לוח קונצרטים: 27.3 עד 2.4

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

הפילהרמונית. התשיעית של מאהלר בניצוח כריסטוף אשנבך. ביום שני ב–20:00 וביום שלישי ב–19:00 בהיכל התרבות בתל אביב.

פסטיבל פליציה בלומנטל. להלן פרטים על אחדים מהאירועים (הם מתקיימים במוזיאון ת"א אלא אם מצוין אחרת): היום ב–18:00: רסיטל של הפסנתרן דניאל צ'ובאנו (בעל הפרס השני בתחרות רובינשטיין); היום ב–19:30: הצ'לן עירא גבעול ונגנים נוספים בעיבודים לסוויטות לצ'לו של באך. מסקרן; מחר ב–21:00: קונצ'רטי מאת באך והקנטטה מס 51 שלו (סופרן וחצוצרה), עם תזמורת הבארוק; ביום שישי ב–13:00 באולם צוקר בהיכל התרבות בת"א: האורטוריה "שיר השירים" מאת המלחין היהודי אמריקאי ולטר ארלן, עם זמרים סולנים ומקהלה ועם תזמורת סימפונט. מנצחת: קרן קגרליצקי; ביום שישי ב–21:30 באולם צוקר: יצירה מאת טל סמנון בנושא טרנסג'נדריות, עם הזמרות קרן הדר ועינת ארונשטיין ונגנים; בשבת ב–12:00 וב–17:00: האופרה זוטא "קיסר אטלנטיס" מאת ויקטור אולמן, עם אנסמבל ועם תיאטרון בובות, מאוסטריה; בשבת ב–19:30: אנסמבל "פניקס" (כלי קשת), ביצירות היידן, מוצרט (חמישיית הקלרינט) ועוד; בשבת ב–21:00: הזמרת האיטלקייה ג'וזפינה ברידלי עם אנסמבל: ל'הוטל דיֶה", מצרפת, במבחר אריות מאת הנדל ומאת בן זמנו ניקולה פורפורה.

"טוסקה". באופרה הישראלית: הפקה שמשחזרת את הפקת הבכורה, באיטליה, של אופרת המופת מאת פוצ'יני. מנצח: דניאל אורן. מחר, במוצאי שבת, ביום שני (בכל אלה ב–20:00), וגם ביום שישי ב–13:00 וביום שלישי ב–18:00. במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הסימפונית ירושלים. מנצח: פרדריק שאזלן. סולן: הפסנתרן שי ווזנר בקונצ'רטו מס' 2 של ברהמס. באירוע תבוצע גם היצירה Rage ("כעס") מאת יוסי מר־חיים, המבוססת בין השאר על אופרת הרוק שלו "מאמי". עניינה של היצירה: מחאה על היותו של האדם בן חלוף. הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון בבירה.

תזמורת קאמרטה. מנצח ופסנתרן סולן : אלסנדרו דלז'אוון (איטליה). בקונצר'טי של שופן. סולן נוסף: הכנר קובי רובינשטיין, בקונצ'רטו של ויניאבסקי. מחר ב-20:30 באולם של סביון, ביום ששי ב-13:30 בהיכל התרבות של אשקלון, במוצאי שבת ב-20:30 בהיכל התרבות של נס ציונה, ביום ראשון ב-20:00 במוזיאון תל אביב.

יוסי מר־חיים. בכורה ליצירתו "כעס" בסימפונית ירושליםצילום: דניאל צ'צ'יק

באך בלי ליווי. אתגר נדיר: בסדרה של ארבעה קונצרטים מבצעת הכנרת והוויולנית ורה וידמן את כל היצירות לכינור בלי ליווי ואת היצירות לצ'לו בלי ליווי (אלה בעיבוד לוויולה) של באך. האירוע הרביעי בסדרה יהיה ביום שישי ב-11:30 באולם הקונסרבטוריון (שטריקר) בתל אביב.

שוברט ודבוז'ק. משתתפים: אסף זוהר, כפסנתרן ומרצה, קשתנים מיטב נגנינו, מקהלת האקדמיה הירושלמית בניצוח סטנלי ספרבר. הערב ב–20:00 באולם וייז בגבעת רם, ירושלים.

במלאות לה 70. קונצרט חגיגי, מומלץ, מיצירותיה המרתקות של רחל גלעין, מלחינה ישראלית ילידת שוודיה. בין המשתתפים: המנצח גיא פדר, הזמרת רונה ישראל־קולת, הפסנתרנית עופרה יצחקי, הכנרת יעל ברולסקי. ביום שלישי ב–20:30 באולם הקונסרבטוריון (שטריקר) בתל אביב.

"תרנגולי הרנסאנס". באירוע זה, מוזיקלי ותיאטרוני למחצה, יככבו יצירות מאת מורלי, לאסו, דאולנד, ועוד, בקישור לשירי להקת "התרנגולים". יבצעו: מקהלת "זמרי המדריגל" והזמרות יעלה אביטל וטל גנור. במאי: דני ארליך. נגינה: אנסמבל בארוקדה. ניצוח על המקהלה: איתי ברקוביץ'. הערב ב–20:00 באולם רפפורט בחיפה. מחר ב–20:00 באולם וייל בכפר שמריהו, בשבת ב–12:00 בכנסייה של פסטיבל אבו גוש.

צמד פסנתרנים. שיר זמל ואחיה דרור זמל יבצעו יצירות ממרכז הרפרטואר לדואו פסנתרים: מאת מוצרט, מאת רחמנינוב, מאת ברהמס. ביום שישי ב–11:30 באולם הקונסרבטוריון (שטריקר) בתל אביב.

תזמורת סינפונייטה. שלושה אירועים בהקשר ספרדי: מוזיקה ספרדית ביצירות קלאסיות, בניצוח ניר קברטי, מחר ב–20:00; יצירות מאת טלמן, מאת דה־פאיה ומאת מלחינים ישראלים, בניצוחה של רועית פלדנקרייז, במוצאי שבת ב–20:00; מבחר קטעי אופרות, בניצוח קברטי, עם הזמרות אלה וסיליבצקי ונעמה גולדמן ומקהלה. ביום שני ב–20:00. הכל במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע.

תזמורת האקדמיה הירושלמית. מנצחת: ג'יזל בן דור. סולניות: הזמרת נועה הופ (מבחר אריות) והצ'לנית טליה ארדל (הקונצ'רטו של סן סאנס). ביום שלישי ב–20:00 באולם ימק"א בבירה.

כלי נשיפה. "חמישיית כלי הנשיפה תל אביב" תנגן בתוכנית מושכת ובה יצירות מאת באך, מוצרט, ליגטי ועוד. ביום שני ב–19:30 בכפר בלום, ביום שישי ב-19:00 באולם וילי ברנדט בירושלים.

חמישה בצוותא. בשחרית ינגנו הפעם הפסתרנים שלומי שם טוב ויוני פרחי, הכנר אליהו שולמן, הצ'לן מיכה הרן ונגן הקרן אייל וילנר. התוכנית: סקרלטי עד דביסי. בשבת, 11:11, בצוותא תל אביב.

בעין כרם. בשחרית זו יופיעו הכנרת יבגניה פיקובסקי ועמיתיה לרביעיית מיתרים, עם הפסנתרנית מריאנה סורקין, התוכנית: יצירות מאת בטהובן, בצירופים שונים, לרבות טריו "הרוחות". בשבת ב–11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

אורחים מאיטליה. במרכז קונצרט זה: הפסנתרן האורח מאיטליה, אלסנררו ז'לאוון, ב"וריאציות גולדברג" של באך. בשבת ב–11:00 במוזיאון טיקוטין בחיפה.

מקהלת "אוּדיאנה". המקהלה מהקיבוץ האנתרופוסופי הרדוף, בניצוחה של ענת אהרוני, מגישה תוכנית חדשה, מוויליאם בירד עד סמבורסקי, ציפי פליישר, אייל באט ועוד. בשבת ב–17:30 בכנסיית "מגדלא" לחוף הכינרת.

סרטי "אפוס". בפסטיבל הסרטים השנתי יוקרנו במוזיאון תל אביב סרטי תעודה על חייהם ואמנותם של מוזיקאים. הנה פרטים חלקיים על אחדים מהם:"המאה הראשונה של וולטר ארלן", על המלחין היהודי בן ה–98 שיצירתו "שיר השירים" תבוצע השבוע בתל אביב, בנוכחותו. מחר ב–15:00; "רוסטרופוביץ', קשת וחץ". סרט סוחף מאת הבמאי ברונו מונסנז'ון על הצ'לן הנפלא שבלט גם באישיותו הכובשת. ביום שישי ב–10:00; "32 סרטים קצרים על גלן גולד", מסמך קולנועי תיעודי־אמנותי, לא חדש אך מיוחד, על הפסנתרן האגדי. ביום שישי ב–19:30; "4 (ארבעה)". על רביעיית כלי הקשת הצרפתית "אֶבֶּן". בשבת ב–14:30.

אופרה על המסך. יוסי שיפמן ישוחח על "פידליו" של בטהובן בשילוב הקרנת קטעים מתוך הפקה בניצוח לנארד ברנשטיין ובבימוי אוטו שנק. ביום שני ב–18:00 באולם רפפורט בחיפה.

מקהלת "אנקור". מקהלת הנערות הירושלמית, בניצוחה של דפנה בן יוחנן, תזמר שירים מאת מלחינים אנגלים. ביום שישי ב–12:00 במרכז עדן־תמיר בעין כרם בירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ