לוח קונצרטים: 5.6 עד 11.6

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

"כך עושות כולן". אופרת המופת של מוצרט מועלית באופרה הישראלית בבימוי פרי רוחו של במאי הסרטים הקנדי אטום אגויאן. מנצח: דניאל כהן. מנגנת: תזמורת קאמרטה. בתפקידים הראשיים, ברובם, שרים זמרות וזמרים ישראלים, טובי כוחותינו. הערב, מחר וביום שלישי, בכל אלה ב–20:00, וגם ביום שישי ב–13:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

"המדיום", "הבתולה הזקנה והגנב". את שתי האופרות הקצרות של ג'נקרלו מנוטי
מעלים סטודנטים מהמחלקה הווקאלית של האקדמיה בתל אביב (ביה"ס הגבוה למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה). במאים: אלון טיראן (אח של) ויוליה פבזנר. מעורר ציפיות. הערב (6.6) ב-19:30 ומחר (7.6) ב-10:30 בבניין האקדמיה,באוניברסיטת תל אביב.

פסטיבל אבו גוש. מיום שישי בבוקר ועד יום ראשון, ובכלל (מוצאי חג השבועות): שפע קונצרטים ווקאליים, עשירי תוכן, מעוררי ציפיות. האמנים: טובי זמרותינו, זמרינו, נגנינו ומנצחי המקהלות שלנו. הפסטיבל ייפתח ביום שישי ב–11:30 עם הזמרת קרן הדר ואנסמבל כלי ההקשה "טרמולו". בהמשך יופיעו בין השאר אורחים מחו"ל: המקהלה הקאמרית הלאומית של אסטוניה (שלוש פעמים, בשלוש תוכניות "א־קאפלה" שונות), ומקהלה מפרייבורג, גרמניה (תופיע יחד עם מקהלת "מעיין"). קונצרט מיוחד מבחינת היצירה: האופרה "אורפאוס" מאת טלמן. כל הנ"ל בכנסייה הגדולה על ההר הצופה על הכפר. יהיו גם קונצרטים אטרקטיביים, בכיכובם של אמנים מצוינים, בקריפטה של הכנסייה הצלבנית בכפר עצמו.

מתוך "כך עושות כולן". אופרת מופתצילום: Michael Cooper / באדיבות

דואו פסנתרנים. רומן רבינוביץ' ואדם גולקה יבצעו יצירות מאת דביסי, סטרווינסקי ורחמנינוב. מחר ב–20:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב, ביום שישי ב–12:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

תזמורת סימפונט. מנצח ופסנתרן: דוד גריילסהאמר. זמר וכנר: מיכאל גריילסהאמר. במרכז התוכנית: הקונצ'רטו לפסנתר ק' 488 של מוצרט. עוד בתוכנית, בין השאר: שירי נשמה. הערב ומחר, בשניהם ב–20:30, במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

הסימפונית ראשון לציון. תוכנית רוסית עם המנצח דניאל בויקו. סולנית: הכנרת אלכסנדרה סום, בקונצ'רטו של גלזונוב. עוד בקונצרט, יצירות מאת צייקובסקי, גלינקה ורחמנינוב. ביום שני ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

"חמישיית תל אביב". חברי חמישייה זו, מטובי נשפנינו, עם פסנתרנית, מציעים תוכנית מושכת ובמרכזה החמישייה של מוצרט. ביום שישי ב–12:30 בהיכל התרבות של ראשון לציון.

חמישיות בצוותא. לא שגרתי: צוות קשתנים עם נגן הטוּבָּה שמואל הרשקו, חברי הפילהרמונית ברובם, יבצעו חמישייה מאת רון וידברג. עוד בתוכנית, חמישיית הפסנתר של שומאן, הסונטה ארפג'יונה של שוברט, בעיבוד (טובה עם פסנתר). פסנתר: אירית רוב. בשבת,11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

טריו בחיפה. בשחרית זו ינגנו הכנרת יבגניה פיקובסקי, הפסנתרן יוני פרחי והצ'לנית אביגיל ארד. במרכז: שתי השלישיות של מנדלסון. בשבת ב–10:00 במוזיאון טיקוטין.

"הפרויקט הקאמרי". נגני הקבוצה (כלי מיתר, כלי נשיפה ופסנתר, בצירופים שונים), יבצעו יצירות מאת מלחינים ישראלים. בשבת ב–11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

אסתרית בלצן ושלומי שבן. הפסנתרנית והפסנתרן המלחין, לשעבר תלמידהּ, ישוחחו וינגנו (שוברט, שופן, פופ). ביום שישי ב–10:00 וביום שלישי, פעמיים, ב–10:00 וב–14:00, במוזיאון תל אביב.

אופרה על המסך. הקרנת "מקבת" מאת ורדי, בהפקה שהועלתה בברלין בניצוחו של דניאל בארנבוים, עם הזמרים אנה נטרבקו ופלסידו דומינגו, תהיה ביום שני ב–19:00 בסינמטק חיפה.

"פיאנו בנטף". אמנים: הזמרת יעלה אביטל, הפסנתרנית רויטל חכמוב והכנר גלעד הילדסהיים. יצירות: מאת דביסי ומאת ראוול. ביום שישי באולם בית חכמוב שפירא ביישוב נטף (הגעה דרך אבו גוש).  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ