קונצרטים: 1.11 עד 7.11 - מוזיקה קלאסית - הארץ

קונצרטים: 1.11 עד 7.11

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הסימפונית ירושלים (1). מנצח: חן צימבליסטה. סולן: הצ'לן עדיאל שמיט, ומשתתפות גם מקהלות נוער מירושלים. היצירות: מאת שופן, ברטוק, סן סאנס (עם שמיט), נעמי שמר, מרדכי זעירא ועוד. היום ב–17:00 בתיאטרון ירושלים.

הסימפונית ירושלים (2). גם הפעם מנצח צימבליסטה והסולן הוא הפסנתרן אלכסנדר קורסנטיה, בקונצ'רטו של שופן. עוד בתוכנית, בין השאר, מחולות רומניים מאת ברטוק. זאת הערב ב–20:00, שם.

הסימפונית ראשון לציון. מנצח דמיטרי יבלונסקי. בקונצרט משתתפים ארבעה פסנתרנים חברי אנסמבל "מולטי פיאנו" (תומר לב ובכירי תלמידיו). הם יבצעו קונצ'רטו של באך לארבעה כלי מקלדת ותזמורת, ויצירה לשני פסנתרים ותזמורת מאת מנדלסון ומושלס. עוד בקונצרט, בין השאר, "דון ז'ואן" ו"תעלולי טיל אוילנשפיגל" של שטראוס. הערב ב–20:00 בהיכל התרבות של רחובות, מחר ב–20:00 ובמוצאי שבת ב–20:30 בהיכל התרבות של ראשל"צ, ביום ראשון ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

תזמורת קאמרטה. מנצח: אבנר בירון. סולנים, מרוסיה: הפסנתרן אנדריי גוגנין בקונצ'רטו "הקיסר" של בטהובן והצ'לנית אנסטסיה קובקינה בווריאציות "רוקוקו" של צ'ייקובסקי. הערב ב–20:00 באולם ויקס ברחובות, במוצאי שבת במוזיאון תל אביב, ביום ראשון באולם וייל בכפר שמריהו.

אנסמבל מולטיפיאנו. מופיע עם הסימפונית ראשון לציון
אנסמבל מולטיפיאנו. מופיע עם הסימפונית ראשון לציוןצילום: ליאוניד חרומצ'נק

תזמורת הבארוק. זמרים מחו"ל ומהארץ, והתזמורת, בניצוח אנדרו פארוט, יבצעו את ה"וספרס" של מונטוורדי. ככל הידוע, זה ביצוע ישראלי ראשון ליצירה המלאה. הערב ב–20:00 באולם ימק"א בירושלים.

התזמורת הקאמרית הקיבוצית נתניה. מנצח: כריסטיאן לינדברג. משתתפים: האנסמבל הקולי הישראלי וזמרים סולנים מתוכו. התוכנית: רפסודיה לאלט ומקהלה מאת ברהמס, הסימפוניה מס' 3 של סיבליוס, "קידושים וקילולים" מאת יצחק ידיד ועוד. הערב ב–20:00 במוזיאון תל אביב, מחר ב–20:00 בנהריה, ביום שישי ב–11:00 במזרע.

רביעיית "כרמל". חברי רביעיית כלי הקשת יבצעו את רביעיית הקווינטות של היידן ואת הרביעייה אופוס 41 מס' 1 של שומאן, וישוחחו עליהן. ביום שלישי ב–20:00 במרכז למוזיקה (משכנות שאננים) בירושלים.

סופ"ש בעין כרם. שני מופעים: חברות טריו "נוגה" — החלילנית עדית שמר, הצ'לנית אורית מסר והפסנתרנית מגי קול — יבצעו יצירות מאת מוצרט, דה־פאיה ועוד. זאת ביום שישי ב–12:00; למחרת בבוקר ינגנו הפסנתרנים אוקסנה יבלונסקאיה ואסף זוהר, יחד ולחוד, מיצירות מוצרט ושוברט. זאת בשבת ב–11:00. מרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

בטהובן והפסנתר. אירוע נוסף במסגרת סדרה: הפסנתרן רון רגב יבצע סונטות אחדות של בטהובן וישוחח עליהן. ביום שלישי במרכז עדן־תמיר בעין כרם, ירושלים.

הפסנתרן אלכסנדר קורסנטיה. שופן עם הסימפונית ירושלים
הפסנתרן אלכסנדר קורסנטיה. שופן עם הסימפונית ירושליםצילום: שרה הולם

בצוותא. שחרית זו מוקדשת כולה לברהמס. יופיעו בה, בצירופים שונים, רון רגב בפסנתר, אביגיל ארד בצ'לו וגלעד הראל בקלרינט. בשבת, 11:11, במועדון צוותא תל אביב.

צ'לנית ופסנתרן. אנסטסיה  קובקינה ואנדריי  גוגנין ינגנו יחד ולחוד. היצירות : מאת שומאן, בטהובן, ליסט רחמנינוב. בשבת בבוקר, 11:00, במוזיאון טיקוטין בחיפה.

רסיטל. הפסנתרן ישי שאער יבצע יצירות מאת בטהובן, ברהמס, דביסי. מסקרן. במוצאי שבת באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

באך בלבד. שמואל אלבז במנדולינה (ינגן עיבוד לקונצ'רטו של באך, לצד קבוצת נגנים), את המיסה הקצרה בסול מז'ור תזמר מקהלת "שחר". ביום שישי, 11:00, בהיכל התרבות של רחובות. כניסה חופשית.

מערב מזרח. מסקרן ומעורר ציפיות: אירוע זה מוקדש לזמר ישראלי עברי שכבר נחשב קלאסי ולזמר ערבי קלאסי. מעבד ופסנתרן: ניזאר אלחאטר. מעבדת: שרה שוהם. יבצעו: הזמרת מריה ג'ובראן, המקהלה ע"ש ברתיני בניצוח רונן בורשבסקי, אנסמבל כלי. במוצאי שבת בבית שמואל בירושלים.

עם אורית וולף. השחרית מוקדשת לרחמנינוב. מלבד וולף, כמנחה וכפסנתרנית, יופיעו הצ'לן צבי פלסר והפסנתרנית דוראל גולן. מחר ב–11:00 במוזיאון תל אביב.

צלילי עוגב. הנגנית הוותיקה כריסטיאנה קליין, אורחת מגרמניה, תגיש תוכנית מגוונת. ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

"ויוואלדינו". לילדים וגם להורים. מופע מולטימדיה מיובא, שכולל פסקול (קריינות עברית, וידיאו) ו–14 נגנים אורחים על הבמה. הנושא: חייו ואמנותו של ויוואלדי. ביום שישי, פעמיים, ב–13:00 וב–20:30, בהיכל התרבות בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ