שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

לוח קונצרטים: 3.4 עד 9.4

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
"טוסקה" באופרה הישראלית
"טוסקה" באופרה הישראלית צילום: יוסי צבקר

הפילהרמונית. הסימפוניה התשיעית של מאהלר בניצוח כריסטוף אשנבך. הערב ב–20:00 בבנייני האומה בירושלים, מחר ב–20:00 באודיטוריום חיפה, במוצאי שבת ב–21:00 בהיכל התרבות בתל אביב.

תזמורת קאמרטה. מנצח: פול גודווין. סולניות: ברכה קול בחליליות, בקונצ'רטו חדש מאת אהרן חרל"פ, והזמרת אגניישקה רליס (פולין), באריות מאת הנדל וב"סטאבאט מאטר" של ויוואלדי. ביום שני ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

"טוסקה". באופרה הישראלית: הפקה שמשחזרת את הפקת הבכורה, באיטליה, של אופרת המופת מאת פוצ'יני. מנצח: דניאל אורן. מחר, ביום ראשון וביום שלישי, ב–20:00, ביום שישי ב–13:00, במוצאי שבת ב–21:00, במשכן לאמניות הבמה בתל אביב.

תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית. המנצח השוודי כריסטיאן לינדברג, מנהלה המוזיקלי של התזמורת, והסולן הוא בן ארצו, נגן הבנדוניאון ינס לונדברג. בתוכנית יצירות מאת פיאצולה, מוסורגסקי בעיבוד לינדברג ("תמונות בתערוכה"), תומר רוזן ועוד. ביום שישי ב–11:00 בבית גבריאל בצמח, במוצאי שבת ב–21:00 בגבעת ברנר, ביום ראשון ב–20:00 בנהריה.

טביאה צימרמן. הוויולנית הגרמנייה המהוללת, עם בן ארצה הפסנתרן תומס הופה, יבצעו סונטות מאת באך, ברהמס ועוד. במוצאי שבת באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

כלי נשיפה. מדובר ב"חמישיית כלי הנשיפה תל אביב" המעולה, ובתוכנית מושכת ובה יצירות מאת באך, מוצרט, ליגטי ועוד. הערב ב–19:30 במוזיאון הטבע בירושלים, ביום ראשון ב–14:15 באולם הכט באוניברסיטת חיפה.

רביעיית "כרמל". הכנר יונה צור ירצה על רביעיות מאת דבוז'ק ומאת ינאצ'ק, והרביעייה תבצע אותן. ביום ראשון ב–20:00 במרכז המבקרים ברמת הנדיב בזיכרון יעקב, ביום שני ב–20:00 במרכז למוזיקה ירושלים ("משכנות שאננים").

רביעייה אורחת. רביעיית כלי הקשת "פוגלר", מגרמניה, רביעיית הפרש מאת הידן, החמישייה של דבוז'ק (זאת עם הפסנתרנית הרוסייה יליזבטה בלומינה) ועוד. במוצאי שבת ב–20:00 באולם רפפורט בחיפה.

רק ברהמס בצוותא. בשחרית יופיעו הפעם הכנרת שרון כהן (חברת הפילהרמונית), הפסנתרן שלומי שם־טוב והצ'לן שמחה חלד, בצירופים שונים. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

בעין כרם. בשחרית זו יופיעו החלילן נעם בוכמן וקשתנים, ביצירות היידן, מוצרט, בטהובן ועוד. בשבת ב–11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

אנסמבל "פניקס". בכלים היסטוריים: ארבעה קשתנים ובראשם הכנרת רחל רינגלשטיין יבצעו את חמישיית הקלרינט של מוצרט (זאת עם נגנית הקלרינט גילי רינות), רביעיית כלי קשת מאת היידן ועוד. מחר ב–20:30 בתיאטרון הסטודיו בחיפה.

האנסמבל הקולי הישראלי. "תמונות שרות": חברי האנסמבל מגישים סיור מוזיקלי ליד תמונות שונות בגלריות של מוזיאון תל אביב. ביום שישי ב–14:00.

קתדרא. ביום העיון בהגשת אסתרית בלצן ומשה זורמן תהיה בין השאר פגישה עם המלחין הוותיק דניאל שליט (ב–11:00), ושיחות על דבוז'ק ועל המוזיקה בגטו טרזין. היום, מ–09:00, באולם ענב בתל אביב.

מקהלת מגידו ומקהלת נעמה. מנצחת: פנינה ענבר. התוכנית: מגוונת (באך, מוסורגסקי, דבוז'ק ועוד). מחר ב–20:30 בעין השופט.

מקהלת האיחוד. רונן בורשבסקי ינצח על המקהלה בתוכנית לטינו־אמריקאית, עם אנסמבל נגנים שמתמחה בסגנון, ביום שישי ב-11:00 בסביון.

עם אורית וולף. לצדה של וולף, כפסנתרנית, עורכת ומגישה, תופענה שלוש נבלאיות ביצירות בנוסח מקורי ובעיבודים. מחר ב-11:00 במוזיאון תל אביב.

מתוך אופרות. מטעם האופרה הישראלית: תשע זמרות סופרן ישראליות יופיעו באריות ובדואטים, עם איתן שמייסר בפסנתר. בשבת ב–11:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ