אמיר מנדל

חברת הוט הודיעה על חידוש החוזה עם ערוצי המוזיקה הקלאסית מצו ומצו HD. החתימה על החוזה המחודש מבטיחה את המשך שידוריהם של הערוצים בחברת הכבלים. בשלבי הדיונים על חידוש החוזה פירסמה הוט — כפי שנדרש על פי התקנות — הודעה על סיום השידורים של ערוצי מצו ב–18 בספטמבר, ידיעה שעוררה מחאה סוערת בין צופי הערוצים, בעיקר ברשתות החברתיות. ערוצי מצו מספקים שידורי טלוויזיה מגוונים ועדכניים בסוגות שונות של מוזיקה קלאסית — משבצת נדירה וייחודית בזירת השידורים בישראל.

מצו הוא ערוץ צרפתי שקיים מ–1992 ומשדר מוזיקה קלאסית, אופרה, ג'ז, מחול ומוזיקת עולם. הוא מיועד לקהל קטן אך נלהב של חובבי סוגות אלה. הוא משדר בעיקר באירופה, וייחודו במאמץ להישאר מעודכן בנוגע למגמות העכשוויות במוזיקה ובאינטרפרטציה. בערוץ יש גם שידורים חיים מקונצרטים והופעות של מבצעים מרכזיים. הוא אינו מייצג תמונה מלאה של זירת המוזיקה העולמית, שכן הקשר עם מצו תלוי ביוזמתם של המבצעים, או של סוכניהם, שפונים אל הערוץ כדי ליצור שיתוף פעולה. מי שאינו פונה אינו משודר גם אם חשיבותו לעולם התוכן של הערוץ גדולה במיוחד.

על אף המגבלה, ערוצי מצו הם המעודכנים ביותר בישראל בין הערוצים שמשודרים במסגרת שידורי הטלוויזיה הסדירים. עד 2017 הם שודרו בהוט וגם ביס אבל בשנה זו ויתרה חברת הלוויין על מצו. כאמור, בהוט השידור ממשיך, בשלב זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ