קונצרטים: 10.10 עד 16.10

חגי חיטרון
חגי חיטרון

פסטיבל אבו גוש. בפסטיבל למוזיקה ווקאלית יתקיימו קונצרטים רבי משתתפים בכנסייה הגדולה ("קרית יערים") על הגבעה הצופה על הכפר, וגם קאמריים, בכנסייה הצלבנית בכפר עצמו, בשני המקומות מופיעים זמרים ישראליים מטובי כוחותינו, ובכנסייה הגדולה עם מקהלות ישראליות. והפעם יופיעו שם גם מקהלות אורחות. הנה פירוט חלקי של הקונצרטים בכנסייה הגדולה:

מחר: ב–11:30, המקהלה הקאמרית משטוטגרט בניצוח פרידר ברניוס ביצירות באך, מנדלסון ועוד. מעורר ציפיות; ב–15:00, "קנטו חנראל" של תאודורקיס, עם מקהלת הקיבוץ הארצי, זמרים סולנים ונגנים בניצוח יובל בן עוזר.

ביום חמישי: ב–11:30, המקהלה הקאמרית ר"ג והתזמורת הקאמרית הקיבוצית נתניה. מנצחת: חנה צור. יצירות מאת היידן ושוברט, ספיריצ'ואלס ועוד; ב–15:00, אנסמבל "בארוקאמרי", קבוצת זמרים ונגנים בניצוח אבנר אתי. תוכנית: באך, היידן,שוברט, זעירא; ב–18:00, המקהלה משטוטגרט (כמו לעיל). ביום שישי: ב–11:30, שמיניית ווקאל עם יאיר דלאל; ב–15:00, מקהלת נערות מארמניה (מסקרן במיוחד).

בשבת: ב–11:30 "המבול" של פלווטי, יצירה בארוקית יפה מאוד. זמרים מצטיינים. מנצחת: מירנה הרצוג. מומלץ; ב–15:00, מקהלת גברים מוורונייז', רוסיה, ומקהלת הנשים "נעמה". ביצירות רוסיות, בשירים ישראליים ועוד (מופע זה יתקיים גם בקיבוץ אילון, ביום שישי ב–21:00); ב–18:00, קבוצת זמרים ישראלים במדריגלים, שירי החיפושיות ועוד.

המקהלה הקאמרית משטוגרט. בפסטיבל אבו גוש

מקהלת נערות מארמניה. מסקרן: המקהלה תופיע בתוכנית מגוונת. הערב (10.10) ב-19:30 בכנסייה הסלזיאנית בנצרת, ביום חמישי (12:10) ב-20:00 בעין החורש, ביום ששי ב-15:00 באבו גוש (ראו גם לעיל).

הפילהרמונית, פתיחת העונה. זובין מהטה מנצח, הסולנית היא הפסנתרנית הוותיקה מארי ז'ואו פירש בקונצ'רטו מס' 3 של בטהובן. עוד בתוכנית, "חיי גיבור" של שטראוס ויצירה קצרה מאת עמית פוזננסקי. הערב ב–20:00, ביום שישי ב–14:00 ובמוצאי שבת ב–21:00 בהיכל התרבות בתל אביב; תוכנית דומה (ובה הסימפוניה מס' 9 של שוברט, במקום שטראוס) תוגש ביום שני וביום שלישי הבא (17.10) באולם רפפורט בחיפה.

הפילהרמונית משחזרת. מדובר בשחזור קונצרט חנוכת היכל התרבות, שהיה לפני 60 שנה. הפעם מנצח מהטה והסולנים הם הפסנתרן יפים ברונפמן (בקונצ'רטו "הקיסר" של בטהובן), הכנר כריסטיאן טצלף (בקונצ'רטו של מנדלסון), והצ'לן מישה מאיסקי ("שלמה", של בלוך). לפני כן: "אקדמות למועד" מאת נועם שריף, יצירה שנולדה במיוחד לקראת אותו אירוע (במסגרת תחרות יצירות) וסימנה את ראשית תהילתו של הקומפוזיטור. ביום חמישי ב–20:00 בהיכל התרבות בתל אביב.

נגני הפילהרמונית באולם צוקר. נגנים מקרב חברי התזמורת יופיעו בקונצרטים קאמריים באולם החדש ע"ש צוקר במתחם היכל התרבות. הם יבצעו את חמישיית "השמך" של שוברט עם הפסנתרנית האורחת פירש, ואת "הסימפוניה הקאמרית" של שנברג. זאת ביום שישי בערב, ב–20:00; אירוע אחר באולם החדש: "קרנבל החיות" של סן סאנס בהשתתפות השחקנית חני נחמיאס, וגם עיבודים לשירים ישראליים. זאת בשבת ב–11:00.

נועם שריף. "אקדמות למועד" שלו חוזרת להיכל התרבות

שלושים אצבעות. קונצ'רטי מאת באך ומאת מוצרט, למקלדות אחדות, יבצעו הפסנתרנים דרור זמל, מיכאל זרצקל ורון טרכטמן, עם ארבעה קשתנים. הקשתנים (חברי הפילהרמונית) יבצעו את רביעיית "הדיסוננסים" של מוצרט. בשבת ב–11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

ארבע בצוותא. קשתניות חברות הפילהרמונית, הפועלות גם כהרכב קאמרי קבוע, יראו את כוחן בשתי רביעיות מופת: זו המכונה "הנבל", של בטהובן, ומס' 1 של ברהמס. בשבת , 11:11, במועדון צוותא בל אביב.

"אליהו". שתי מקהלות ישראליות, זמרים סולנים מטובי כוחותינו והתזמורת הסימפונית ירושלים, בניצוח אלי יפה, יבצעו את האורטוריה של מנדלסון. הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

תזמורת סימפונט. אירוע קליל, כולו רוסיני, עם המנצח דוד זבה ועם הזמרות דניאלה סקורקה וגוני כנעני. במוצאי שבת ב–21:00 וביום שני במרכז העירוני לאמנויות ברעננה.

בארוק עם פסנתר. הזמרות אולגה סנדרסקי וסווטלנה סנדלר יבצעו את ה"סטאבאט מאטר" של פרגולזי, בליווי הפסנתרנית בלה שטיינבוק. ביום שישי ב–12:30 בכנסיית המשיח ליד שער יפו בירושלים העתיקה.

אופרה על המסך. יוסי שיפמן ישוחח על זמר האופרה והמנצח פלסידו דומינגו, בשילוב הקרנת קטעים מהופעות של האמן. ביום שני ב–18:30 באולם רפפורט בחיפה.

ברטוק וראוול עם בלט. להקת המחול האורחת "דרזדן פרנקפורט" תבצע בין השאר שתי יצירות של כוריאוגרף איטלקי. אחת עם רביעיית המיתרים מס' 4 של ברטוק, האחרת עם "גספר של הלילה" מאת ראוול, לפסנתר. שתי היצירות יישמעו בנגינה חיה, בביצוע מוזיקאים אורחים מעולים. ביום שישי ב–13:00, בשבת ב–16:00 וב–20:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

תיעודי. סרט חדש על הכנר הבריטי דניאל הופ, "צליל של חיים", יוקרן ביום חמישי באולם רפפורט בחיפה.

תגובות