קונצרטים: 22.3 עד 28.3

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

פסטיבל באך. שורת מופעים, מטעם תזמורת הבארוק ובהשתתפותה. הנה קצתם, בפירוט חלקי: הערב ב–20:30 בימק"א: הזמרים יעלה אביטל ואלון הררי ישירו אריות ודואטים מאת באך, עם נגני בארוקדה. עוד בתוכנית, יצירות כליות: קונצ'רטו מאת טלמן, הקונצ'רטו הברנדנבורגי החמישי של באך. הערב ב–20:30 באולם קריגר בחיפה: המיסה בסי־מינור, עם זמרים מיטב כוחותינו ועם תזמורת הבארוק. מנצח: אנדרו פארוט. קונצרט זה חוזר ביום שישי ב–13:30 בקונסרבטוריון בבאר שבע, ובמוצאי שבת באולם ימק"א בירושלים. מחר ב–10:00 במרכז למוזיקה ("משכנות שאננים") בירושלים: דיונים (באנגלית) על המיסה הגדולה בסי־מינור, עם אורי גולומב, אנדרו פארוט, יירג האנסן, אלון שב. מחר ב–13:30, שם: יצירות לשני צ'מבלי (מלחינים שונים) עם מרינה מינקין ודוד שמר. מחר ב–20:30, באולם ימק"א בירושלים: "המינחה המוזיקלית" של באך (הרכב: עדית שמר בחליל, נעם שוס בכינור, אורית מסר בצ'לו, אביעד שטיר בצ'מבלו), עם הסברים של אלון שב. בשבת ב–13:00 בכנסיית הגואל בירושלים העתיקה: נגן העוגב פטר ון־דייק ביצירות באך. בשבת ב–16:00 באולם ימק"א: סונטות לוויולה דה-גמבה עם מירנה הרצוג והצ'מבלן דוד שמר.

הסימפונית ירושלים. התזמורת תנגן תחת שרביטו של דורון סלומון, והסולן הוא הפסנתרן בוריס גילטבורג, בקונצ'רטו מס' 4 של רחמנינוב. תנוגן גם הסימפוניה "מן העולם החדש" של דבוז'ק. הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

החלילן רואי אמוץ. עם תזמורת סינפונייטה באר שבע

תזמורת סימפונט. סולנים: נתאי צרי, הכנר הראשון של התזמורת, ואחותו כרמית צרי (כנרת וויולנית). תוכנית: שלושה מדריגלים לכינור וויולה מאת מרטינו, הסימפוניה הקונצרטית לכינור וויולה של מוצרט, סימפוניה מס 36 של מוצרט. מנצח: גיא פדר. הערב במשכן לאמנויות הבמה ברעננה.

תזמורת סינפונייטה. מנצח: יובל צורן. סולן: החלילן רואי אמוץ בקונצ'רטו מאת קפ"ע באך. עוד בתוכנית סוויטת "הולברג" של גריג ו"פולצ'ינלה" של סטרווינסקי. במוצאי שבת ב–21:00 וביום שני במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע. מנחה: יוסי שיפמן.

הסימפונית רמת גן. מנצח: אלכס וסרמן. סולנים: הפסנתרן דניאל גורטלר בקונצ'רטו ק' 466 של מוצרט, חזי ניר בקונצ'רטו לקרן של שטראוס. עוד בתוכנית, "לה ואלס" של ראוול. ביום שלישי בתיאטרון "היהלום" ברמת גן.

"פאוסט". באופרה הישראלית: האופרה של גונו מועלית בגרסה מעניינת מבחינה חזותית של הבמאי סטפאנו פודה. הערב ב–20:00, ביום שישי ב–13:00, במוצאי שבת ב–21:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הפסנתרן רן צמח. רסיטל מאתגר שכולו בטהובן

"האימפרסריו". זמרים אורחים וישראלים ונגני התזמורת הקאמרית הישראלית מעלים את האופרה של מוצרט. בימוי: רוזמרי דנציגר. ניצוח: סטנלי ספרבר. הערב ומחר במוזיאון תל אביב, במוצאי שבת בקונסרבטוריון בעכו.

"בחירתו של פאריס". מסקרן: את האופרה של דניאל פרסל (קרובו של הנרי פרסל) יבצעו הזמרים עינת ארונשטיין, רויטל רביב, איתן דרורי ועודד רייך. במאי: עודד רייך. מנצח: יזהר קרשון. עם נגני בארוקדה ועם מקהלת "שחר". ביום שלישי במוזיאון תל אביב.

רסיטל. מאתגר ומסקרן: הפסנתרן רן צמח יבצע ארבע סונטות של בטהובן. ביום שלישי ב–20:20 בהיכל התרבות של ראשון לציון.

"תגליות ליליות". בשעה מאוחרת: נגנים חברי קבוצת "הפרויקט הקאמרי" יבצעו את "בריאת העולם" של דריוס מיו ואת הרביעייה "לאחרית הימים" של אוליבייה מסיאן. מחר ב–21:30 באולם הקונסרבטוריון (שטריקר") בתל אביב, במוצאי שבת ב־21:00 במרכז התרבות "אלמא" בזכרון יעקב.

פסנתר ומיתרים בצוותא. יאיר קלס בכינור, יורם יונגרמן בוויולה, אביגיל ארד בצ'לו, רון רגב בפסנתר, ינגנו בצירופים שונים. היצירות: מאת מוצרט, שוסטקוביץ', גבריאל פורה. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

בוריס גילטבורג

פסנתר ומיתרים בנען. אורחים מסקנדינביה — שלושה קשתנים מדנמרק ופסנתרן מפינלנד — ינגנו מאהלר שומאן, ברהמס. ביום שלישי ב–20:00 בקיבוץ נען.

שלושה בעין כרם. יונה צור בכינור, יוני עציון בצ'לו ודרור זמל בפסנתר יופיעו בתוכנית מגוונת. בשבת ב–11:00 במרכז עדן תמיר.

שלושה בחיפה. יבגני יהודי הקלרינט, פולינה יהודין בכינור (שניהם חברי הפילהרמונית) והפסנתרן יבגני ברכמן (אורח מרוסיה) יבצעו את טריו "קגלשטט" של מוצרט, לצד ברהמס (סונטה לקלרינט ופסנתר), סטרווינסקי, פיאצולה ועוד. בשבת ב–11:00 במוזיאון טיקוטין.

בגליל העליון. קשתנים ממיטב נגנינו, בהם חברי הפילהרמונית, יבצעו יצירות מאת ברהמס ועוד. מחר ב–21:00 באולם של מלון "פסטורל" בכפר בלום; ועוד: בשבת ב–11:00, שם, יבוצעו יצירות לנגן צ'לו יחיד ולנגני צ'לו אחדים.

מקהלת ברתיני. המופע הווקאלי־כוריאוגרפי "זמר שכזה", בניצוחו של רונן בורשבסקי, ובבימויה של איריס גורן, מאופיין בתוכנית מגוונת ועשירה (מהרנסנס ועד שירים ישראליים מאת זעירא, ארגוב ונורית הירש, ועד יצירות למקהלה מאת ברדנשווילי ומאת יחזקאל בראון, ועוד. ביום שלישי באולם וייל בכפר שמריהו.

"אנסמבל מודאליוס". במופע זה יחלקו הזמרת אתי בן־זקן ונגני האנסמבל, בכלים עממיים וקלאסיים, וגם הרקדנית מיה דונסקי. היצירות: מאת ג'ון קייג', איתן שטיינברג, וגם עיבודים (של שטיינברג) לשירי עם עתיקים. ביום שישי ב–14:00 באולפן התיבה ביפו.

לילדים. משה זורמן מנצח על הסימפונית ראשון לציון, רעייתו הפסנתרנית המוזיקולוגית אסתרית בלצן משוחחת ומנגנת. ביום שלישי ב–17:30 בהיכל התרבות של ראשון לציון.

לילדים. על תזמורת "הבמה" מנצחת טליה אילן, שגם כתבה את הטקסטים. משתתפים: השחקנים הגר ריש וניצן זיצר. הנושא: ציפורים. בשבת ב–10:30 במוזיאון תל אביב.

עלי עוגב. פטר ון־דייק, נגן אורח מהולנד, יופיע יצירות מהמאה ה–19. ביום שישי ב–11:00 באודיטוריום הכט באוניברסיטת חיפה.

קונצרטיול. בקונצרט שחרית זה ישתתפו אסתר גולדרמן בכינור, דמיטרי גולדרמן בצ'לו, אילנה חייט בפסנתר. בשבת ב–12:30 מנזר בבית ג'מאל (לא רחוק מבית שמש).

כיתות אמן. הכנר יצחק פרלמן ידריך נגנים צעירים, בשיעור פתוח לציבור. ביום ראשון ב-19:00 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ