רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים: 6.12 עד 12.12

תגובות

הסימפונית ירושלים. מנצח: פרדריק שאזלן. סולן: הצ'לן האורח תאמאש ורגה, בקונצ'רטו של אלגר. עוד בתוכנית, "מוזיקה על פני המים" של הנדל, וסימפוניה מאת יוסף ברדנשווילי. הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

הסימפונית ירושלים. מנצח: דמיטרי לוגבין, אוקראינה. סולנית: הפסנתרנית דוראל גולן בקונצ'רטו מס' 3 של רחמנינוב. עוד בתוכנית, יצירות קצרות מאת דבוז'ק ומאת צ'ייקובסקי. ביום ראשון בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

תזמורת הבארוק. מנצח: דוד שמר. סולנים: זמרות וזמרים מטובי כוחותינו, נגניות החלילית והחליל דרורה ברוק ועדית שמר, שלוש כנרות מקרב חברות התזמורת. תוכנית: קנטטות וקונצ'רטי מאת טלמן. הערב ב–20:00 באולם ימק"א בירושלים.

הסימפונית ראשון לציון. מנצח: אנדריאס מוסטונן. סולן: הפסנתרן אלכסנדר קורסנטיה, בקונצ'רטו מס' 3 של רחמנינוב. עוד בתוכנית, "רומיאו ויוליה" של פרוקופייב. במוצאי שבת ב–20:30 וביום שני ב–20:00 בהיכל התרבות של ראשל"צ, ביום ראשון ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

שלישיית ירושלים. מימין, רוזנטל, שילוח, טושינסקי
חיים רוזנברג

תזמורת קאמרטה. האירוע כולל יצירות קלאסיות קצרות, מתקופות שונות, ועיבודים לשירי זמר עבריים קלאסיים. מנחה וכותב טקסטים: אפרים סידון. זמרים: ששי קשת, יעל לויטה. מנצח ומעבד: זיו קוז'וקרו. הערב ב–20:00 באולם רבקה קראון בירושלים, ביום שישי ב–11:00 במוזיאון תל אביב.

מקהלת האקדמיה הירושלמית. המקהלה המצטיינת, בניצוח מנהלה סטנלי ספרבר, עם הרכב כלי קטן, תגיש תוכנית מגוונת. מחר ב–20:00 באולם צוקר בהיכל התרבות בתל אביב.

שלישיית ירושלים. חברי ההרכב הוותיק הם הכנר רועי שילוח, הפסנתרן ירון רוזנטל והצ'לן אריאל טושינסקי. הם יבצעו שלישיות מאת ברהמס, סמטנה ועוד. במוצאי שבת באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

שלושה יחדיו. בקונצרט שחרית זה ינגנו הכנרת יבגניה פיקובסקי, הצ'לנית אביגיל ארד, הפסנתרן יוני פרחי. היצירות: מאת אלה מילך־שריף, מאת שומאן, מאת שוברט (הטריו אופוס 100). בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

שניים בצוותא. בשחרית זו יופיעו מיכאל הרן (לשעבר צ'לן ראשון בפילהרמונית) והפסנתרן ישראל קסטוריאנו, בתוכנית צרפתית — קופרן עד פולנק. בשבת, 11:11, בצוותא תל אביב.

הפסנתרן אלכסנדר קורסנטיה. רחמנינוב עם הסימפונית ראשון לציון
מקסים ריידר

שלוש על ההר. המוזיקאיות הן הנבלנית גתית בועזסון, החלילנית אסתי רופא, הצ'לנית שירה מני. הן יגישו תוכנית מגוונת, באך עד איבר. ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

שלושה בנטף. האמנים הם גי אשד (חלילן ראשון בפילהרמונית), הצ'לן צבי פלסר, הפסנתרנית רויטל חכמוב, בצירופים שונים. הם יבצעו יצירות מאת גריג, פולנק, ובר (טריו). ביום שישי ב–12:30 ובמוצאי שבת ב–20:00 באולם של בית חכמוב־שפירא ביישוב נטף (הגעה: דרך אבו גוש).

"לה בוהם". האופרה הפופולרית של פוצ'יני חוזרת לאופרה הישראלית, שוב בגרסת הבימוי של סטפניס די־פראלפרה. מנצח: פרנצ'סקו צ'ילופו. הערב ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב (הצגה אחרונה).

אנסמבל "פניקס" (1). יצירה ווקאלית מאת ג'וזה גרסייה, מלחין ברזילאי מתחילת המאה ה–19, ושמה "רקוויאם ברזילאי למלכה פורטוגלית", ויצירות ברזילאיות אחרות, יבצעו זמרת אורחת מפורטוגל, זמרים ישראלים, מקהלת הגליל העליון, נגני האנסמבל. מנצחת: מירנה הרצוג. בשבת ב–11:00 בכנסיית סנט ג'וזף בחיפה.

"פניקס" (2). הזמרת האורחת, עם שלושה נגנים מקרב האנסמבל, יבצעו יצירות מאת מרצ'לו, באך, בומורטיה ועוד. ביום שלישי במוזיאון האיטלקי בירושלים.

"בארוקאמרי" בגליל. קבוצת זמרים ונגנים, בניהולו של אבנר איתי ובניצוחו, תבצע יצירות מאת היידן, מוצרט, באך ומרדכי זעירא, וגם יצירה מאת איתי ושמה "משפט שלמה". בשבת ב–13:00 בכנסייה המרונית בגוש חלב (מידע נוסף: 0505342687).

מקהלה ברמלה. מדובר במקהלה הקאמרית טבעון בניצוחה של יעל וגנר אביטל. תוכנית: מגוונת (כוללת גם עיבודים לשירי זמר עבריים). בשבת ב–11:30 בכנסייה האנגליקנית ברמלה.

מקהלה בחיפה. מקהלת הילדות "מורן", בניצוח נעמי פארן, תבצע יצירות מאת ויוואלדי ומאת פורה. בשבת ב–13:00 בכנסיה היוונית בחיפה.

מודרנית על ציפורים. מדובר ביצירה שכותרתה "מדריך לציפורי ארצנו", מאת ראלי מרגלית.היא עצמה תנגן בצ'לו, עם שתי זמרות, חלילית, תופים וסמפלר. ביום שני באולפן "התיבה" ביפו.

 

מודרנית. חברי אנסמבל "מיתר", הכנר משה אהרונוב, הצ'לן יוני גוטליבוביץ' והפסנתרן עמית דולברג, בצירופים שונים, יבצעו יצירות של מלחינים בני זמננו, רובם ישראלים, לרבות יצירות שכוללות שימוש באלקטרוניקה. ביום שישי ב–12:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים, במוצאי שבת באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

 

לילדים. עם התזמורת הסימפונית ראשון לציון. מנצח: משה זורמן, פסנתרנית: אסתרית בלצן. בהשתתפות רקדנים. הנושא: צ'ייקובסקי. ביום שלישי ב–17:30 בהיכל התרבות של ראשל"צ.

 

מזמור לכריסמס. ג'יל רוגוב תשיר שירי חג מולד מארצות שונות (בשפות שונות), ותלווה את עצמה בנבל ובגיטרה. מחר ב–19:40 בסלון של בית ירושלמי (פרטים:

0524665113. 



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
tm_tools.isArticleType(article) : true