לוח קונצרטים: 6.3 עד 12.3

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

התזמורת הסימפונית ירושלים. מנצח: אריאל צוקרמן. סולן: הפסנתרן בוריס גילטבורג — בקונצ'רטו ליד שמאל מאת פרוקופייב. עוד יבוצעו הסימפוניה מס' 88 של היידן והסימפוניה מס' 8 של דבוז'ק. הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

התזמורת הקאמרית הישראלית. מנצח: אריאל צוקרמן. סולן: הפסנתרן אמיר כץ, בקונצ'רטו מס' 1 של ליסט. עוד תבוצע, הסימפוניה מס' 3 של שוברט וגם שתי יצירות של שופן (פסנתר בלבד). ביום שלישי ב–20:00 במוזיאון תל אביב.

שבת בבוקר בצוותא. שישה קשתנים בעלי מוניטין (קצתם ישראלים שבסיסם כיום באירופה) ובראשם הכנר זוהר לרנר, יבצעו את החמישייה ק' 516 האלמותית של מוצרט לצד טריו של שוברט ולצד שישיית "הנאהבים" של ברהמס. בשבת, 11:11, בצוותא תל אביב.

באך בלי ליווי. סדרה של ארבעה קונצרטים, מאתגרת ומסקרנת: הכנרת והוויולנית הוותיקה וֶרה וידמן תבצע את כל היצירות לכינור בלי ליווי ולצ'לו בלי ליווי (אלה בעיבוד לוויולה) של באך. האירוע הראשון יהיה ביום שישי ב–11:00 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

הכנרת והוויולנית ורה וידמן. באך בלי ליווי באולם הקונסרבטוריון בת"אצילום: Davide Ladicicco

"אאידה" על המסך. הקרנת אופרה הנפלאה של ורדי בהפקה מפסטיבל זלצבורג: ריקרדו מוטי מנצח והסופרן אנה נטרבקו מככבת בתפקיד הראשי. במאית: שירין נשאט. ביום שני ב–19:00 באולם רפפורט (סינמטק חיפה).

"ימי המוזיקה היהודית". פסטיבל שנתי, בניהולו של נגן העוגב ד"ר יובל רבין, ובו שפע אירועים, לרבות התנסות של הקהל (סדנאות) במוזיקה מסורתית מעדות שונות. היום ומחר מ–14:00, ביום שישי מ–12:00. בנוסף תהיה מחר מ–09:30 סדרת הרצאות — על מוזיקה יהודית מלוב, תימן, מרוקו, בגדד, קוצ'ין, וגם על חזנות אשכנזית מזרח אירופית ועל טיפוח הזמר העברי. הכל באוניברסיטת בר אילן.

"הפרויקט הקאמרי". לא להחמיץ: יצירות קאמריות, להרכבים שונים, מאת שומאן ומאת המלחינים ההונגרים ברטוק, ליגטי, קורטאג, קודאי. משתתפים נגני הקבוצה: קשתנים, עם טיבי ציגר בקלרינט ועם יעל קרת בפסנתר. ביום שני ב–19:00 בכרמיאל (בהמשך תוגש התוכנית במקומות נוספים בארץ).

"כרמינה בוראנה". אנדרס מוסטונן מנצח על היצירה הפופולרית של קארל אורף וגם על היצירה "אלגיה" מאת יואב תלמי, ועוד. יבצעו: מקהלה מאסטוניה, מקהלת עמק חפר, התזמורת הסימפונית ראשון לציון, הזמרת קרן הדר ואחרים. הערב ובמוצאי שבת, בשניהם ב–20:00, בהיכל התרבות של ראשל"צ, מחר ב–20:30 בהיכל התרבות של כפר סבא.

מקהלת "מורן". המקהלה, בניצוח גיא פלץ, תופיע בתוכנית מגוונת. ביום שני ב–20:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב, ביום שלישי ב–20:30 בכנסייה הסקוטית בירושלים.

מקהלה מאסטוניה. המקהלה האורחת תראה את כוחה בתוכנית מגוונת. ביום שישי ב–12:00 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

בטהובן בעולם הווריאציות. שני ימי עיון מרתוניים עם המוזיקאית סמדר כרמי גיברמן ועם יצירות במבנה של נושא עם ואריאציות מאת בטהובן יהיו ביום שישי, מ–10:00, ובשבת, מ–10:00 עד אחר הצהריים (אפשרית השתתפות רק ביום אחד) בבית דניאל בזכרון יעקב. פרטים: 6399001  04 או avivaam@openu.ac.il.

מוצרט והחליל. את רביעיות החליל של מוצרט יבצעו — בכלים היסטוריים — החלילן משה אפשטיין עם רחל רינגלשטיין ועם טלי גולדברג בכינורות ועם מירנה הרצוג בצ'לו. ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

אסתרית בלצן. תוכניתה החדשה של ד"ר בלצן מוקדשת לקלרינט, בהשתתפות משפחת הקלרינטיסטים גורפינקל: מיכאל ובניו התאומים אלכסנדר ודניאל. ביום שישי ב–10:00 רפפורט בחיפה. וגם: בסדרת "קתדרא", יום הרצאות מרתוני עם בלצן ועם משה זורמן, ידובר בין השאר באופרות של ורדי ובסימפוניה מס' 9 של מאהלר. מ–09:00, במרכז ענב בתל אביב.

כינור ועוגב. הכנרת היא יעל ברולסקי, העוגבנית היא ארין מייסקי. הן ינגנו יצירות מאת מיכאל ברולסקי, ארבו פרט, באך, אמיר קלמפרר. ביום ראשון ב–20:00 בכנסיית עמנואל ביפו.

התזמורת האנדלוסית אשדוד. מנצח רפי ביטון, לצד התזמורת יופיעו נגן וזמרת מאלג'יריה. הערב וביום ראשון, בשניהם ב–20:30, במוזיאון תל אביב. ביום שני ב–20:30 באולם הנרי קראון בירושלים.

תיאטרון האופרטה מבודפשט. זמרים ותזמורת, עם רקדנים, יופיעו בלקט מתוך אופרטות פופולריות. ביום שני ב-20:00 בתיאטרון ירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ