לוח קונצרטים: 10.4 עד 16.4

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

הפילהרמונית. על הרקוויאם של ברהמס, עם זמרים סולנים מחו"ל ועם המקהלה הפילהרמונית מפראג, ינצח מנפרד הונֶק. עוד בתוכנית, קונצ'רטו לכינור מאת מייצ'יסלב ויינברג, עם הסולן דוד רדזינסקי. מחר ב-20:00, במוצאי שבת ב-21:00, ביום ששי ב-11:00 (הפעם הרקוויאם בלבד, עם הרצאה של פרופ' משה צוקרמן), ביום ראשון ב-19:00 בהיכל התרבות בתל אביב. ביום שלישי ב-20:00 באודיטוריום חיפה.

הסימפונית ראשון לציון. מנצח: דניאל אורן. סולן: כנר אורח ושמו פאוול ברמן, בקונצ'רטו של צ'ייקובסקי. עוד בתוכנית הסימפוניה מס' 5 של צ'ייקובסקי, ויצירה מאת שמעון כהן. במוצאי שבת ב–21:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב, ביום שני ב–20:00 וביום שלישי ב–20:30 בהיכל התרבות של ראשל"צ.

תזמורת קאמרטה. מנצח: פול גודווין. סולניות: ברכה קול בחליליות, בקונצ'רטו חדש מאת אהרן חרל"פ, והזמרת אגניישקה רליס (פולין), באריות מאת הנדל וב"סטאבאט מאטר"של ויוואלדי. מחר ב–21:00 במרכז התרבות "אלמא" בזכרון יעקב, ביום שישי ב–13:00, במוצאי שבת ב–21:00 וביום ראשון ב–20:00 במוזיאון תל אביב.

הסימפונית ירושלים. דמיטרי יבלונסקי מנצח, הצ'לן בוריס אנדריאנוב הוא הסולן בקונצ'רטו של סן סאנס. עוד בתוכנית, הסימפוניה מס' 3 של צ'ייקובסקי ויצירות מאת אלכס שור ומאת ברכה בדיל. הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

רביעיית "כרמל"צילום: סטנלי ווטרמן

תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית. מנצח כריסטיאן לינדברג, מנהלה המוזיקלי של התזמורת, והסולן הוא בן ארצו (שוודיה), נגן הבנדוניאון ינס לונדברג. בתוכנית יצירות מאת פיאצולה, מוסורגסקי בעיבוד לינדברג ("תמונות בתערוכה"), תומר רוזן ועוד. בין השאר הערב ב–20:00 בהיכל התרבות של נתניה ומחר ב–20:00 במוזיאון תל אביב. 

"טוסקה". באופרה הישראלית: הפקה שמשחזרת את הפקת הבכורה, באיטליה, של אופרת המופת מאת פוצ'יני. מנצח: דניאל אורן. הערב ב-20:00 וביום שישי ב-13:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

אנסמבל "מיתר". אנסמבל הנגנים מגיש תוכנית מעניינת במיוחד, בהרכבים שונים, ובה יצירות מאת הנס אייזלר, מוצרט, ראוול, מרטינוּ, אראל פז. במקצת היצירות ישולבו מצגי וידיאו. במוצאי שבת ב–21:00 באולם הקונסרבטוריון (שטריקר) בתל אביב.

"אאידה". סדרת "רואים משם שומעים מכאן: הפקה בכיכובה של הזמרת אנה נטרבקו של אופרת המופת של ורדי תוקרן מחר ב–19:00 בסינמטק תל אביב. עוד בסדרה: "כרמן" בבימוי קספר הולטן, בהפקה מפסטיבל ברגנץ (הבמה על אגם קונסטנץ) תוקרן ביום שלישי, ב–18:15 וגם ב–19:00, בסינמטק תל אביב (בשני אולמות שם).

מוטֶטים. מקהלת האקדמיה בירושלים, בניצוח סטנלי ספרבר, תבצע מבחר מגוון של מוטטים, מהבארוק המוקדם ועד ישראליים, בימינו (מאת אהרן חרל"פ ומאת שרה שוהם). הערב ב–20:00 באולם וייז בגבעת רם, י"ם. מרצה: מיכאל מלצר.

רביעיית "כרמל". הכנר יונה צור ירצה על רביעיות כלי קשת מאת דבוז'ק ומאת ינאצ'ק, חברי הרביעייה יבצעו אותן. מחר ב–20:00 במוזיאון טיקוטין בחיפה, ביום שישי ב–11:00 באולם הקונסרבטוריון (שטריקר) בתל אביב.

קלרינט ופסנתר. דני ארדמן וויקטור סטניסלבסקי יבצעו יצירות מאת שומאן ומאת ברהמס, בשבת ב–10:30 באולם הקשתות בעין השופט.

"לילה בלי ירח". אופרה לילדים מאת משה זורמן, לפי הסיפור מאת אתגר קרת ושירה גפן. עם התזמורת הקאמרית הישראלית, עם מקהלת "העפרוני ועם שחקנים. במאית: שירילי דשא. ב–10:00 וב–12:00 במרכז המוזיקה ביפו (ליד איצטדיון בלומפילד).

פסטיבל החליליות. במסגרת הפסטיבל מתקיימת תחרות בינלאומית. שלבי הגמר שלה, בקטגוריות גיל שונות: היום שניים, מ–16:00, מחר שלושה, מ-11:00, ביום שישי ב–10:00. עוד בפסטיבל, בין השאר, הערב ב–21:00, רסיטל של קרל ון־סטיינהובן.

רק ברהמס. בשחרית יופיעו הפעם הכנרת שרון כהן (חברת הפילהרמונית), הפסנתרן שלומי שם־טוב והצ'לן שמחה חלד, בצירופים שונים. בשבת ב–11:00 במרכז עדן־תמיר בעין כרם, ירושלים.

שוברט בצוותא. בשחרית זו ינגנו, בצירופים שונים, הכנר אקרט לורנצן, רעייתו הפסנתרנית בתיה לורנצן, הצ'לנית אביגיל ארד בשבת, 11:11, בצוותא בתל אביב.

שלוש הן. בקונצרט שחרית זה ינגנו החלילנית עדית שמר, הצ'לנית אורית מסר והפסנתרנית מגי קול. הן תבצענה יצירות מאת היידן, דביסי ועוד. בשבת ב–11:00 במוזיאון טיקוטין בחיפה.

"פועם בלב". אירוע בסדרה המוקדשת למלחינים ישראלים. הפעם מופיעה הפסנתרנית עופרה יצחקי. השחקן דורי אנגל יקרא קטעים מכתביהם של מקצת המלחינים. היצירות: מאת יוסף טל, בן־ציון אורגד, חסן תומא, אראל פז, ויסאם ג'ובראן, ליאור נבוק. במוצאי שבת ב–20:30 בגלריה של מוזיאון תל אביב.

סופיה גובאידולינה. יצירות קאמריות מאת המלחינה הרוסייה טטרית המיסטית בת זמננו יבצעו נגנים ממיטב כוחותינו (בפסנתר, בבאסון ובוויולה). ביום שישי ב–14:00 באולפן התיבה ביפו. מרצה: אסף שלג.

רסיטל. הפסנתרן אריאל הלוי יבצע אימפרומפטי מאת שוברט ומאת שופן. ביום שני ב–20:00 במרכז עדן־תמיר בין כרם, ירושלים.

"התקווה". אסתרית בלצן, במופע יחיד, מציגה את ממצאי מחקרה על מקורותיו וגלגוליו של ההמנון הלאומי. מחר ב–20:00 בבית התפוצות בתל אביב.

זמרת וכלים. הסופרן רויטל רביב תזמר בליווי חליליות ונבל. ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ