לוח קונצרטים: 12.6 עד 18.6 - מוזיקה קלאסית - הארץ

לוח קונצרטים: 12.6 עד 18.6

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

"כך עושות כולן". האופרה של מוצרט (עלילה קלילה, כביכול, מוזיקה נשגבת) מועלית באופרה הישראלית בבימוי פרי רוחו של במאי הקולנוע הקנדי אטום אגויאן. מנצח: דניאל כהן. מנגנת: תזמורת קאמרטה. בתפקידים הראשיים, ברובם, מופיעים זמרות וזמרים ישראלים מטובי כוחותינו. הערב ב–18:00, וגם ביום שישי ב–13:00 ובמוצאי שבת ב–21:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

"הפרויקט הקאמרי". נגני הקבוצה (בכלים שונים, בצירופים שונים, יבצעו יצירות מאת מוצרט (הקונצ'רטו לחליל ונבל בנוסח קאמרי, וגם רביעיית חליל), מאת ראוול ומאת מנחם צור. ביום שישי ב–19:00 בשפרעם, בשבת ב–10:30 במרכז התרבות "אלמא" בזכרון יעקב, ביום שני ב–19:30 בכפר בלום.

נגני "הפרויקט הקאמרי". יופיעו בצירופים שונים
נגני "הפרויקט הקאמרי". יופיעו בצירופים שוניםצילום: יואב איתיאל

"דמות אדם". האנסמבל הקולי הישראלי בניצוחו של יובל בן־עוזר מבצע (לראשונה בישראל) את היצירה המיוחדת במינה של פרנסיס פולנק. כחלק מתוכנית מגוונת (היינריך שיץ עד ז'ורז' מוסטקי). מחר ב–20:30 במשכן העירוני לאמנויות ברעננה, במוצאי שבת ב–20:30 במוזיאון תל אביב.

הקאמרית הקיבוצית נתניה. מנצח: שמואל אלבז. סולנים: מקרב נגני התזמורת. תוכנית: מהבארוק עד שוברט ועד ברהמס. ביום ראשון ב–19:00 בבית גבריאל בצמח, ביום שלישי ב–20:00 במוזיאון תל אביב.

ארבעה בחיפה. בקונצרט זה ישתתפו הפסנתרן אלון גולדשטיין, הכנרת יבגניה פיקובסקי, הקלרניטן רון זלקה והצ'לן עמנואלה סילבסטרי (שלושת אלה הם חברי הפילהרמונית), בצירופים שונים. היצירות הן מאת סקרלטי, בטהובן, אוליביה מסיאן ("הרביעייה לאחרית הימים" שלו). במוצאי שבת ב–20:00 באולם רפפורט בחיפה.

בלשנות ומוזיקה. אירוע מיוחד שיזמה ומארגנת ציפי פליישר לזכר בעלה, הבלשן הבינלאומי אהרן דולגופולסקי. תהיה שיחה על משנתו הנועזת ויבוצעו שתי יצירות — שונות מאוד זו מזו מבחינת השפה המוזיקלית — שהוזמנו לחיבור בהשראת משנתו, האחת מאת סטלה לרנר (קול וכלים) והאחרת (כלית) מאת אראל פז. הערב ב–20:00 במרכז למוזיקה (משכנות שאננים) בירושלים.

דואו פסנתרנים. שיר זמל ודרור זמל ינגנו יצירות ידועות של שוברט. ביום שישי ב–12:00 במרכז עדן־תמיר בעין כרם, ירושלים.

רסיטל לעוגב. ככל הידוע מדובר בביצוע בכורה בארץ ל"הולדת המושיע" מאת אוליביה מסיאן. תנגן העוגבנית היפנית הירוקו אינואה. מחר ב–11:30 בעוגב הגדול של מרכז התרבות "אלמא" בזכרון יעקב.

מלחינים ישראלים. האנסמבל הקולי "ססיליה" מגיש תוכנית מגוונת. בשבת ב–11:00 במרכז עדן־תמיר בעין כרם, ירושלים.

שתי מקהלות. מקהלת "מעיין" ומקהלת באך מפריי בורג, בתוכנית מגוונת. ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

אופרה על המסך. הקרנת "מקבת" מאת ורדי, בהפקה שהועלתה בברלין בניצוחו של דניאל בארנבוים, עם הזמרים אנה נטרבקו ופלסידו דומינגו. מחר ב–20:30 בסביון, ביום שני ב–19:00 בסינמטק בהרצליה ובסינמטק בחולון, וגם באולמות "יס פלנט" בקניון איילון בר"ג, בראשל"צ (מערב), בבאר שבע, בזכרון יעקב, ב"לב המפרץ" בחיפה ובמרכז שרובר בירושלים.

אופרה על המסך. יוסי שיפמן ישוחח על אופרת המופת "סימון בוקנגרה" של ורדי, בשילוב הקרנת קטעים מהפקה ב"מט" בכיכובו של דומינגו. ביום שני ב–18:30 באולם רפפורט בחיפה.

בלצן עם שבן. הפסנתרנית אסתרית בלצן והפסנתרן־המלחין שלומי שבן, לשעבר תלמידהּ, ישוחחו וינגנו (שוברט, שופן, פופ). ביום שישי, ב–10:00 וב–14:00, במוזיאון תל אביב. ביום שלישי ב–20:00 באולם רפפורט בחיפה.

צעירים בצוותא. אנסמבלים של נגנים מצטיינים מבית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן מהטה יבצעו יצירות מאת ברהמס ומאת שוסטקוביץ' בשבת, 11:11, בצוותא בתל אביב.

פסטיבל "ערבסק" בעכו. מהיום עד מוצאי שבת: שפע מוזיקה מזרחית קלאסית ומוזיקה אנדלוסית. בין השאר (מחר ב–20:00) יהיה קונצרט של תזמורת מזרח־מערב בניצוח תום כהן, עם הזמרות שרית חדד, מירי מסיקה וויולט סלמה ועם זמרת אורחת ממרוקו.

חינוך מוזיקלי. כינוס בינלאומי של חוקרים ומחנכים. מוקד ההרצאות: גיוון תרבותי בחינוך המוזיקלי. יהיו הרצאות רבות, בין השאר על נסיכות עומאן. ביום ראשון, ביום שני וביום שלישי באולמי מכללת לוינסקי בקרית המכללות, צפון תל אביב.

לילדים. ניצה שאול, עם נגנים ורקדנים, על מוצרט. ביום ראשון, ביום שני וביום שלישי, בכולם ב–17:00, באכסדרת המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ