דן אטינגר ימונה למנהל המוזיקלי של האופרה הישראלית

אטינגר, בן 46, ייכנס לתפקיד בינואר 2018. קודמו, דניאל אורן, ישמש רב המנצחים של האופרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דן אטינגר

דן אטינגר ימונה בינואר 2018 למנהל המוזיקלי של האופרה הישראלית. אטינגר, יליד 1971, בוגר התיכון לאמנויות "תלמה ילין", היה זמר מקהלה באופרה הישראלית ואחר כך טיפח קריירה כסולן עד שהתחיל לנצח בגיל 28, בעיקר בהכשרתו ובתמיכתו של דניאל ברנבוים, וללא הכשרה פורמלית בתחום. מאז, התבסס כמנצח מצליח בתחום האופרה וגם בתחום התזמורתי. בעבר היה המנהל המוזיקלי של התזמורת הסימפונית ראשון לציון, שהיא גם התזמורת של האופרה.

באחרונה כיהן כמנהל המוזיקלי של בית האופרה במנהיים ושל התזמורת הסימפונית של טוקיו. בעונה שעברה ניצח בישראל על האופרה "פאוסט" באופרה הישראלית ועל "נישואי פיגרו" בתזמורת הפילהרמונית. מינויו צפוי להתקבל באהדה, הן מצד האמנים באופרה הישראלית והן מצד מנוייה.

"פאוסט" בניצוח אטינגרקרדיט: רשות השידור

אטינגר יחליף בתפקיד את דניאל אורן, שימונה בינואר לתפקיד רב מנצחים של האופרה. אורן, יליד 1955, התחיל את הקריירה המוזיקלית שלו ב–1968 כילד־סולן ביצירתו של ליאונרד ברנשטיין "מזמורי צ'יצ'סטר", וב–1975 זכה בפרס הרברט פון קרייאן למנצחים והמשיך לקריירת ניצוח בינלאומית שהתמקדה באופרה. הוא מכהן כמנהל מוזיקלי באופרה הישראלית החל מ–2014.

מהאופרה הישראלית נמסר: "שילוב הכוחות של מאסטרו אטינגר כמנהל מוזיקלי ושל מאסטרו אורן כרב מנצחים מחזק את היכולות המוזיקליות של האופרה הישראלית. אנו בטוחים כי יחדיו נוכל להמשיך ולהעפיל לעוד ועוד פסגות אמנותיות שימלאו את כולנו בגאווה רבה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ