אנסמבל "פיגמליון" ישתתף בפסטיבל למוזיקה קאמרית באילת

בפסטיבל, שיתקיים בפברואר, יופיע בין השאר הפסנתרן פול לואיס. המנצחת בר אבני קיבלה בסוף השבוע שעבר את הפרס השני בתחרות בינלאומית בפולין

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רפאל פישון מנצח על "פיגמליון"
חגי חיטרון

האנסמבל הכלי והקולי הצרפתי "פיגמליון", בניצוחו של מייסדו רפאל פישון, ישתתף בפסטיבל הבינלאומי למוזיקה קאמרית שיתקיים באילת בתחילת פברואר. "פיגמליון", שהחלה לפעול ב–2005, נמנית עם ההרכבים הבולטים ביותר באירופה כיום בסצינת המוזיקה המוקדמת. מנצחה ומנהלה רפאל פישון, בן 33, טיפח לפני הקמת האנסמבל קריירה צולחת למדי כזמר קונטרטנור. בפסטיבל באילת יגיש האנסמבל שני קונצרטים: ב–8 בפברואר יצירות מאת באך ומאת מלחינים שהושפע מהם; ב–9 בפברואר שלוש קנטטות של באך, ממיטב יצירתו.

עם האטרקציות הבולטות האחרות בפסטיבל הפעם: רסיטל של הפסנתרן האנגלי פול לואיס (10 בפברואר), ומופע לידר של שומאן עם הטנור האנגלי מרק פדמור ועם לואיס (8 בפברואר). בנוסף יתקיימו בן השאר אירועי "קרוסאובר", המשלבים מוזיקה קלאסית עם פופ ועם ג'ז, וגם כיתות אמן פתוחות לציבור. כל האירועים ייערכו בשני האולמות של מלון "דן" באילת. המיזם כולו (שמומן בעבר על ידי קרן הולנדית) ממומן כיום בעזרת עיריית אילת, משרד התרבות ומשרד התיירות. בראש המיזם עומד ליאוניד רוזנברג, מנהל הקונסרבטוריון האילתי. בפסטיבל אשתקד ביקרו בקונצרטים יותר מ–4,000 בני אדם.

המנצחת הישראלית בת ה–28 בר אבני קיבלה בסוף השבוע שעבר את הפרס השני בתחרות בינלאומית למנצחים בפולין. התחרות, ע"ש גזֶ'ג'וֹז' פיטלברג, נערכה בקטוביץ זו השנה העשירית. סכום הפרס: 25 אלף אירו. 48 מתחרות ומתחרים השתתפו בתחרות הפעם, מ–22 מדינות. עם השופטים נמנה המנצח הפיני יורמה פנולה. בפרס הראשון הוכתר מנצח מטייוואן.

בר אבני היתה תלמידתו של המנצח יואב תלמי. לפני לימודי הניצוח למדה נגינה בבסון ובכלי הקשה. את לימודי ההמשך בניצוח עשתה באוניברסיטה לאמנויות באוסטריה ובגרמניה. בשלב הגמר בתחרות בקטוביץ, עכשיו, ניצחה על יצירות מאת ברטוק, שוסטקוביץ', גורצקי ולוטוסלבסקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ