בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לוח קונצרטים: 14.03 עד 20.03

תגובות

פסטיבל באך. פסטיבל שנתי זה, מטעם תזמורת הבארוק ירושלים ומנהלה המוזיקלי דוד שמר, מביא יצירות כליות, יצירות ווקאליות וגם דיונים. הנה מקצת האירועים, בפירוט חלקי:

באך בעוגב. בשבת ב–12:00 בכנסיית הגואל בירושלים העתיקה, הנגן הוא אישטוון אלה.

הזמר מנואל ולזר. מאהלר ובאך עם הפילהרמונית
Thomas Walser

באך ובנו. במוצאי שבת באולם ימק"א בירושלים, ביום ראשון באולם רפפורט בחיפה, ביום שני באולם צוקר בהיכל התרבות בתל אביב: המגניפיקט של באך ומגניפיקט מאת קפ"ע באך. פיליפ פיירלו מנצח על זמרים סולנים, על אנסמבל הזמרים הישראלי "ססיליה" ועל תזמורת הבארוק.

בעקבות באך. ביום ראשון ב–17:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים: הפסנתרנים גיא סלפק ומיכאל זרצקל יבצעו יצירות רומנטיות שחוברו בהשראת באך.

באך בשיאו. ביום שני ב–20:30 באולם ימק"א בירושלים: ד"ר אלון שב ישוחח על "אמנות הפוגה", קבוצת נגנים קטנה בכלים היסטוריים (כלי קשת, אבוב וחליל) תבצע את היצירה.

הפסנתרנית עינב ירדן. רסיטל מאתגר בתל אביב
Pilvax

שוב "אמנות הפוגה". אירוע זה, שעניינו אותה יצירה כבירה של באך, אינו מטעם פסטיבל באך. מבצע הפעם: הפסנתרן האורח קרייג שפארד. ביום ראשון ב–19:00 במרכז למוזיקה ("משכנות שאננים") בירושלים. מרצה: מיכאל וולפה.

"דון קרלוס". האופרה הענקית של ורדי חוזרת לאופרה הישראלית, בבימויו של ג'נקרלו דל־מונקו ובניצוחו של דניאל אורן. ביום שישי ב–13:00, וגם הערב, מחר, במוצאי שבת, ביום ראשון, ביום שני וביום שלישי, בכל אלה ב-20:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הפילהרמונית. מנצח: מנפרד הונק. זמר סולן: הבריטון השווייצרי מנואל ולזר (במקום מתיאס גרנה) ב"שירים על מות ילדים" של מאהלר. עוד בתוכנית, הסימפוניה מס' 100 של היידן וסוויטה מתוך "אלקטרה" של שטראוס. ביום שישי ב–14:00 ובמוצאי שבת ב–20:00 בהיכל התרבות בתל אביב.

הפילהרמונית. אף זאת בניצוח הונק, עם הזמר מנואל ולזר. בתוכנית, הקנטטה "רב לי" של באך, סימפוניית "יופיטר" של מוצרט והסימפוניה מס' 100 של היידן. מחר ב–20:00 בתל אביב.

"סולנים בסערה". הכנר בוריס ברובצין ינגן שני קונצ'רטי, עם תזמורת קאמרטה בניצוחו של אורי סגל, האחד של ברהמס והאחר של דבוז'ק. במוצאי שבת בסביון, ביום ראשון באולם וייל בכפר שמריהו, ביום שני במוזיאון תל אביב.

הכנר בוריס ברובצין. ברהמס ודבוז'ק עם קאמרטה
גלעד שעבני

הסימפונית ירושלים. באירוע זה מנצח על התזמורת לוראן פטיז'ראר (אורח מצרפת), ומשתתפים שני זמרים אורחים. התוכנית: הקונצ'רטו לצלו של סן סאנס (סולן: הלל צרי), יצירה של המנצח עצמו (עם הזמרים), "אמא אווזה" של ראוול, "מינחת הצהריים של פאון" מאת דביסי, הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

בארוק ווקאלי איטלקי. דן רפפורט ינצח על המקהלה ע"ש ברתיני, על זמרים סולנים מישראל ומחו"ל ועל אנסמבל כלי אורח, מוונציה. מחר באולם צוקר בהיכל התרבות בתל אביב.

רביעיית "כרמל". חברי ההרכב (כנרת ראשונה: רחל רינגלשטיין, ויולן: יואל גרינברג) ינגנו את הרביעייה אופוס 135 של בטהובן ואת הרביעייה מס' 5 של ברטוק וישוחחו עליהן. הערב ב–19:30 באוניברסיטת בר אילן, מחר ב–20:00 במוזיאון טיקוטין בחיפה, ביום שישי ב–11:00 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

רסיטל לפסנתר. עינב ירדן תופיע בתוכנית עשירה (היידן, שומאן, בטהובן, ברטוק) במוצאי שבת באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

מיתרים ופסנתר. הפסנתרן דרור זמל והקשתנים רלף אלן, איריס יורטנר ואיתמר רינגל, יבצעו רביעיות מאת שומאן ומאת ברהמס (אופוס 25 שלו). ביום שישי ב–12:30 בהיכל התרבות של ראשל"צ.

שלושה בצוותא. האמנים שיופיעו בקונצרט שחרית זה הם הכנרת ז'אנה גנדלמן, הפסנתרנית אוקסנה יבלונסקאיה והצ'לן דמיטרי יבלונסקי, הם יבצעו את הטריו של צ'יקובסקי ואת הטריו של שוסטקוביץ'. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

שחרית ירושלמית. בשחרית זו יבצעו חברי אנסמבל "מילניום" (קשתנים ובראשם הכנרת יבגניה פיקובסקי, עם הפסנתרנית מריאנה סורקין), חמישייה של דוחנני ועיבוד לסיפוניה הקונצרטית של מוצרט. בשבת ב–11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

כלי קשת. קשתנים חברי הפילהרמונית יבצעו את החמישייה ק' 593 של מוצרט, את החמישייה אופוס 111 של ברהמס, ועוד. בשבת ב–11:00 במוזיאון טיקוטין בחיפה.

אורית וולף. וולף תופיע כמנחה ופסנתרנית סולנית, עם התזמורת הסימפונית אשדוד בניצוח ואג פפיאן. התוכנית כולה מוצרט, עם הקונצ'רטו ק' 488 ועם הקונצ'רטו לשני פסנתרים (וולף ופפיאן כפסנתרנים). מחר באולם יד לבנים" באשדוד.

הסימפונית רמת גן. מנצח: אלכס וסרמן. סולנים: הצ'לנית עופרה האן בקונצ'רטו של היידן, הפסנתרנית דוראל גולן בקונצ'רטו של סן סאנס. עוד בתוכנית, סימפוניית "תהלים" של סטרווינסקי. ביום שלישי בתיאטרון היהלום ברמת גן.

"פיאנו בנטף". הכנר סרגיי אוסטרובסקי והפסנתרנית רויטל חכמוב יבצעו את סונטת קרויצר ואת סונטת "האביב", של בטהובן. ביום שישי ב–12:30 ובמוצאי שבת ב–20:00 באולם של בית חכמוב־שפירא ביישוב נטף (הגעה: דרך אבו גוש).

מתוך אופרות. אף זו שחרית: קבוצת זמרים צעירים (משתלמי פרויקט "מיתר") בהדרכת דוד זבה ועם נגינתו בפסנתר, יגישו קטעי אופרות. ביום ששי ב–12:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

בת זמננו. בקונצרט זה של אנסמבל מיתר יבוצעו יצירות מאת עמוס אלקנה, איל אדלר, אולגה ראייבה וקונסטנציה גורצי. ביום שני באולם הקטן של הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב. כניסה חופשית.

אסתרית בלצן. יום הרצאת מרתוני עם ד"ר בלצן וד"ר משה זורמן שבו יידונו בין השאר יצירות מאת שוברט ומאת דבוז'ק והאופרה "דון קרלוס" של ורדי. היום מ–09:00 באולם ענב בתל אביב.

סרטי "אפוס". פסטיבל סרטים שנתי זה, במוזיאון תל אביב, מציע גם סרטים שעניינם מוזיקה קלאסית: על הילדה עלמה דויטשר (כיום בת 11, בריטית וקצת ישראלית), מלחינה, פסנתרנית וכנרת, מחר ב–15:30. על המנצח היווני הסנסציוני תיאודור קורנציס, שפועל ברוסיה. בשבת ב–15:00. על הטנור הגרמני יונס קאופמן. ביום שישי ב–17:00. על ההקלטה ההיסטורית של "דג השמך", לפני כ–50 שנה, וקצת תיעוד של ההכנות לה: בארנבוים, פרלמן, צוקרמן, ז'קלין די־פרה, זובין מהטה (בקונטרבס), בשבת ב–18:00.

ללמד פסנתר. כינוס של איגוד המורים לפסנתר (היה אמור להתקיים לפני שבועיים, אך נדחה), ובו בין השאר הרצאות של מנחם ויזנברג ושל רפי קדישזון, ייערך ביום שישי, מ–09:30, בקונסרבטוריון גבעתיים.

לילדים. הנושא: מוצרט. עם השחקנית ניצה שאול ועם התזמורת הקאמרית הישראלית בניצוח דורון סלומון. בשבת, פעמיים, ב–10:30 וב–12:30, במרכז המוזיקה ביפו.



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו