לוח קונצרטים: 4.5 עד 10.5

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

תחרות רובינשטיין. השלב השני (רסיטלים) של התחרות הבינלאומית לפסנתרנים יימשך היום ומחר במוזיאון תל אביב. שלב הגמר יחל ביום ששי. ובו שני שלבי משנה: שלב הגמר הקאמרי (המתמודדים מנגנים עם קבוצת כלי קשת) ביום ששי ב–14:00, בשבת ב–11:00, במוזיאון תל אביב. שלב הגמר עם תזמורת (חלק ראשון בו): ביום שני, ב–16:30 וב–21:00, עם תזמורת קאמרטה, בהיכל התרבות בתל אביב.

הסימפונית רמת גן. מנצח: אלכס וסרמן, ביצירות מאת חצ'טוריאן, רחמנינוב (הקונצ'רטו לפסנתר מס' 3, עם ויקטור סטניסלבסקי כסולן), הסימפוניה מס' 7 של פרוקופייב. ביום שלישי בתיאטרון היהלום במת גן.

רביעיית "כרמל". רביעיית כלי הקשת תבצע שתי רביעיות של בטהובן, עם הסברים. מומלץ. ביום שלישי ב–20:00 במרכז למוזיקה ("משכנות שאננים") בירושלים.

קלרינט ומיתרים בצוותא. נגן הקלרינט יונתן הדס וקשתנים, כולם צעירי הפילהרמונית, יבצעו את חמישיית הקלרינט של מוצרט ואת חמישיית הקלרינט של ברהמס. ציפיות גבוהות. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

ז'ולט נאג'. מנצח על אנסמבל המאה ה–21 ביצירות קורטג ובן־שבתאי
ז'ולט נאג'. מנצח על אנסמבל המאה ה–21 ביצירות קורטג ובן־שבתאי

תזמורת הבארוק. מנצח: דוד שמר. סולנית: הזמרת שקד בר. התוכנית: מבחר אריות בארוקיות, תחת הכותרת: "נשים אוהבות, נשים נוקמות". ביום שלישי ב-20:00 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

אנסמבל המאה ה–21. מנצח: ז'ולט נאג'. תוכנית: בכורה ל"אניגמה" מאת ארי בן־שבתאי. עוד בתוכנית: יוליה הניג, סופרן, תהיה הסולנית ביצירתו של גיירגי קורטג "מסרים מהעלמה טרוסובה המנוחה". נגן הטרומבון בני סלוחין יהיה הסולן ביצירה מאת פדריקו גארדלה. במוצאי שבת ב–21:00 במוזיאון תל אביב, ביום ראשון ב–20:00 במרכז למוזיקה ("משכנות שאננים") בירושלים.

בעין כרם (1). זמרים חברי פרויקט "מיתר" של האופרה הישראלית, ישירו בליווי פסנתר, קטעים מתוך "דיאלוג של הכרמליטיות" של פולנק ומתוך "פליאס ומליסנדה" של דביסי. ביום שישי ב–12:00 במרכז עדן תמיר בירושלים. מעורר ציפיות, גם בזכות התוכנית.

בעין כרם (2). הפסנתרנית יוליה גורביץ' וקשתנים חברי הפילהרמונית ובראשם הכנרת יבגניה פיקובסקי יבצעו את החמישייה של שומאן ואת שלישיית "הארכידוכס" של בטהובן. בשבת ב–11:00, שם.

"נגני מנהטן". ששה נגני כלי קשת, רובם ישראלים השוהים בארה"ב, ינגנו מיצירות שטראוס, צ'ייקובסקי ומוצרט (החמישייה ק' 516). ביום שלישי ב–17:00 במרכז למוזיקה ("משכנות שאננים") בירושלים.

באך בקול אלט. מבחר אריות מאת באך, עם זמר הקונטרנור אלון הררי, הכנרת רחל רינגלשטיין, הצ'מבלנית מרינה מינקין ונגנית הוויולה דה־גמבה מירנה הרצוג. במוצאי שבת בבית הכט ("תיאטרון הסטודיו") במרכז הכרמל בחיפה, ביום שני ב–13:00 באולם 2715 בבניין מדעי הרוח באוניברסיטה העברית בירושלים.

"חמישיית תל אביב". חמישיית כלי הנשיפה, עם הפסנתרן ירון קולברג, תופיע ביצירות מוצרט, ורדי ושטראוס. ביום ראשון ב–14:00 באולם הכט באוניברסיטת חיפה.

אופרה על המסך. יוקרנו קטעים מהפקה קולנועית של האופרה של פוצ'יני, בבימוי פרדריק מיטראן, עם שיחה של יוסי שיפמן. ביום שני ב–18:30 באולם רפפורט בחיפה.

מקהלה. מקהלת "יואב" בניצוח שמעון לבטוב תופיע בתוכנית מגוונת. ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

לילדים. משתתפים: מקהלת "מורן" עם נגני הפילהרמונית והזמר השחקן אלי גורנשטיין, בניצוח אריאל צוקרמן. היום ב–16:30 בהיכל התרבות בתל אביב.

לילדים. תזמורת "הבמה": תוכנית רוסיני בניצוח רוני פורת ובהשתתפות שחקנים. בשבת בבוקר, 10:30, במוזיאון תל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ