לוח קונצרטים: 20.2 עד 26.2

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חגי חיטרון

קאמרטה. המנצח הוא אורח מבולגריה, בויאן וידנוף. הסולניות, אורחות מאירופה, הן הכנרת לידיה באיך והצ'לנית קיארה אנדרלה, בקונצ'רטי מאת מוצרט ומאת באך (לכינור) ומאת שומאן (צ'לו). במוצאי שבת ב–20:00 במוזיאון תל אביב, ביום ראשון ב–20:30 באולם וייל בכפר שמריהו, ביום שני ב–20:30 באולם "סימפוניה" בראש העין.

קשתניות ופסנתרנים. הכנרת באיך והצ'לנית אנדרלה, והפסנתרנים טל סמנון ואילן רכטמן, יבצעו יצירות מאת באך, שומאן, אילן רכטמן, מנדלסון (הטריו ברֶה מינור) בשבת ב–11:00 במוזיאון טיקוטין בחיפה, במוצאי שבת ב–20:00 (תוכנית שונה במקצת) במוזיאון תל אביב.

הפסנתרן שסטקוב ונגן המרימבה נוביקוב. עם סולני תל אביבצילום: קרוּט טארקמיל

רביעיית כרמל. רביעיית כלי הקשת תבצע רביעיות מאת היידן (אופוס 20 מס' 5), מאת בטהובן (אופוס 130) ומאת איתן חיימו. ביום ראשון ב–20:00 ברמת הנדיב (זכרון יעקב), ביום שלישי ב–20:00 במרכז למוזיקה "משכנות שאננים" בירושלים.

סולני תל אביב. אנדרס מוסטונן מנצח על האנסמבל ועל סולנים אורחים בפסנתר (סוון שסטקוב) ובמרימבה (טאנל נוביקוב), בני ארצו אסטוניה. יבוצעו יצירות מאת בוקריני, מאת היידן ומאת רוזאורו (קונצ'רטו למרימבה). ביום שני ב–20:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

שרים עם בארוקדה. אל אנסמבל הנגנים הישראלי חוברת מקהלת נערים מאסטוניה והזמרים טל גנור ויניב ד'אור. היצירות: מאת פרסל, מאת מוצרט (מיסה קצרה), מאת ויוואלדי. מנצח: מוסטונן. הערב ב–20:00 במוזיאון תל אביב, מחר ב–20:00 באולם וייל כפר שמריהו, בשבת ב–12:00 בכנסייה של פסטיבל אבו גוש.

מקהלה ועוגב. באירוע זה מופיעים האנסמבל הקולי הישראלי, נגן העוגב יובל רבין והפסנתרן רביב לייבזירר. מנצח: יובל בן־עוזר. יבוצעו: "רפסודיה בוהמית" של "קווין", מיסה של דבוז'ק ועוד. מחר ב–20:30 במוזיאון תל אביב.

ברהמס והיידן. הכנר סרגיי אוסטרובסקי, הוויולן גיא בן־ציוני, הצ'לן צבי פלסר, הפסנתרנית מירי ימפולסקי, יבצעו את טריו "הצועני" של היידן ואת רביעיית הפסנתר אופוס 25 של ברהמס. ביום ששי ב–12:00 במרכז התרבות "אלמא" בזכרון יעקב, במוצאי שבת ב–20:00 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב, ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

הכנרת לידיה באיך. עם תזמורת קאמרטהצילום: Petra Benovsky

רק ברהמס. משתתפים: רביעיית כלי קשת מקרב חברי הפילהרמונית והפסנתרנים דרור זמל ורון טרכטמן. תוכנית: הרביעייה מס' 1, הסימפוניה מס' 2 בעיבוד לשני פסנתרים. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

ברהמס בצוותא. יבגניה פיקובסקי בכינור ויוליה גורביץ' בפסנתר תנגנה שלוש סונטות מאת ברהמס. בשבת, 11:11, בצוותא בתל אביב.

"אִמָהוֹת". מומלץ: אופרה קאמרית מאת דוד זבה, בבימוי שירית לי וייס, שגיבורותיה הן האמהות המיתולוגיות מהתנ"ך. ישירו זמרות מהאקדמיה בירושלים. ביום שלישי, פעמיים, ב–18:00 וב–20:00, באולם האקדמיה בגבעת רם, י"ם.

אסתרית בלצן. תוכניתה החדשה של ד"ר בלצן מוקדשת לקלרינט, בהשתתפות משפחת הקלרינטיסטים גורפינקל: מיכאל ובניו התאומים אלכסנדר ודניאל. ביום שישי ב–10:00 במוזיאון תל אביב, ביום ראשון ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים, ביום שלישי ב–20:00 באולם רפפורט בחיפה.

באך עם "קמע". להקת המחול תחולל את היצירה שחיבר הכוריאוגרף תמיר גינץ לצלילי ה"מתאוס פסיון" של באך. הפסקול הופק בביצוע גרמני משובח. ביום שני ב–20:30 בקיבוץ יגור.

האקדמיה הירושלמית מדרימה. מקהלת האקדמיה, בניצוח סטנלי ספרבר, תופיע בתוכנית מגוונת. מחר ב–18:00 באולם המועצה האזורית אשכול.

מקהלת האיחוד. המקהלה תגיש תוכנית מגוונת ובנוסף יספר מנהלה — המוזיקאי שאול גלעד — על ממצאי מחקר שערך על המקהלה. היום ב–14:30 באולם של מכללת לוינסקי בתל אביב.

"מודליוס". באירוע זה יופיעו האנסמבל הישראלי "מודליוס" בניהולו של איתן שטיינברג (הזמרת היא אתי בן־זקן), ואמנים נוספים. בשבת ב–12:00 בבית היוצר בנמל תל אביב.

לילדים. קונצרט לכל המשפחה של הסימפונית ירושלים בניצוחו של חן צימבליסטה ובהנחייתו יהיה מחר ב–17:00 באולם הנרי קראון בבירה.

לילדים. אירוע של תזמורת הבמה, עם שני שחקנים, בהשראת הסיפור "העץ הנדיב". מנצחת: סיון אלבו בן־חור. בשבת ב–10:30 במוזיאון תל אביב.

לילדים. "חליל הקסם" של מוצרט, עם צוות האופרה הישראלית, בגרסה מקוצרת בעברית (תרגום: אהוד מנור). ביום ראשון ב–17:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ