קונצרטים: 15.1 עד 21.1

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

הפילהרמונית. מנצח: פרדריק שאזלן . סולן: הפסנתרן דניס קוז'וחין בקונצ'רטו מס' 3 של בטהובן. עוד בתוכנית, הקונצ'רטו הברנדנבורגי השלישי של באך ו"הבלתי גמורה" של שוברט. הערב ב-20:00 באודיטוריום חיפה, במוצאי שבת וביום שני, ב–20:00, וגם ביום שישי ב–11:00 בהיכל התרבות בתל אביב.

הסימפונית ירושלים. מנצח: גאבור הולרונג. משתתפים, לצד התזמורת, זמרים סולנים ממיטב כוחותינו ומקהלת האנסמבל הקולי הישראלי. תוכנית: כולה באך. מחר ב–20:00 באולם הנרי קראון בבירה.

"אידומנאו". האופרה הישראלית מעלה את אופרת המופת של מוצרט בבימוי קספר הולטן. ביום שני וביום שלישי, ב–20:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

קאמרטה. הוויולן הבינלאומי עמיחי גרוס יופיע עם התזמורת, תחת שרביטו של מנצח אורח, בעיבודים לסונטה "ארפג'ונה" של שוברט ול"כל נדרי" של מקס ברוך, וגם ב"יזכור" של עדן פרטוש. עוד בתוכנית, הסימפוניה מס' 5 של שוברט. מחר ב–20:30 בסביון, ביום שישי ב–13:00 וגם במוצאי שבת וביום ראשון, בשני אלה ב–20:00, במוזיאון תל אביב, ביום שני בנס ציונה, ביום שלישי באולם הנרי קראון בירושלים (גם בשני אלה ב–20:00).

 אנסמבל מיתר. האנסמבל (פסנתר, כלי מיתר וכלי נשיפה) יממש תוכנית מושכת ובה יצירות מאת דריוס מיו, ראוול, סטרווינסקי ועוד. במוצאי שבת ב-20:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

הקאמרית הקיבוצית נתניה. מנצח: גיא בראונשטיין. שני זמרים יבצעו אריות מתוך אופרות, התזמורת תנגן אחר כך את הסימפוניה "הבלתי גמורה" של שוברט. ביום שלישי ב–20:00 בנהריה.

מוצרט ושנברג בירושלים. בקונצרט שחרית זה ינגנו הפסנתרנית מריאנה סורקין וקשתנים (חברי "מילניום") את הרביעייה ק' 493 של מוצרט ואת "ליל זוך" של שנברג. בשבת, ב–11:00, במרכז עדן־תמיר בעין כרם, ירושלים.

שלושה בצוותא. בקונצרט שחרית זה ינגנו הכנר סרגיי פוספלוב, הפסנתרנית אירנה ז'לזנובה והצ'לן יעקב קשין. התוכנית: דביסי וראוול. בשבת, 11:11, בצוותא בתל אביב.

"פועם בלב". אירוע נוסף בסדרה המוקדשת ליצירות של מלחינים ישראלים, הפעם המלחינים הם אסף רוט, יוסף ברדנשווילי, רון ידידיה, אילה אשרוב, יהודה זיסאפל. מנגנים הפעם הפסנתרנים עינת פבריקנט ומיכאל זרצקל ונגן כלי ההקשה רוט. במוצאי שבת ב–20:30 בגלריה של מוזיאון תל אביב.

עוגב ופסנתר. מסקרן: בקונצרט שחרית זה, נגנית העוגב שרון פרושנסקי והפסנתרן אמרי טלגם מגישים יצירות צרפתיות (מסיאן ועוד). בשבת ב–11:30 במרכז התרבות "אלמא" בזכרון יעקב.

תזמורת הבארוק. התוכנית: בארוק מהולנד של המאה ה–17 והמאה ה–18. מנצח ונגן סולן: אמן המנדולינה אלון שריאל. בשבת ב–13:00 בכנסיית סנט ג'ון בחיפה, ביום ראשון ב–20:00 באולם ימק"א בירושלים, ביום שלישי ב–20:00 באולם צוקר בהיכל התרבות בתל אביב.

התזמורת האנדלוסית אשדוד. לצד התזמורת ישירו פייטנים ומקהלה. המופעים יהיו בין השאר ביום שני ב–20:30 במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

אופרה על המסך. הפקה של "ריגולטו" של ורדי שהועלתה בפסטיבל ברגנץ באוסטריה תוקרן באולמות של רשת "יס פלאנט" במקומות אחדים, הערב וגם ביום שני.

עוגב בבוקר. אדמונד אנדלר, אמן אורח מקרואטיה, ינגן יצירות מאת באך. ביום שישי ב–11:00 באולם הכט באוניברסיטת חיפה.

תגובות