חגי חיטרון
חגי חיטרון

נפרדים מזובין מהטה. הפילהרמונית הישראלית פותחת את העונה בסדרת קונצרטים בניצוחו של מהטה ובכיכובם של נגנים וזמרים סולנים שהופיעו תחת שרביטו כאן מזה שנים. בפירוט חלקי: היום ב–19:00 עם הכנר גיל שחם. התוכנית: ברהמס — הקונצ'רטו לכינור והסימפונייה השנייה. ביום שישי ב–14:00 עם הפסנתרן יפים ברונפמן בקונצ'רטו מס' 2 של ברהמס. עוד תבוצע הסימפוניה מס' 3 של שוברט. ביום ראשון ב–14:00 עם יפים ברונפמן, עם הזמרת חן רייס ועם זמרת נוספת, אורחת, ועם המקהלה על שם ברתיני. התוכנית בחלקה האחד פופולרית (מחרוזת אריות ויצירות קצרות לכינור ותזמורת) ובחלקה האחר הסימפוניה השנייה של מאהלר. הכל בהיכל התרבות בתל אביב.

פסטיבל אבו־גוש. שורת אירועים ווקאליים עשירת תוכן מיום שישי בבוקר עד יום שני אחר הצהריים, רובם בכיכובם של טובי זמרינו. אמנים אורחים מחו"ל: המקהלה משטוטגרט בניצוחו של פרידר ברניוס, קבוצת זמרות מגיאורגיה. עשרת הקונצרטים המרכזיים יהיו בכנסייה הגדולה על ההר. עוד שישה (אלה מורכבים, לרוב, מתוכניות קלאסיות־קלות וקלאסיות פופיות) יהיו בכנסייה הבנדיקטינית בכפר עצמו ( זאת בשבת וביום שני). ארבע אטרקציות בולטות, מבין רבות: הופעת המקהלה משטוטגרט (שני קונצרטי "א־קאפלה" מגוונים, בשניהם אותה תוכנית); ביצוע נדיר של האורטוריה הבארוקית הנפוליטנית המקסימה "נפילת המלאכים" מאת פרנצ'סקו רוסי (עם זמרים צעירים ונגני פניקס); מחזור השירים "פני אנוש" מאת פולנק (האנסמבל הקולי הישראלי) הקנטטה "י"ג העיקרים" (של הרמב"ם) מאת אייל באט (עם המקהלה הקאמרית ת"א).

אנסמבל פניקס. ביצוע נדיר של "נפילת המלאכים"
אנסמבל פניקס. ביצוע נדיר של "נפילת המלאכים"צילום: יואל לוי

קלרה ורוברט. הפסנתרנית מיכל טל תבצע עם תזמורת סימפונט קונצ'רטו מסקרן מאוד מאת קלרה שומאן. התזמורת תנגן בהמשך את הסימפוניה הרביעית של רוברט שומאן. מנצחת: קרן קגרליצקי. עוד באירוע, בין השאר, קריאה מתוך חליפת המכתבים בין בני הזוג וידידם יוהנס ברהמס. ביום שלישי ב–20:00 במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

שחרית בירושלים. רביעיית "היידן" הישראלית תבצע את הרביעייה של ראוול ואת חמישיית הקלרינט של ברהמס (בכך יצטרף אליה טיבי צייגר). בשבת ב–11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם.

יידיש. ארבעה אירועים, עם המשתתפים נמנים זמרים ותזמורת סימפונט. היום ומחר, בשניהם ב–16:00 וב–20:00, במרכז ברודט בתל אביב.

לילדים. שלושה אירועים, שלושתם עיבודים מקוצרים וערוכים בהתאמה לטף על בסיס יצירות ידועות, עם זמרים מצוות האופרה הישראלית ובליווי פסנתר. "סינדרלה", היום ב–10:30; "הנזל וגרטל", מחר ב–10:30; "חליל הקסם", ביום שלישי ב–17:00. באכסדרת המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

"לארה". סרט גרמני שעלילתו עוסקת בקריירה של אמן מבצע בתחום המוזיקה הקלאסית. היום ב–14:30 באולם רפפורט בחיפה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ