שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

לוח קונצרטים: 15-21 במאי

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
השחקן המנחה טל מוסרי. קונצרט לילדים, בפילהרמונית
השחקן המנחה טל מוסרי. קונצרט לילדים, בפילהרמוניתצילום: תומר אפלבאום

הפילהרמונית. מנצח: להב שני, שמופיע גם כפסנתרן סולן בקונצ'רטו הקליל מס' 2 של שוסטקוביץ'. עוד בתוכנית: הסימפוניה מס' 5 של צ'ייקובסקי. הערב ב–20:00 בהיכל התרבות בתל אביב.

תזמורת קאמרטה. המיוחד בקונצרט זה: עם התזמורת, בניצוח נעם צור, יופיעו שלושה סולנים — הכנרת האורחת מרייה הלמס ביצירה של זינדינג, הצ'לנית האורחת אנסטסיה קובקינה, עם הלמס, בקונצ'רטו הכפול של ברהמס, הפסנתרן טל סמנון בקונצ'רטו של גריג. מחר ב–20:30 באולם וייל בכפר שמריהו, ביום ראשון ב–20:00 במוזיאון תל אביב.

הקאמרית הקיבוצית נתניה. מנצח וכנר סולן: בנג'מין שמיד. סולנית: האבובנית הילה צברי פלג. היצירות: מאת באך (הקונצ'רטו לכינור ואבוב), מנדלסון (הקונצ'רטו לכינור), מוצרט (סימפוניית "הפנר"). ביום שישי ב–11:00 בקיבוץ דורות, במוצאי שבת ב–21:00 במזרע, ביום ראשון ב–20:00 בגבעת ברנר, ביום שלישי ב–20:00 בבית גבריאל בצמח.

תזמורת הבארוק. מנצח: דוד שמר. סולנים: נגני המנדולינה יקי ראובן ומארי כרמן סימון. התוכנית: קונצ'רטי מאת קורלי, ויוואלדי ומלחינים בארוקיים אחרים. ביום ראשון ב–20:00 באולם ימק"א בירושלים, ביום שני ב–20:00 באולם צוקר בהיכל התרבות בתל אביב (בשתי הפעמים, הרצאה מקדימה ב–19:15).

הסימפונית ראשון לציון. מנצח: ירון גוטפריד. הסולנים: נגנים מקרב חברי התזמורת. התוכנית: קטעים מתוך יצירות רבות, מוויוואלדי ועד סשה ארגוב. הערב ב–20:00 בבית העם ברחובות, ביום שישי ב–12:30 בהיכל התרבות של ראשל"צ.

תזמורת סימפונט. מנצחת: קרן קגרליצקי. סולנים: נגן הסקסופון אנדריי צרלין והנבלנית הילה אופק. במרכז התוכנית, עיבוד לקונצ'רטו לחליל ונבל של מוצרט. ביום שלישי ב–20:30 במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

רביעיית שומאן. רביעיית כלי הקשת האורחת מגרמניה (שלושה מחבריה הם אחים), תבצע יצירות מאת מנדלסון, ינאצ'ק, צ'ייקובסקי, ברהמס. מחר ב–20:00 באולם ימק"א בירושלים, במוצאי שבת ב–20:00 באולם רפפורט בחיפה, ביום ראשון ב–20:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

"לילה לבן". באירוע זה יופיעו להב שני, כפסנתרן, ושמונה נגנים חברי הפילהרמונית, ביצירות מאת דביסי, מנדלסון, שנברג ("ליל זוך"). מחר ב–22:00 באולם צוקר בהיכל התרבות בתל אביב.

שלושה בצוותא. הכנר גיא פיגר, הפסנתרן רון טרכטמן והצ'לן יונתן גוטליבוביץ' יבצעו שלישיות מאת היידן, דבוז'ק וברהמס. בשבת,11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

רוח צרפתית. באירוע זה מטעם האקדמיה למוזיקה בירושלים, המוקדש ליצירות מאת ראוול ומאת דביסי, ישתתפו הפסנתרנים איתן גלוברזון ורון רגב, החלילן נועם בוכמן, הנבלנית גתית בועזסון, קשתנים. שיחה: גלוברזון ובועזסון. הערב ב–20:00 באולם וייז בגבעת רם.

פסטיבל בירושלים. פסטיבל זה, שכותרתו "פעמונים של זהב", כולל טיולים וקונצרטים קצרים. להלן אחדים מהם. ביום שישי: הרביעייה הקולית "תלמוס" במחרוזת רב־תקופתית, מפלסטרינה עד נעמי שמר. ב–12:00 ב"בית אות המוצר"; אנסמבל נגנים יהודי־ערבי, עם הזמרת מרייה ג'ובראן ועם הפסנתרן והמעבד ניזאר אל־חאטר, המקהלה ע"ש ברתיני. תוכנית מגוונת. ב–16:00 בכנסייה הסקוטית. בשבת: באך. עם הזמרת יעלה אביטל, הכנרת שלומית סיון והצ'מבלן יזהר קרשון, ב–11:00 באולם ימק"א; מקהלת ברתיני, ב–14:00 בכנסיית "המשיח"; מקהלת "עדי", ב–15:00 בכנסייה הסקוטית; מקהלת "אורטוריו", ב–15:00 בכנסיית נוטרדאם; אירוע הסיום: מקהלות אחדות יבצעו את הקנטטה מס' 131 ("ממעמקים") מאת באך, בניצוח רונן בורשבסקי, ואת הרקוויאם של פורה, בניצוח עידו שפיטלניק. ב–17:00 באולם ימק"א.

שלושה בעין השופט. בשחרית זו ינגנו הכנרת אלינא גורביץ' (הנגנית הראשונה של התזמורת הקאמרית הישראלית), הצ'לנית יוני עציון והפסנתרן אילן לוין. היצירות: מאת שוברט, מאת בטהובן ומאת ברהמס. בשבת ב–10:30.

אסתרית בלצן. תוכניתה החדשה של הפסנתרנית היא רסיטל מוסבר ובו שתי סונטות מאת בטהובן (לרבות ה"אפסיונטה"), הסונטה של אלבן ברג, סונטה של ברהמס. זאת ביום שני, פעמיים, ב–10:00 בבוקר וב–20:00, וביום שלישי ב–10:00, במוזיאון תל אביב; אירוע אחר של בלצן הוא "התקווה", על תולדותיו וגלגוליו של ההמנון הלאומי. זאת מחר ב–20:00 בבית התפוצות בתל אביב; ועוד: ביום ההרצאות המרתוני "קתדרא", עם בלצן ועם משה זורמן (היום, מ–09:00), ידובר בין השאר על מזרח ומערב בזמר העברי. זאת באולם ענב בתל אביב.

אופרה על המסך. בסדרת "רואים משם שומעים מכאן" תוקרן "כרמן" בבימוי קספר הולטן, הפקה שהיתה בפסטיבל ברגנץ באוסטריה. במוצאי שבת ב–19:00 בסינמטק בתל אביב, ביום שלישי ב–18:30 בתיאטרון ירושלים.

עלי עוגב. הנגן האורח אישטוון אלה יבצע יצירות מאת באך ומאת מנדלסון, ביום שישי ב–10:00 באולם הכט באוניברסיטת חיפה, ביום שישי ב–11:00 בכנסיית דורמיציון בירושלים.

לילדים. הפילהרמונית תנגן בניצוח ערן ראמי. הנושא: היכרות עם כלי התזמורת. מגיש: השחקן טל מוסרי. יצירה מרכזית: "מדריך לתזמורת לבני הנעורים", מאת בנ'גמין בריטן. ביום שני ב–17:30 בהיכל התרבות בתל אביב.

לילדים. תזמורת הבמה בניצוחה של טליה אילן, עם נגנית הקלרינט אורית אורבך, מגישה מופע שכותרתו "טינקרבל וקלרינט הפלאים". בשבת ב–10:30 במוזיאון תל אביב. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ