בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים: 3.1 עד 9.1

תגובות

הפילהרמונית. מנצח וכנר סולן: פנחס צוקרמן. עיקר התוכנית: הקונצ'רטו "הטורקי" של מוצרט והסימפוניה מס' 7 של דבוז'ק. הערב, במוצאי שבת וביום שלישי, בשלושתם ב–20:00, בהיכל התרבות בתל אביב. בנוסף, ביום שישי ב–11:00 בסדרת "אינטרמצו" (הפעם בהנחיית אורן נהרי), אף זאת בתל אביב. ביום ראשון ב–20:00 באודיטוריום חיפה.

חלום ליל קיץ. האופרה של בנג'מין בריטן מוצגת באופרה הישראלית. במאי: עידו ריקלין. מנצח: דניאל כהן. מחר, במוצאי שבת, ביום שני, וביום שלישי, בכל אלה ב–20:00, וגם ביום שישי ב–13:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

תזמורת קאמרטה. מנצח: אבנר בירון. סולנים: זמרת הסופרן היוונייה אבמורפייה מטקסאקי, החצוצרן הגרמני ריינהולד פרידיריך, הכנר מתן דגן. יבוצעו: הקנטטה לסופרן וחצוצרה מס' 51, הקונצ'רטו הברנדנבורגי מס' 2 והקונצ'רטו לכינור במי מג'ור, שלושתם מאת באך, קונצ'רטו לחצוצרה מאת הומל, "גלוריה" לסופרן מאת הנדל. ביום שלישי ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

הסימפונית ירושלים. מנצח וכנר סולן: גיא בראונשטיין. סולנית: החלילנית גילי שוורצמן. תוכנית: קונצ'רטו לכינור מאת היידן, רומנסה לחליל מאת מקס ברוך, יצירה של בעז בן משה, הסימפוניה מס' 7 של בטהובן. הערב באולם הנרי קראון בבירה.

הקאמרית הקיבוצית נתניה. מנצח ונגן מנדולינה, שמאל אלבז. תוכנית קלאסית וקלאסית עממית, מגוונת. תבוצע גם יצירה חדשה של עודד זהבי. הערב בנהרייה.

הזמרת אבמורפיה מטקסאקי. באך עם קאמרטה
Simon Heydorn

אנסמבל המאה ה–21. האנסמבל (מנהלו הוא דן יוהס) יבצע שורת יצירות ישראליות עכשוויות חדשות וגם יצירה לא חדשה של יוסף טל המנוח, שעוד לא בוצעה. מנצח: אילן וולקוב. במוצאי שבת במוזיאון תל אביב, ביום ראשון ב–20:00 במרכז למוזיקה "משכנות שאננים" בירושלים.

אנסמבל "מיתר". אף זו קבוצת נגנים שמתמחה במוזיקה חדישה, הפעם בניצוחו של פייר אנדרה ואלאד. התוכנית כוללת יצירות מאת מלחינים ישראלים ולא ישראלים. משתתף: אנסמבל הזמרות והזמרים הישראלי "ססיליה". מחר באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

"הפרויקט הקאמרי". חברי הקבוצה, ובהם נגן הקלרינט טיבי צייגר, הכנר דניאל בארד והפסנתרנית יעל קרת, עם הכנרת האורחת אנטיה וייטהאס (גרמניה), יבצעו — בצירופים שונים — יצירות מאת היידן, ברהמס (חמישיית הקלרינט) ועוד. מחר ב–20:00 בקיבוץ נען, ביום שישי ב–13:00 במרכז "אלמא" בזכרון יעקב, במוצאי שבת באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

האנסמבל הקולי הישראלי. מנצח: יובל בן־עוזר. התוכנית: הלחנות לשירי גרסיה לורקה מאת קסטלנאובו-טדסקו ומאת ראוטאווארה, שירי עם שאסף לורקה, שירים קטאלניים ועוד. מחר במוזיאון תל אביב, ביום שישי ב–11:00 בכנסייה הסקוטית בירושלים.

שלושה בירושלים. הכנרת סעידה בר לב (חברת הפילהרמונית), הפסנתרן יונתן זק והצ'לן שמחה חלד יבצעו שלישיות מאת בטהובן, מנדלסון, דבוז'ק. בשבת ב–11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם.

שלושה בצוותא. הכנר מנחם ברויאר, הפסנתרנית רוגלית ישי והצ'לן הלל צרי ינגנו שלישיות מאת בטהובן ("הרוחות"), ברהמס ועוד. בשבת, 11:11, במועדון "צוותא" בתל אביב.

דואו ושלישייה. מטעם האקדמיה למוזיקה בירושלים: מנחה ומרצה: ד"ר רון רגב. מנגנים: הפסנתרן הבריטי איאן פאונטיין (אנגליה) והכנרת הגרמנייה אריקה גלדזצר (השניים מופיעים יחדיו בקביעות), הצ'לן צבי פלסר, בצירופים שונים. היצירות: מאת אלגר, ינאצ'ק, ברהמס. ביום שלישי ב–20:00 בבניין האקדמיה בגבעת רם.

תחרויות "האביב". במוזיאון תל אביב נמשכת תחרות המבצעים השנתית החשובה ביותר, לנגנים וזמרים ישראלים, בקטגוריות אחדות. סיום שלב הגמר, היום: ב–12:00, ביצוע מצטיין של יצירה ישראלית, ב–14:30 נשפנים; ב–17:30 פסנתרנים.

"ישרוטל קלאסי קאמרי". אירועי מוזיקה באילת, מהיום עד מוצאי שבת, עם תזמורת סימפונט וסולנים, הכל באולם (אקוסטיקה מצוינת) של מלון רויאל ביץ'. עם האמנים שיופיעו נמנים המנצחת קרן קגרליצקי, המנצחים עומר ולבר, דוד זבה וירון גוטפריד, הזמרות אנה סקיבינסקי ועינת ארונשטיין, זמרים אורחים מארמניה, הכנר ניתאי צרי, הפסנתרן דוידה קבאסי.

מקהלת "נעמה". מקהלת הנשים, בניצוחה של פנינה ענבר, תופיע בתוכנית מגוונת, בליווי עוגב. במוצאי שבת ב–21:00 בכנסיית עמנואל ביפו.

חליל הקסם. פרויקט האופרה הירושלמית: קבוצת זמרים, צעירים וצעירים פחות (ובהם דניס סדוב ויורי קיסין), מעלה את האופרה של מוצרט בבימוי מוניקה וייצפלדר, עם התזמורת הסימפונית אשדוד. הערב ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה באשדוד.

"סאפפו על אהבה". מופע מיוחד מטעם "מוזיקה נובה", יצרו אותו יחדיו המלחין אמנון וולמן, הזמרת נועה פרנקל והמוזיקאית השחקנית אביגיל ארנהיים, והם גם מבצעיו, עם מוזיקה אלקטרונית ומיצג וידיאו. בשבת, פעמיים, ב–18:00 וב–21:00, במקום לא שגרתי והוא "במת מיצג" בתחנה המרכזית החדשה, כניסה 41, תל אביב.

אופרה נשכחת. אופרה קצרה ושמה "איה", מאת המלחין הרוסי בורטיניאנסקי (ראשית המאה ה–19) יציגו זמרים חברי "מוזיקה אטרנה" בניצוח איליה פלוטקין. ביום שלישי ב–20:00 בתיאטרון החאן בירושלים.

מוזיקה יהודית. מדובר בשורת מופעים ירושלמיים, כולם בבתי כנסת, תישמע בהם מוזיקה יהודית בסגנונות שונים, בהשתתפות קבוצות מוזיקאים רבות. הנה פירוט חלקי של הראשונים: ביום ראשון ב–20:30, בבית הכנסת "החורבה", סגנונות רבים; ביום שלישי ב–20:00, בבית הכנסת "הרמבן", מוזיקה חסידית.

גיל שוחט. מופע מעורב, מיעוטו קלאסי ורובו פופי, בניהולו של שוחט ובניצוחו, בהשתתפות שבעה פסנתרנים, הזמרת דניאלה לוגסי, הזמרים המלחינים שלמה גרוניך, רמי קליינשטיין ועוד. במוצאי שבת באודיטוריום חיפה.

אורית וולף. אל הפסנתרנית ומנחת האירוע מצטרף הפסנתרן (המאלתר בסגנונות שונים) טל זילבר. התוכן: שופן עד ג'ז. מחר ב–11:00 וביום שלישי ב–20:00, במוזיאון תל אביב.



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו