שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

קונצרטים: 8.3 עד 14.3

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
"סיפורי הופמן". שידור ישיר מבית האופרה "קובנט גארדן"
"סיפורי הופמן". שידור ישיר מבית האופרה "קובנט גארדן" צילום: ROH / Bill Cooper
חגי חיטרון

תזמורת קאמרטה. מנצח: אבנר בירון. סולנים: הזמרת רות ציזאק (אורחת מגרמניה), האבובן משה זוהר, הפסנתרנית רויטל חכמוב. היצירות: מאת סמואל בארבר, מאת מוצרט (שתי אריות וגם הסרנדה לכלי נשיפה ק' 388) ומאת בועז בן־משה (לקול, אבוב וכלי קשת). הערב ב–20:00 באולם ויקס ברחובות.

תזמורת סינפונייטה. יוסטוס פרנץ, מנהלה המוזיקלי של התזמורת, ינצח על האורטוריה "אליהו" של מנדלסון, עם התזמורת יופיעו זמרים סולנים ממיטב כוחותינו ושתי מקהלות ישראליות. מחר במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע.

הסימפונית ראשון לציון. מנצח: דן אטינגר. סולן: הפסנתרן אנדי פלדבאו ב"בורלסקה" מאת ריכרד שטראוס. עוד יבוצעו שתי סימפוניות מאת מוצרט (מס' 25 ומס' 40). הערב בהיכל התרבות של ראשון לציון.

"פאוסט". חדש באופרה הישראלית: דן אטינגר מנצח על האופרה של גונו. במאי: סטפאנו פודה. מחר, וגם במוצאי שבת, ביום שני וביום שלישי ב–20:00, ביום שישי ב–13:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

שלוש יחדיו. בשחרית יופיעו הפעם הפסנתרנית אירנה פרידלנד (שגם תנחה), מרגלית גפני (חלילנית ראשונה בסימפונית ראשון לציון) והצ'לנית נועה חורין. התוכנית: יצירות שבבסיסן אלמנט ריקודי, מאת מוצרט, שוסטקוביץ', דבוז'ק, צייקובסקי ועוד. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב, ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

שלושה בחיפה. האמנים הם הפסנתרנית אוקסנה יבלונסקיה, הצ'לן דמיטרי יבלונסקי, הכנרת ז'אנה גנדלמן. היצירות: מאת רחמנינוב, שוסטקוביץ', צייקובסקי. במוצאי שבת ב–20:00 באולם רפפורט בחיפה.

בשניים ובשלושה. הכנר גיא פיגר, הפסנתרן רון טרכטמן והצ'לן יותם ברוך ינגנו בצירופים שונים. המלחינים: שוברט, שומאן, דבוז'ק. בשבת ב–12:30 במנזר בבית ג'מאל.

"סיפורי הופמן". מסקרן: האופרה של אופנבך, בבימוי ג'ון שלזינגר (ובהשתתפות הבריטון תומס המפסון, בין השאר), תוקרן בשידור ישיר מבית האופרה קובנט גארדן לאולמות "סינמה סיטי" בגלילות, בראשון לציון ובירושלים. הערב ב–21:00.

מקהלת ברתיני. המופע הווקאלי־כוריאוגרפי "זמר שכזה", בניצוחו של רונן בורשבסקי, ובבימויה של איריס גורן, מתאפיין בתוכנית עשירה ומגוונת מאוד (מהרנסנס ועד שירים ישראליים מאת זעירא וארגוב ונורית הירש, וגם יצירות למקהלה מאת יוסף ברדנשווילי ומאת יחזקאל בראון, ועוד). ביום שלישי באולם רבקה קראון בירושלים.

"לטינו-לדינו". מומלץ בחום: זמר הקונטרטנור יניב ד'אור וחברי אנסמבל בארוקדה בקונצרט של שירי לדינו לצד מוזיקת בארוק לטינית. במוצאי שבת באולם של מרכז סוזן דלל בתל אביב.

מקהלת האקדמיה. מעורר ציפיות: המקהלה הקאמרית המצטיינת של האקדמיה הירושלמית, בניצוח סטנלי ספרבר, תבצע את הרקוויאם הגרמני של ברהמס (עם זמרים סולנים ממיטב כוחותינו, בגרסה עם שני פסנתרים) לצד שירי א־קאפלה קלאסיים וישראליים. הערב ב–20:00 באולם עינב בתל אביב.

אנסמבל "מיתר". מדובר בשני אירועים של מוזיקה בת זמננו: באחד ינגנו הכנר משה אהרונוב, הצ'לן יונתן גוטליבוביץ' והפסנתרן עמית דולברג, זאת מחר ב–20:00 במרכז למוזיקה ("משכנות שאננים") בירושלים; באירוע שני הרכב הנגנים דומה, ותהיה בו גם יצירה שכותרתה "משחק מוזיקלי ל–15 מלחינים ואנסמבל" (ישתתפו בביצוע מלחינים ישראלים אחדים, זאת במוצאי שבת באולם הקונסרבטוריון בתל אביב ("שטריקר") בתל אביב.

בלצן עם ניני. תוכנית חדשה של הפסנתרנית המוזיקולוגית אסתרית בלצן, בעריכתה, בהגשתה ובנגינתה, בהשתתפות הזמרת אחינועם ניני והגיטריסט גיל דור. כותרת: מבאך עד שירי אחינועם ניני. ביום ששי, ב–10:00 וב–14:00, במוזיאון תל אביב.

לילדים. מופע פורימי של התזמורת פילהרמונית בניצוח רוני פורת, בשיתוף להטוטנים. תוכנית מגוונת. ביום שני ב–11:00 וב–17:30, בהיכל התרבות בתל אביב.

האנדלוסית אשדוד. אל התזמורת, בניצוח רפי ביטון, יצטרפו פייטנים אחדים ובהם מיימון כהן, אליה מויאל ומשה ברששת, ומקהלת התפילות "קולות מן השמיים". גם הקהל ישותף בזמרה. ביום שלישי במשכן לאמנויות הבמה באשדוד. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ