קונצרטים: 16.5 עד 22.5

חגי חיטרון
הכנרת מרים הלמס. שלישיות במוזיאון תל אביב
חגי חיטרון

הפילהרמונית הישראלית. מנצח: יואל לוי. סולנית: הזמרת האורחת תיאה דמורשווילי, במבחר אריות מתוך אופרות. עוד בתוכנית, הסימפוניה הפסטורלית של בטהובן. זאת הערב ב–20:00 וביום שישי ב–14:00, וגם מחר ב–22:00 ("פילהרמונית בג'ינס", בהנחיית שני כהן), בהיכל התרבות בתל אביב.

"אליהו". את האורטוריה של מנדלסון, בניצוחה של יעל וגנר אביטל, יבצעו המקהלה הקאמרית טבעון ומקהלת משגב הגליל עם מקהלה מפילינגן,ועם תזמורת "קאמרטה אקדמיקה" מפרייבורג, גרמניה, וזמרים סולנים משלנו ומגרמניה. ביום ראשון ב-20:30 באודיטוריום חיפה.

בקונצרט אחר עם אותה זמרת, שתשיר אריות מתוך אופרות, ינצח להב שני. בתוכנית הפעם גם יצירה מאת יוסף ברדנשווילי והסימפוניה מס' 2 של ברהמס. זאת ביום שלישי ב–20:00 באודיטוריום חיפה.

רסיטל לפסנתר. מתן פורת יבצע יצירות קצרות מאת שומאן, בטהובן, דביסי, ליסט, סקריאבין ועוד. ביום שישי ב–13:00 במרכז התרבות "אלמא" בזכרון יעקב (במסגרת פסטיבל "מג'סטה" שם).

זמרה וכלים. הסופרן קלייר מגנג'י מופיעה לצד נגני אנסמבל "מיתר". דברי הסבר: עמית דולברג. הערב ב–20:00 באולם האקדמיה למוזיקה בגבעת רם, ירושלים.

רביעייה אורחת. מופיעים: רביעיית כלי הקשת האורחת "אמרנט" (מארה"ב) והצ'לן צבי פלסר. התוכנית: בטהובן (סונטת "קרויצר" בעיבוד לחמישייה), וולף ("סרנדה איטלקית"), וגם רביעייה מאת אלכס וסרמן. ביום שלישי ב–19:30 במרכז למוזיקה ברמת גן (רחוב רש"י 5).

חליל ומיתרים. רואי אמוץ ושלושה קשתנים חברי רביעיית כלי הקשת "כרמל" יבצעו רביעיות מאת מיכאל היידן, יוזף היידן, מוצרט ועוד. הערב ב–20:00 במרכז למוזיקה ("משכנות שאננים") בירושלים.

שלישייה אורחת. מרים הלמס, כנרת (נורווגיה), אילדיקו סאבו, צ'לנית ( הונגריה), אנדריי גוגנין, פסנתרן (רוסיה), יבצעו שלישיות מאת בטהובן, גריג, שוברט. מחר ב–20:30 במוזיאון תל אביב (הרצאה של ענת שרון ב–19:45)

הקאמרית הישראלית. אירוע מיוחד במינו: התזמורת תגיש שורת יצירות שינוגנו בחשכה, בלי מנצח, כמחווה לעיוורים. הערב ב–20:00 באולם "נא לגעת" בנמל יפו.

שבת בבוקר בירושלים. הכנרת סעידה בר־לב (חברת הפילהרמונית) והפסנתרן יונתן זק יבצעו סונטות מאת ברהמס. בשבת ב–11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים

צ'לו ופסנתר בצוותא. שמחה חלד ומיכאל זרצקל יבצעו יצירות מאת שומאן, ברהמס ורחמנינוב. בשבת, 11:11, במועדון צוותא תל אביב.\

אסתרית בלצן. תוכנית חדשה, בעריכתה ובהגשתה של ד"ר בלצן, מוקדשת לשירים עבריים. משתתפים בין השאר הזמרים חנן יובל ושי אברמסון. ביום שני וביום שלישי, בשני הימים פעמיים, ב–10:00 וב–20:00, במוזיאון תל אביב.

"סינדרלה". נוסח מקוצר לאופרה "לכלוכית" של רוסיני, עם זמרים מצוות האופרה הישראלית ונגני התזמורת הסימפונית ראשון לציון. במאית: שירית־לי וייס. מנצח: דוד זבה. ביום שלישי ב–17:30 בהיכל התרבות של ראשל"צ.

פסטיבל אבו גוש

הפסטיבל למוזיקה ווקאלית מתקיים כרגיל בכנסייה הגדולה הצופה על הכפר, בהשתתפות זמרים סולנים מטובי כוחותינו, מקהלות ישראליות והפעם גם מקהלה אורחת מליטא. בנוסף יהיו קונצרטים קאמריים ווקאליים בקריפטה של הכנסייה הצלבנית במבואות הכפר עצמו. להלן הקונצרטים בכנסיה הגדולה, בפירוט חלקי:

ביום שישי: ב–11:30, יצירות מאת לנארד ברנשטיין ומאת מנדלסון, עם מקהלת האקדמיה הירושלמית בניצוח סטנלי ספרבר; ב–15:00, המיסה בדו־מג'ור של בטהובן, עם האנסמבל הקולי ועם התזמורת הקיבוצית נתניה, בניצוח יובל בן עוזר.

בשבת: ב–11:30, "בחירתו של פאריס" מאת דניאל פרסל (קרובו של הנרי פרסל), עם אנסמבל בארוקדה; ב–15:00, "דיקסיט דומינוס" של הנדל, ועוד, עם המקהלה הקאמרית תל אביב ועם אנסמבל בארוקדה, בניצוח מיכאל שני; ב–18:00, המיסה בסול של שוברט והרקוויאם של פורה עם מקהלת הקיבוץ הארצי ועם תזמורת סימפונט, בניצוח יובל בן עוזר.

ביום ראשון (חג השבועות): ב–11:30, מקהלת "יאונה מוזיקה" מליטא, ביצירות מאת באך, מנדלסון, סקרלטי (ב-17.5 תופיע מקהלה זו בהיכל התרבות בתל אביב); ב–15:00, קטעים מתוך אופרות, עם זמרים מצוות האופרה הישראלית בניצוח דוד זבה; ב–17:30, המיסה בדו־מינור של מוצרט, עם המקהלה הקאמרית רמת גן ונגנים חברי הפילהרמונית, בניצוח חנה צור.

תגובות