קונצרטים: 19.4 עד 25.4 - מוזיקה קלאסית - הארץ

קונצרטים: 19.4 עד 25.4

חגי חיטרון
חגי חיטרון

תחרות רובינשטיין.התחרות תיפתח בקונצרט חגיגי, שלא במסגרת ההתמודדות. משתתפים: הפסנתרן אנתוני ברישבסקי (הוא היה המנצח בתחרות בפעם הקודמת), שלושה פסנתרנים צעירים בעלי פרסים בתחרות רובינשטיין בבייג'ין, והתזמורת הסימפונית ראשון לציון. מנצח: ירון גוטפריד. יבוצעו, בין השאר: קונצ'רטו לשלושה פסנתרים מאת מוצרט, קונצ'רטו מאת ראוול, יצירות לפסנתר סולו מאת ליסט ועוד. ביום שלישי ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

רסיטל לפסנתר.אנטוני ברישבסקי יבצע סונטות של בטהובן. מחר בהיכל התרבות של ראשון לציון.

הפילהרמונית. מנצח: ירון גוטפריד. סולנית: ז'אנג הונגיאן, נגנית פיפה (Pipa), מין לאוטה סינית. תוכנית: הסימפוניה של ביזה, "הסימפוניה הספרדית" של ראוול, "אורני רומא" של פרספיגי, קונצ'רטו סיני, לפיפה. מחר ב–22:00 (פעם זו היא בסדרת "פילהרמונית בג'ינס", בהנחיית יצחק נוי), וגם: ביום שישי ב–14:00 ובמוצאי שבת ב–21:00 בהיכל התרבות בתל אביב, ביום שני ב–20:00 באודיטוריום חיפה.

תזמורת קאמרטה. מנצח: אבנר בירון. סולנים: שלושה נשפנים חברי הפילהרמונית של ברלין. בתוכנית: קונצ'רטי מאת באך, ויוואלדי ומוצרט. במוצאי שבת ב–21:00 במוזיאון תל אביב (הקונצרט מטעם "אופוס", כתב עת אינטרנטי לענייני מוזיקה).

ז'אנג הונגיאן. נגנית פיפה סינית, עם הפילהרמונית

התזמורת הקאמרית הישראלית. מנצח: אריאל צוקרמן. משתתפים: המקהלה ע"ש גארי ברתיני וזמרים סולנים מטובי כוחותינו. היצירות: "סטאבאט מאטר" והסימפוניה "הבלתי גמורה", מאת שוברט, ו"שירה לישראל" מאת חיים פרמונט. הערב ומחר במוזיאון תל אביב, במוצאי שבת ב–21:00 באולם הנרי קראון בירושלים, ביום שני בהיכל התרבות של דרום השרון.

תזמורת פיליפס. תזמורת סימפונית הולנדית זו, על שמו של מנהלה הראשון, התעשיין ההולנדי פריץ פיליפס, שהציל מאות יהודים בשנות השואה, תופיע בניצוח ז'ול ון־הסן (Jules van Hessen), סולנית: הנערה הכנרת נועה וילדשוט (Noa Wildschut) ביצירות מאת שוסון ומאת בלוך. עוד בתוכנית, בין השאר, הסימפוניה מס' 8 של דבוז'ק. ביום שני בהיכל התרבות של ראשון לציון.

הסימפונית ירושלים. מנצח: דמיטרי יבלונסקי, סולנים: הצמד סיון סילבר וגיל גרבורג בקונצ'רטו לשני פסנתרים של מנדלסון. עוד בתוכנית, בין השאר, הסימפוניה החמישית של בטהובן. מחר ב–20:00 באולם הנרי קראון בבירה.

"סולני תל אביב". על אנסמבל כלי הקשת מנצח ברק טל. סולנים: הפסנתרנית מיכל טל והחלילן נעם בוכמן, בקונצ'רטו מאת ארווין שולהוף. עוד בתוכנית: עיבוד מעשה ידי טל לחמישייה לכלי קשת של שוברט, סימפוניית נעורים של מנדלסון. הערב באולם עינב בתל אביב, מחר באולם וייל בכפר שמריהו, במוצאי שבת באולם רפפורט בחיפה.

רביעיות פסנתר. הפסנתרן טל חיים סמנון וקשתנים (כנרת: יעל ברולסקי) יבצעו רביעיות מאת מוצרט ומאת ברהמס. מחר ב–13:00 באוניברסיטה הפתוחה ברעננה. מנחה: ענת שרון.

קלרינט ומיתרים בצוותא. נגנית הקלרינט מורן כץ חוברת לחברי רביעיית כלי הקשת "דפנה" לביצוע חמישייה מאת ובר. הקשתנים לבדם יבצעו שתי יצירות מופת, את רביעיית "הקווינטות" של היידן  ואת רביעיית "הדיסוננסים" של מוצרט. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

שלושה בעין כרם. הכנרת ז'אנה גנדלמן, הפסנתרנית אוקסנה יבלונסקי והצ'לן דמיטרי יבלונסקי ינגנו בצירופים שונים. היצירות: מאת שופן, סזאר פרנק, רחמנינוב. בשבת ב–11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

מורטון פלדמן. מסקרן: יצירה מאת המלחין האמריקאי האוונגרדי ששמה "פסנתר וכלי קשת" יבצעו הפסנתרן אסף שתיל וארבעה קשתנים ובראשם הכנרת יעל ברולסקי. היצירה נמשכת יותר משעה. הערב באולפן התיבה ביפו.

"השואה והנסיך הקטן?". מסקרן מאוד: יצירה רב תחומית מאת שרה שוהם, בהשתתפות (חיה) של מקהלת לירון בניצוח רונית שפירא, בהשתתפות (מוקלטת) של מקהלות אחרות ושל נגנים, ובשילוב אנימציה. מחר במרכז ענב בתל אביב.

מנדולינות וקול. זמרת הסופרן סיון רותם והפסנתרן רון טרכטמן חוברים לרביעיית נגני מנדולינות בהנהלת יקי ראובן. התוכנית: ויוואלדי, רוסיני, בליני, דוניצטי ועוד. ביום שישי ב–12:30 בהיכל התרבות של ראשון לציון.

"סאלוט סלון". בהרכב חברות ארבע מוזיקאיות צעירות מגרמניה, פסנתרנית ושלוש קשתניות (אחת הכנרות גם מזמרת), שמתמחות במופעים קלאסיים הומוריסטיים. שם המופע שיגישו כאן: "קרנבל החיות ופנטזיות אחרות". הערב ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, מחר ב-20:00 באודיטוריום חיפה, ביום שישי ב-13:00 בתיאטרון ירושלים, במוצאי שבת במשכן לאמנויות הבמה באשדוד.

פסנתר בעין כרם. הפסנתרן הצעיר עדי נויהאוז מגיש תוכנית מאתגרת, באך עד שופן. ביום שישי ב–12:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

"קולגיום תל אביב". האנסמבל הקולי, בניצוחו של ישי שטקלר, מופיע בתוכנית שמרכזה הוא הלחנות לשירי גרסיה לורקה, מאת מלחינים אחדים. מנחה: דורי מנור. גיטרה: עודד שוב. ביום שישי ב-13:00 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

נושפים לילדים. את האירוע מגישים שלושה נגני טובה ובראשם אביטל הנדלר, עם הפסנתרן טל סמנון. בשבת ב–16:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ