אמיר מנדל

אהרון ידלין, יו"ר ועד הנאמנים של פרסי יצירה מטעם ראש הממשלה לקומפוזיטורים — המוענק באמצעות משרד התרבות והספורט — הודיע על הזוכים בפרס לשנת 2017. הפרס, בשווי כולל של 300 אלף שקלים יוענק לשישה יוצרים, מהם אחד בתחום הג'ז — יובל כהן — וחמישה בקטגוריית מוזיקה קונצרטנטית: ולדימיר שקולניק, אראל פז, דניאל עקיבא, יורם מיוחס, יורי ברנר. השופטים היו יוסי פלס, תומר יריב ואורי שלג.

אראל פז הוא יליד 1974 ועוסק בהלחנה וגם בהוראה וחינוך למוזיקה. לפז יש שפה מוזיקלית ייחודית. יצירותיו בוצעו פעמים רבות, גם בחו"ל וגם בישראל, באופן בולט על ידי אנסמבל "מיתר". פז זכה כבר בפרס ראש הממשלה למלחינים, ב–2006.

הג'זיסט יובל כהן (מימין) ואחיו המוזיקאי אבישי כהןצילום: דודו בכר

ולדימיר שקולניק נולד ב–1947 באוקראינה ולמד קומפוזיציה בבוקרשט, רומניה. הרבה מפעילותו המוזיקלית ומהביצועים ליצירותיו כיום מתקיימים ברומניה, כולל בפסטיבלים המרכזיים למוזיקה שם. הוא כיהן כפרופסור באקדמיה למוזיקה בירושלים והיה דיקן הפקולטה לקומפוזיציה. שקולניק זכה בפרס ראש הממשלה למלחינים ב–2004.

דניאל עקיבא, יליד 1953, נמנה עם המקימים של מגמת המוזיקה בויצ"ו, לימים "רעות", בחיפה, שהיתה לאחרונה בכותרות עקב החלפה חפוזה של כל סגל המורים שעוררה מחאה. עקיבא הוא גיטריסט ומלחין שביצירותיו יש ביטוי חזק למוטיבים יהודיים מסורתיים. ב–1987 זכה בפרס של ממשלת שווייץ שהתניע מחקר מתמשך בקונסרבטוריון של ז'נבה.

יורם מיוחס, יליד 1967, הוא ויולן ומלחין שמרבה להשתתף בהרכבים קאמריים ובביצועים ליצירות ישראליות וחיבר יצירות למקהלות ולמקהלות ילדים, מחזורי שירים, מוזיקה תזמורתית ויצירות לכלי סולו שונים.

יורי ברנר נולד ב–1974 והשתלם כפסנתרן בעיקר בתחום הג'אז. אחר כך פנה להלחנה, ויצירותיו יצאו לאור במסגרת המכון למוזיקה ישראלית ובוצעו בארצות שונות. הן משלבות יסודות קלאסיים עם מוטיבים של ג'ז. ב–2008 הוא התמנה למלחין הבית של הסינפונייטה הישראלית באר שבע שביצעה רבות מיצירותיו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ