לוח קונצרטים: 13.11 עד 19.11

חגי חיטרון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חגי חיטרון

"מנון". האופרה הישראלית מעלה את האופרה של מאסנה בבימויו המאופק ורב הטעם של ונסן בוסאר. מנצח: דן אטינגר. הערב, מחר ובמוצאי שבת, בשלושת אלה ב–20:00, וגם ביום שישי ב–13:00 וגם ביום שני ב–16:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

בעקבות "מנון". שיחה שהיא מבט נוסף על האופרה של מאסנה, שמועלית כאמור בימים אלה באופרה הישראלית, וגם שיחות על מוזיקה עתיקה, על תולדות הדואט ועל הביטלס — כל אלה ביום העיון "קתדרה" בעריכת אסתרית בלצן, עם משה זורמן. היום מ–9:00 במרכז ענב בתל אביב.

הסימפונית ירושלים. תוכנית פולנית מיוחדת, מעניינת, עם הקומפוזיטור קז'ישטוף פנדרצקי ובניצוחו, עם שני פסנתרנים אורחים מפולין ועם הפסנתרנית דוראל גולן. יבוצעו קונצ'רטי מאת פנדרצקי, מאת שופן וגם מאת איגנץ פדרבסקי. במוצאי שבת ב–20:00 באולם הנרי קראון בבירה.

הסימפונית ירושלים. באירוע אחר, בניצוחו של ישי שטקלר, יופיעו עם התזמורת הפסנתרנים שרה דנשפור, ניזאר אל־כאטר, רון רגב וירון רוזנטל, ביצירות שופן. הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון.

קז'ישטוף פנדרצקי. עם הסימפונית ירושלים
קז'ישטוף פנדרצקי. עם הסימפונית ירושליםצילום: תומר אפלבאום

קאמרטה ושלושה סולנים. כנרת, פסנתרנית וצ'לן, אורחים מחו"ל, יופיעו בזה אחר זה עם תזמורת קאמרטה בניצוח דורון סלומון בקונצ'רטי מאת גלזונוב, בטהובן, לאלו. במוצאי שבת ב–20:00 בהיכל התרבות של נס ציונה, ביום ראשון ב–20:00 באולם ימק"א בירושלים, ביום שני ב–20:00 במוזיאון תל אביב.

רביעייה מצ'כיה. רביעיית המיתרים האורחת "פאבל האס" תבצע רביעיות מאת בטהובן
("רזומובסקי" מס' 3), סמטנה ומרטינו. ביום ראשון ב-20:30 באולם הקונסרבטוריון
("שטריקר") בתל אביב.

נבלנית עם הפילהרמונית. יואינג צ'ן, שניצחה כאן בתחרות הנבל ב–2015, תופיע עם הפילהרמונית בקונצרטים אחדים, ותבצע את הקונצ'רטו מאת גלייר. עוד בתוכנית, "ספרטקוס" של חצ'טוריאן. מנצח : יואל לוי. מחר ב–22:00 וביום שישי ב–11:00; בקונצרט לילדים תשתתף נבלאית נוספת, יוליה רובינסקי, ובו יישמע מבחר יצירות קצרות. ביום ראשון ב–17:30. הכל בהיכל התרבות בתל אביב.

האנסמבל הקולי הישראלי. קבוצת הזמרות והזמרים (מקהלה מקצועית), בניצוחו של יובל בן־עוזר, תופיע בתוכנית מגוונת ומושכת (מהבארוק עד מנדלסון, ועוד), וישתתף גם נגן העוגב רביב לייבזירר. בשבת ב–11:30 במרכז התרבות "אלמא" בזכרון יעקב.

אתי בן זקן. הזמרת הרב־גונית תופיע בשירי מלחינים ישראלים ובשירי נשים מהעולם, עם אנסמבל הנגנים "מודאליוס". ביום ראשון ב–14:00 באולם הכט באוניברסיטת חיפה.

התזמורת האנדלוסית אשדוד. מנצחת סיון אלבו בן־חור. אל התזמורת ואל זמרים סולנים חוברת מקהלת נשים אורחת ממרוקו, שתי פייטניות ישראליות ומקהלת נשים אנדלוסית ישראלית. הערב במשכן העירוני לאמנויות ברעננה, מחר במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע, ביום שני וביום שלישי במשכן לאמנויות הבמה באשדוד. שעות התחלה: 20:30.

במרכז עדן־תמיר. אנסמבל הקשתנים "מילניום" יבצע חמישיות מאת מנדלסון. בשבת ב–11:00 בעין כרם, ירושלים.

אופרה על המסך. "הטרובדור" של ורדי, הפקה בבימוי זפירלי עם הזמרת אנה נטרבקו, תוקרן באולמות "יס פלאנט" בקניון איילון בבני ברק, בבאר שבע, בזכרון יעקב, בירושלים, בחיפה ובראשון לציון. ביום שני ב–19:00.

עם אורית וולף. הפסנתרנית תבצע יצירות של שופן, ובאירוע ישתתף גם הפסנתרן המאלתר והמעבד טל זילבר. ביום שישי ב–11:30 בתיאטרון ירושלים; באירוע אחר, שכותרתו, "מבטהובן ושופן עד יוסי בנאי", חובר אל וולף השחקן הזמר נתן דטנר. ביום שלישי ב–17:00 במוזיאון ישראל בירושלים.

כינור ופסנתר. כנר אורח ושמו סטניסלב פרונין והפסנתרנית מרינה פרידמן ינגנו יצירות מאת סטרווינסקי ("פולצ'ינלה"), פרוקופייב, ראוול, פיאצולה. בשבת ב–11:00 בצוותא בתל אביב.

מקהלת האיחוד. בניצוחו של רונן בורשבסקי, עם זמרים סולנים ועם נגני אנסמבל "אורפאוס": הקנטטה מס' 131 ("ממעמקים") של באך וה"סטבאט מאטר" של שוברט. ביום שישי ב–11:00 באולם של סביון.

אקזוטיקה במוזיקה. ד"ר איתן אור נוי ישוחח על נושא זה, בשילוב הדגמות בביצוע מורים ותלמידים במכללת לוינסקי בתל אביב. היום ב–14:30, שם. כניסה חופשית.

לילדים. חן צימבליסטה מנצח על נגנים מקרב הסימפונית ראשון לציון. יצירות לכלי מיתר. מחר ב–17:30 בהיכל התרבות של ראשל"צ.

.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ