליינר בצ'מבלו וטליה ארדל בצ'לו, יבצעו יצירות מאת לקלר, קפ"ע באך, מוצרט ועוד. מחר ב–19:00 במרכז למוזיקה (משכנות שאננים) בירושלים.

בכניסה חופשית. באירוע זה תופיע מקהלה מגרמניה, אורחת מקהלת כפר שמריהו (בניהולו של משה רסיוק). התוכנית מגוונת, ויוואלדי עד יחזקאל בראון. מחר באולם וייל בכפר שמריהו.

לילדים. ניצה שאול ערכה ומגישה מופע סיפור (כתבה: אדיבה גפן) המבוסס על שיריה המולחנים של מרים ילן שטקליס, בהשתתפות נגנים, זמרים ורקדנים. ביום שני ב–18:00, ביום שלישי ב–17:00 בבית האופרה (המשכן לאמנויות הבמה) בתל אביב.

"תזמורת הקמפוס". על תזמורת החובבים הוותיקה מנצחת טליה אילן. סולנים: הכנרת הדר רימון, הצ'לנית טללית צ'רסקי. בתוכנית בין השאר: ברהמס — הקונצ'רטו הכפול לכינור וצ'לו והסימפוניה מס' 2. הערב באולם של בית יד לבנים ברמת השרון.

תגובות