לוח קונצרטים: 4.9 עד 10.9

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שולי רנד. יופיע במשכן העירוני לאמנויות ברעננה עם התזמורת האנדלוסית
חגי חיטרון

הפסטיבל הבינלאומי למוזיקה קאמרית בירושלים. זה האירוע החשוב בימים אלה, מבחינת רמת הנגינה של המשתתפים. למרבה הצער ביטל הפסנתרן אנדרש שיף את בואו (בגלל מחלה), אך נגנים מצויינים אחרים יופיעו במקומו. הקונצרטים מתקיימים הערב ומחר, בשני הימים ב–19:30, וגם ביום שישי ובשבת (בשניהם קונצרט ב–12:00 בצהריים, קונצרט אחר ב–20:00 בערב). שתיים מן האטרקציות: הערב תבוצע בין השאר רביעיית הפסנתר אופוס 25 של ברהמס; מחר — קונצ'רטו לפסנתר של מוצרט בעיבוד קאמרי וגם טריו מאת בטהובן.

"מלכת שבא". מסקרן: את האופרה שחיבר קרל גולדמרק ב–1875, והיתה פופולרית בשעתה, יבצעו כאן זמרים והתזמורת של בית האופרה הממלכתי של הונגריה. ביצוע במתכונת קונצרטית. ביום שלישי ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

התזמורת הקאמרית הישראלית. אל התזמורת, בניצוחו של מנהלה אריאל צוקרמן, חובר אנסמבל זמרים גברים מגיאורגיה. התוכנית: מוזיקה גיאורגית, לרבות יצירה מאת יוסף ברדנשווילי. הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים, מחר ב–20:00 (הפעם עם הרצאת הסבר של אירנה פרידלנד ב–18:30), וגם במוצאי שבת ב–21:00, במוזיאון תל אביב. כמו כן ביום שני ב–20:00 באולם רפפורט בחיפה.

בטהובן והפסנתר. בהמשך סדרת הרסיטלים בצוותא יבצע הפסנתרן אסף זוהר סונטות לפסנתר מאת בטהובן, לרבות ה"פתטית" וה"אפסיונטה". בשבת, 11:11 בבוקר, במועדון צוותא בתל אביב.

תזמורת סינפונייטה. מנצח מנהלה, ניר קברטי. סולן: הכנר בעל המוניטין ואדים רפין, בקונצ'רטו מאת מקס ברוך, ועוד. גם הסימפוניה ה"סקוטית" מאת מנדלסון תבוצע. במוצאי שבת ב–21:00 במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע.

אופרה על המסך. "הלנה היפה" מאת אופנבך, בהפקה פריזאית, תוקרן במוצאי שבת ב–20:30 בסינמטק תל אביב. הרצאה: ענת שרון.

אנסמבל "ספקטרום". את קבוצת הנגנים הישראלים, עם כנר אורח מסלובקיה, ועם זמרות, יוביל צבי כרמלי. בקונצרט אחד, ביום שישי ב–13:00 ב"בית היוצר" בנמל תל אביב, יבוצעו יצירות של מלחינים ישראלים בני זמננו; באחר, במוצאי שבת ב–20:30 בכנסייה הסקוטית בירושלים, תבוצע מוזיקה בלקנית, בעיבודים, וגם מחרוזת אריות.

האנדלוסית אשדוד. אל התזמורת חובר שולי רנד. היום, פעמיים, ב–18:30 וב–21:00, במשכן העירוני לאמנויות ברעננה. ביום שני ב–20:30 בתיאטרון ירושלים.

שבת בבוקר בחיפה. הסופרן סיון רותם, הכנר אייל קלס והפסנתרן יונתן זק. תוכנית מגוונת. ב11:00 במוזיאון טיקוטין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ