קונצרטים: 15.11 עד 21.11 - מוזיקה קלאסית - הארץ

קונצרטים: 15.11 עד 21.11

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
חגי חיטרון

הפילהרמונית. מנצח: פבלו הראס קסאדו. פסנתרנית סולנית: אולגה שפס, בקונצ'רטו מס' 1 של ליסט. עוד ינוגנו "פולחן האביב" של סטרווינסקי, יצירה מאת ליאור נבוק. במוצאי שבת וביום שני, בשניהם ב–20:00, וביום שלישי ב–19:00, בהיכל התרבות בתל אביב; ביום ראשון ב–20:00 באודיטוריום חיפה.

אורפיאו. אירוע נדיר למדי בארץ: ביצוע בימתי מלא של האופרה המיוחדת במינה של מונטוורדי. במאי: דני ארליך. מנצח: עילם רותם. זמרים: עמיתיו של רותם לאנסמבל "נביאי הקווינטה", הסופרן עינת ארונשטיין וזמרים נוספים. נגינה: אנסמבל בארוקדה. ביום שלישי באולם וייל בכפר שמריהו.

הסימפונית ירושלים. ליג'יה אמאדיו (ברזיל) מנצחת על קונצ'רטו לחליל מאת אביה קופלמן (סולן: נועם בוכמן), "בכייאנס ברזיליירס" מאת וילה לובוס, הסימפוניה מס' 1 של ברהמס. הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

תזמורת סינפונייטה. מנצח: אבי אוסטרובסקי. סולן: הצ'לן ראמון יפה (גרמניה) בקונצ'רטו של סן־סאנס. עד תבוצע הסימפוניה הסקוטית של מנדלסון. במוצאי שבת וביום שני (בפעם זו עם הרצאה מקדימה של יוסי שיפמן, ב–19:00) במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע.

הזמרת מריה ג'ובראן. קלאסיקה ערבית בהיכל התרבות בתל אביב
הזמרת מריה ג'ובראן. קלאסיקה ערבית בהיכל התרבות בתל אביב

תזמורת קאמרטה. סדרת "חושבים מוזיקה", ברוח קלילה הפעם. שיחה: מומחה היין יאיר היידו. תוכנית: "שעה שמחה" מאת עודד זהבי, "קנטטת הקפה" של באך, "שירי יין" של יוסף ברדנשווילי . זמרים: קרן הדר וגיא פלץ. ביום שישי ב–11:00 במוזיאון תל אביב.

סופ"ש בעין כרם. מדובר בשני קונצרטי שחרית במרכז עדן תמיר בעין כרם ירושלים. באחד, אנסמבל הזמרות "נעמה" בניצוח פנינה ענבר מגיש תוכנית מגוונת. זאת ביום שישי ב–12:00; בשני, למחרת, אנסמבל הקשתנים "מילניום" והפסנתרנית מריאנה סורקין יבצעו רביעיית פסנתר מאת שומאן ואת חמישיית הפסנתר שלו. זאת בשבת ב–11:00, שם.

פסנתר ומיתרים בצוותא. בשחרית זו יופיעו רון רגב ורביעיית כלי הקשת הישראלית "היידן". ינגנו: קונצ'רטו ק' 449 של מוצרט (נוסח קאמרי), רביעיות מאת בטהובן (אופוס 18 מס' 4 הסוערת) ומנדלסון. בשבת, 11:11, בצוותא תל אביב.

מזרח מערב. אירוע מיוחד ובו שירים ערביים בעלי מעמד קלאסי ושירים עבריים כנ"ל, מעבדים: ניזאר אל־חאטר ואחרים. שרים: הזמרת מריה ג'ובראן, המקהלה ע"ש ברתיני בניצוח רונן ברשבסקי, עם אנסמבל נגנים "מעורב", ישראלי־פלסטיני. הרצאה: מיכאל וולפה. מחר ב–20:00 באולם צוקר בהיכל התרבות בתל אביב.

"בממד אישי". סדרה חדשה בעריכתה ובהגשתה של הפסנתרנית ד"ר אסתרית בלצן. משתתפת: תזמורת סימפונט בניצוח דוד זבה. במוזיאון תל אביב. הנושא: צ'ייקובסקי. ביום שלישי ב–20:00 באולם רפפורט בחיפה, ביום שישי ב–10:00 במוזיאון תל אביב.

המלחינה אביה קופלמן. קונצ'רטו לחליל עם הסימפונית ירושלים
המלחינה אביה קופלמן. קונצ'רטו לחליל עם הסימפונית ירושליםצילום: Shachar Peled

"מרתון התיבה". סדרת קונצרטים ובה בעיקר יצירות מאת מלחינים מרכזיים בני זמננו. לצד אנסמבל המאה ה–21 משתתף גם אנסמבל אינטרנקונטמפורן מפאריס. ממחר עד שבת באולפן "התיבה" בחצרות יפו. פירוט חלקי: מחר ב–20:30, מוזיקה אלקטרונית עם אמנים מפרייבורג; ביום שישי ב–14:00, שני האנסמבלים ביצירות קסנאקיס, קייג' ועוד, ואחר כך, ב–15:00, ביצירות הרוויי ושארינו; במוצאי שבת ב–20:00, זמר הבריטון הגרמני המצוין דיטריך הנשל ב"מסכות" מאת פולנק, לצד יצירות מאת דביסי, אמנון וולמן, ג'ורג' קראם; במוצאי שבת ב–21:00, מופע של הפסנתרן, אמן המולטימדיה והמלחין אבי בנימין.

פסנתר על ההר. דניאל צ'ובאנו, בעל הפרס השני בתחרות רובינשטיין האחרונה, יבצע את "תמונות בתערוכה" של מוסורגסקי ועוד. ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

הזמר דיטריך הנשל. "מסכות" במרתון התיבה ביפו
הזמר דיטריך הנשל. "מסכות" במרתון התיבה ביפוצילום: Susanne Diesner

התזמורת הקאמרית הישראלית. אירוע של מוזיקה ברזילית עם המנצח דורון סלומון ושני גיטריסטים אורחים יהיה הערב ב–19:00 ומחר ב–20:00 במוזיאון תל אביב.

"ווקס פמינה". אירועי "הקול הנשי" מוקדשים ליצירות מאת מלחינות. הערב ב–18:00 בהאנגר 22 בנמל ת"א: תלמידים מבצעים; הערב ב–19:00, שם: רביעיות מיתרים בביצוע הרביעייה העכשווית; מחר ב–20:00 בגלריה "צדיק" ביפו: יצירות מאת הגר קדימה (הזמרת רונה ישראל־קולת ונגניות) ותערוכת ציורים משל המלחינה.

סקסופונים. מסקרן: "רביעיית הסקסופונים של תל אביב" תבצע יצירות (מקוריות ועיבודים) מאת גלזונוב, ליגטי, קודאי, דביסי. במוצאי שבת באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

פגישה עם מלחין. משה זורמן ישוחח על יצירותיו, טריו "אלכסנדר" (פסנתר, כינור וצ'לו) יבצע אחת מהן. היום ב–14:30 במכללת לוינסקי בתל אביב.

פניני אופרה בגליל. הזמרים הם מירלה גרדינרו ודניס סדוב, עם בלה שטיינבוק בפסנתר. ביום שני ב–20:00 בסינמטק בראש פינה.

לילדים. "איה פלוטו", בעקבות ספרה של לאה גולדברג. עם ששי קשת, בזמרה ובמשחק, שחקנים נוספים ונגני התזמורת הקאמרי הישראלית. מנצח: גיא פורת. בשבת ב–11:00 במרכז למוזיקה ביפו.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ