בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לוח קונצרטים: 17.4 עד 23.4

תגובות

תזמורת קאמרטה. מנצח: אבנר בירון. סולן: הטנור האנגלי תומס הובס, ב"הארות" של בנג'מין בריטן ובקנטטה של באך. עוד בתוכנית, סינפונייטה מאת עמנואל ואל והסימפוניה מס' 2 של בטהובן. ביום שלישי בשעה 20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

הסימפונית ירושלים. לכבוד יום העצמאות: עם התזמורת, בניצוחו של דמיטרי יבלונסקי, יופיעו סולנים צעירים (בני עשרה): הכנר מיכאל שחם, אחותו הוויולנית נגה (בניו של הכנר חגי שחם) והפסנתרן תום בורו. התוכנית: הסימפוניה הקונצרטית לוויולה וכינור של מוצרט, הקונצ'רטו לפסנתר של שופן, הסימפוניה החמישית של בטהובן, מחרוזת שירים עבריים בעיבוד ירון גוטפריד. מחר, ערב יום העצמאות, ב–21:30 באולם הנרי קראון שבירושלים.

"סולני תל אביב". מנצח וכנר סולן: ברק טל, המנהל המוזיקלי של האנסמבל. סולנית באבוב: תמר ענבר. מקהלה: מקהלת "מורן". תוכנית: הקונצ'רטו לכינור ואבוב של באך, "ממעמקים קראתיך" מאת דניאל עקיבא, הרקוויאם של פורה. מלבד המקהלה ישתתפו זמרים סולנים צעירים. במוצאי שבת באולם רפפורט בחיפה, ביום ראשון באולם ענב בתל אביב, ביום שני באולם וייל בכפר שמריהו.
.

רסיטל לפסנתר. מיכל טל תבצע את הסונטה בלה־מג'ור ד' 959 של שוברט, את "תמונות ילדות" של שומאן, יצירה של יוסף ברדנשוילי ועוד. ביום שני בשעה 19:30 באולם האקדמיה למוזיקה באוניברסיטת תל אביב.

ברק טל. "סולני תל אביב" בשבת בחיפה
אוליבייה פיטוסי

"פועם בלב". המשך הסדרה המוקדשת ליצירות של מלחינים ישראלים, בני דורות קודמים ובני דורנו. הפעם יופיע אנסמבל "מוזיקה נובה" ביצירות שרובן חדשניות במיוחד, הן מצד התוכן והן מצד צורת הגשתו. המלחינים הם רומן האובנשטוק־רמתי, מעיין צדקה, שירה לגמן, אלעד שניידרמן. במוצאי שבת ב–20:30במוזיאון תל אביב.

ישראלית וגם ערבית. משתתפים: המקהלה ע"ש ברתיני בניצוח רונן בורשבסקי עם אנסמבל נגנים, תוכן: עיבודים מאת ניזאר אלחאטר ואחרים לשירי עבדול ואהב, פיירוז, פריד אל אטרש, יחזקאל בראון, שרה שוהם, צבי שרף, משה זורמן. בשבת ב–11:30 בכנסייה היוונית בחיפה, ביום שלישי ב–20:00 במועדון צוותא בתל אביב.

פסנתר ומיתרים. הפסנתרנית היפנית יו קוסוגה תבצע עיבודים קאמריים לשני קונצ'רטי של מוצרט, עם קבוצת קשתנים ישראלים. במוצאי שבת ב–21:00 במוזיאון תל אביב.

שלושה בצוותא. הכנר אקרט לורנצן, רעייתו הפסנתרנית בתיה שטיינבוק, הצ'לנית אביגיל ארד, יופיעו בצירופים שונים. התוכנית: סונטת קרויצר של בטהובן ושלישיית "דומקי" של דבוז'ק. בשבת, 11:11, במועדון צוותא תל אביב.

פסנתר ומיתרים. הפסנתרן גילי מלמד לב וקשתנים (כנרת ראשונה: יבגניה פיקובסקי) יבצעו את רביעיית הפסנתר אופוס 25 של ברהמס ואת החמישייה לפסנתר של דבוז'ק. זאת בשישי ב–12:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם; בשבת ב–11:00, באותו מקום, יופיעו הפסנתרנים רון טרכטמן, דרור זמל וקרן חנן, וקבוצת קשתנים. בתוכנית, בין השאר, הקונצ'רטו ק' 242 של מוצרט והרביעייה לכלי קשת אופוס 18 מס' 1 של בטהובן.

בפריטות ובקשתות. הנגנים הם הגיטריסט דניאל שץ ורביעיית קשתנים חברי הפילהרמונית. היצירות: מאת בוקריני, רודריגו, פיאצולה. ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

יצירות מחול. באירוע זה ינגנו הפסנתרנית אירנה פרידלנד, החלילנית מרגלית גפני והצ'לנית נועה חורין. ביום שלישי ב–19:30 במרכז למוזיקה ברמת גן.

"אופרה על המסך". יוסי שיפמן ישוחח על "דידו אוניאס",של פרסל ויקרין נוסח עם כוריאוגרפיה של סשה וולץ. שביצעה "האקדמיה למסיקה עתיקה ברלין". ביום שני ב-18:30 באולם רפפורט בחיפה



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו