לוח קונצרטים: 13.3 עד 19.3

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

תזמורת קאמרטה. לביצוע המיסה הגדולה של מוצרט ולביצוע הגירסה המלאה של "חלום ליל קיץ" מאת מנדלסון, בניצוח אבנר בירון, חובר אל התזמורת האנסמבל הקולי הישראלי וחוברים זמרים סולנים ממיטב כוחותינו. ביום שישי ב–13:00, וגם (להלן בכולם, התחלה ב–20:00) במוצאי שבת וביום ראשון במוזיאון תל אביב, ביום שלישי באולם הנרי קראון בירושלים.

התזמורת הקאמרית הישראלית. מנצח: אריאל צוקרמן. סולן: הפסנתרן אמיר כץ, בקונצ'רטו מס' 1 של ליסט. עוד תבוצע, הסימפוניה מס' 3 של שוברט וגם שתי יצירות של שופן (פסנתר סולו). הערב ב–20:00 במוזיאון תל אביב.

"הפרויקט הקאמרי". ציפיות גבוהות: נגני הקבוצה (קשתנים, עם טיבי צייגר בקלרינט ועם יעל קרת בפסנתר) יבצעו יצירות קאמריות להרכבים שונים מאת שומאן ומאת המלחינים ההונגרים ברטוק, ליגטי, קורטאג, קודאי. משתתפים נגני הקבוצה: הערב ב–20:00 בנען, ביום שישי ב–13:00 במרכז התרבות "אלמא" בזכרון יעקב, במוצאי שבת ב–20:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

"סולני תל אביב". עם אנסמבל הקשתנים, בניצוחו של ברק טל, יופיעו כסולנים הכנר קובי רובינשטיין ונגן המנדולינה יקי ראובן. יבוצעו פרקים מתוך "העונות" מאת ויוואלדי ומאת פיאצולה, ועוד. במוצאי שבת ב-20:30 באולם רפפורט בחיפה, ביום ראשון ב–20:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב

שבת בבוקר בצוותא. בשחרית תופיע קבוצת קשתנים ובראשם הכנר יאיר קלס, עם הפסנתרן רון רגב. תוכנית: טריו המיתרים "דיוורטימנטו" של מוצרט וחמישיית "השמך" של שוברט. בשבת, 11:11, בצוותא בתל אביב.

יקי ראובן. יופיע עם אנסמבל "סולני תל אביב"צילום: Luca Fazzolari

באך בלי ליווי. בסדרה של ארבעה קונצרטים מבצעת הכנרת והוויולנית ורה וידמן את כל היצירות לכינור בלי ליווי ואת היצירות לצ'לו בלי ליווי (אלה בעיבוד לוויולה) של באך. האירוע השני בסדרה יהיה ביום שישי ב–11:00 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

"אאידה" על המסך. הקרנת האופרה הנפלאה של ורדי בגרסתה של הבמאית האיראנית־אמריקאית שירין נשאט, הפקה מפסטיבל זלצבורג. ריקרדו מוטי מנצח, הסופרן אנה נטרבקו בתפקיד הראשי. ביום שני ב–19:00 בסינמטק הרצליה.

"פיאנו בנטף". הפסנתרנית רויטל חכמוב מנגנת עם רביעיית כלי הקשת "אביב" (כנר ראשון: סרגיי אוסטרובסקי). במרכז: החמישייה לפסנתר ומיתרים של שומאן. ביום שישי ב–12:30 באולם של בית שפירא חכמוב ביישוב נטף (הגעה: דרך אבו־גוש).

שלושה בבוקר שבת. בטהובן, בצירופים שונים, עם הפסנתרנית אוקסנה יבלונסקאיה, עם בנה הצ'לן דמיטרי יבלונסקי ועם הכנרת ז'אנה גנדלמן. בשבת ב–11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

מקהלת אוּדיאנה. מסקרן: המקהלה מקיבוץ הרדוף, בניצוחה של ענת אהרוני, תבצע הלחנות של מיטב מלחינינו לשירים של מיטב משוררינו. בשבת ב–11:00 בקיבוץ גניגר.

מוזיקה חדישה. נגני אנסמבל "מיתר" יבצעו יצירות מאת פביאן פניסלו, עמית גילוץ, ג'ונתן הרוויי, בועז בן־משה. במוצאי שבת ב–20:00 בקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב

עם אורית וולף. אל וולף, כפסנתרנית, כעורכת וכמנחה, יחברו הזמרים מורין נהדר ויניב ד'אור בשירים ישראליים, פרסיים, לדינו ועוד. ביום שלישי ב–20:00 במוזיאון תל אביב.

פסנתר בבוקר שישי. תוכנית מושכת ברסיטל של ג'רום לוונטל הוותיק: ממוצרט עד סקריאבין ופרוקופייב. ב–12:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

לילדים. "סינדרלה", מופע מטעם האופרה הישראלית, עם זמרים מצוותה, על בסיס "לה צ'נרנטולה" של רוסיני. ביום שישי ב–17:00 באכסדרת המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

לילדים. מופע על המלחין חצ'טוריאן ערכה ומגישה ניצה שאול. היום ומחר, ב–17:00, באכסדרת המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

פניני אופרטה. באירוע זה, המורכב מלקט מתוך אופרטות ידועות, יופיעו זמרים ונגנים מהאופרטה של בודפשט. הערב ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

"מיסה קריאולה". את היצירה של רמירס יבצעו זמרי "קולגיום תל אביב", עם הזמרת יונית שקד גולן ועם אנסמבל נגנים ישראלי שמתמחה בסגנון לטינו־אמריקאי. מנצח: ישי שטקלר. בשבת ב–11:30 בעין חרוד מאוחד.

אופרה על המסך. הקרנת קטעים מ"הנוסעת" מאת המלחין היהודי סובייטי מייצ'יסלב ויינברג (עלילה מעניינת, מוזיקה בהתאם), בגרסה שביים דייוויד פאונטני. מנצח: תיאודור קורנציס. הרצאה: יוסי שיפמן. ביום שני ב–18:30 באולם רפפורט בחיפה.

כינוס ארגון מורי הפסנתר. נושאי ההרצאות והדיונים: שיטות הוראה,ספרים חדשים, הוראת יצירות באך, ביום שישי, מ–09:30 בקונסרבטוריון גבעתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ