לוח קונצרטים: 25.10 עד 1.11

חגי חיטרון
חגי חיטרון

תזמורת הבארוק. ציפיות גבוהות: זמרים מחו"ל ומהארץ, והתזמורת, בניצוח אנדרו פארוט, יבצעו את ה"וספרס" של מונטוורדי. ביום שלישי באולם צוקר (היכל התרבות) בתל אביב.

תזמורת סינפונייטה. יוסטוס פרנץ מנצח על התזמורת, על שתי מקהלות ישראליות — המקהלה הקאמרית תל אביב ו"זמרי קולגיום", ועל זמרים סולנים מחו"ל ומהארץ — באורטוריה "בריאת העולם" של היידן. עוד בתוכנית, מארש של שוברט בעיבודו של ארי בן־שבתאי. מחר (הפעם עם הרצאה של יוסי שיפמן, ב–19:00) וגם במוצאי שבת ב–21:00 במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע.

המנצח אנדרו פארוט. מונטוורדי עם זמרים ועם תזמורת הבארוק

רביעיית "כרמל". חברי רביעיית כלי הקשת ישוחחו על סגנונות (קלאסי מול רומנטי), בהקשר של רביעיית הקווינטות של היידן ושל הרביעייה אופוס 41 מס' 1 של שומאן, וינגנו אותן. ביום שלישי ב–20:00 במרכז המבקרים "יד הנדיב" בזכרון יעקב.

רביעיית "אביב". חברי רביעיית כלי הקשת (הכנר הראשון הוא סרגיי אוסטרובסקי) עם צ'לנית נוספת יבצעו את החמישייה של שוברט. זאת ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים. במוצאי שבת באולם רפפורט בחיפה הם יבצעו גם את רביעיית "הנבל" של בטהובן. בתוכנית אחרת תבוצע רביעיית "הנבל", וגם — בביצוע נגנים חברי הסימפונית ראשון לציון, ואחרים — טריו הקרן של ברהמס. זאת ביום שישי ב–12:30 בהיכל התרבות של ראשל"צ.

המנצח יוסטוס פרנץ. "בריאת העולם", עם זמרים ותזמורת סינפונייטה

"כך עושות כולן". איתן שמייסר מנצח על הפקה שביימה שירית לי וייס. ישירו זמרות וזמרים מטובי כוחותינו והתזמורת הסימפונית חיפה. ביום ראשון וביום שני, בשניהם ב–20:00, באודיטוריום חיפה.

בעין כרם. שני מופעי שחרית: רביעיות פסנתר של ברהמס, עם נגנים צעירים וותיקים. זאת ביום שישי ב–12:00; החלילן נועם בוכמן, עם קשתנים, ביצירות פרטוש, קפ"ע באך ועיבודים לשירים ישראליים. זאת בשבת ב–11:00. מרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

בצוותא. בקונצרט שחרית זה יופיעו הפסנתרן שלומי שם ורביעיית קשתנים ובראשם הכנר אליהו שולמן. התוכנית: טריו של בטהובן, רביעיית "רוזמונדה" של שוברט והחמישייה של דבוז'ק. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

אנסמבל "מודליוס". במסגרת סדרת "פועם בלב", המוקדשת ליצירות של מלחינים ישראלים, יופיעו הזמרת אתי בן זקן ועמיתיה, שקצתם מנגנים בכלים אותנטיים אתניים, בניצוחו של המעבד והמלחין איתן שטיינברג. היצירות: מאת הגר קדימה, שרה שוהם, שטיינברג ועוד, וגם עיבודים אחדים לשירי עם. במוצאי שבת בגלריה של מוזיאון תל אביב.

"מוזתיקה". במופע זה ישתתפו הקשתנים רועי שילוח, אברי לויתן ואריאל טושינסקי, לצד נגנים סטודנטים. היצירות: מאת דבוז'ק (שלישייה) ומאת שוברט (החמישייה לכלי שת). זאת מחר ב–16:30 באקדמיה למוזיקה בגבעת רם, ירושלים. במוצאי שבת ב–21:00 תבוצע גם השמינייה של מנדלסון, זאת באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב. בנוסף, ביום שישי ב–12:00 באולם צוקר (היכל התרבות) בתל אביב תוגש תוכנית מגוונת.

כלי הקשה. צמד "טרמולו", תומר יריב ונדב עובדיה, יבצעו יצירות מקוריות ועיבודים. ביום שלישי במרכז למוזיקה (רחוב רש"י) ברמת גן.

קרן רונן. בקונצרט השנתי של הקרן ישתתפו חמישיית כלי הנשיפה "תל אביב", הפסנתרן טל חיים סמנון, הזמרת רעות ונטוררו והתזמורת האנדלוסית "ירושלים מזרח־מערב" בניצוח תום כהן. ביום שני במוזיאון תל אביב.

תגובות