לוח קונצרטים: 22.1 עד 29.1

חגי חיטרון
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חגי חיטרון

הפסטיבל הבינלאומי באילת. המקהלה המעולה מוורוצלב, פולין, תזמורת הדיסוננסים מצרפת והכנר דוד גרימאל, המנצח פול מקריש, אנסמבל ריצ'רקאר, עוד הרכבים (קאמריים) מחו"ל, תזמורת קאמרטה, כל אלה משתתפים בפסטיבל החורף השנתי במלון "דן אילת" שייפתח היום ויימשך עד מוצאי שבת. בתוכנית, בין השאר, הרקוויאם של מוצרט, מחר ב–21:00. קונצרט הסיום במוצאי שבת מוקדש כולו ליצירות בטהובן.

השוברטיאדה. עם התזמורת הקאמרית הישראלית וסולנים, מחר ובמוצאי שבת במוזיאון תל אביב וביום ראשון ביפעת (בכולם ב–20:00); עם רביעיית "אביב" ביום שלישי ב–13:00 באוניברסיטה הפתוחה ברעננה ובערב באותו יום (20:00) בקונסרבטוריון בראש העין.

קאמרי, עם נגני הפילהרמונית. תוכנית מושכת ובהחלט לא שגרתית ובה בין השאר פוגות אחדות מתוך "אמנות הפוגה" של באך, רביעייה מאת פיליפ גלאס והרביעייה של ראוול. בשבת ב–17:00 באולם צוקר בהיכל התרבות בתל אביב.

"אידומנאו". האופרה הישראלית מעלה את אופרת המופת של מוצרט בבימוי רב ההשראה של קספר הולטן ((במאי מחדש: ניב הופמן) ובזמרתה המעולה של הילה בג'יו (זימרה בהצגת הבכורה). מחר וגם במוצאי שבת וביום שני, בכל אלה ב–20:00, וכמו כן ביום שישי ב–13:00 וביום שלישי ב–18:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

אנסמבל המאה ה–21. מנהל אמנותי: המלחין דן יוהס. מנצח הפעם: אילן וולקוב. היצירות: מאת אדם מאור, זיו קוז'וקרו, איבנה קיש, עמנואל ויצטום, סמיר עודה־תמימי. במוצאי שבת ב–20:00 במוזיאון תל אביב, ביום ראשון ב–20:00 במרכז למוזיקה "משכנות שאננים" בירושלים.

ברק טל
ברק טלצילום: אוליבייה פיטוסי

"סולני תל אביב". אל האנסמבל, בניצוחו של ברק טל, חוברים סולנים מטובי זמרינו ומקהלת "האנסמבל הקולי הישראלי". הם יבצעו את הרקוויאם של מוצרט וגם 11 שירים לזמרת אלט (ניצן אלון תשיר) ותזמורת מאת דניאל עקיבא, למלים מאת אבנר פרץ. במוצאי שבת ב–20:30 באולם רפפורט בחיפה, ביום ראשון ב–20:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

הקאמרית הקיבוצית נתניה. מנצח: גיא בראונשטיין. בתוכנית שני חלקים: בחלק הראשון ישירו זמרת וזמר, צעירים, אריות מתוך אופרות; אחר כך תנגן התזמורת את הסימפוניה "הבלתי גמורה" של שוברט. הערב ב–20:00 בגבעת ברנר, ביום ששי ב–13:00 במוזיאון תל אביב.

בבוקר בירושלים. בקונצרט השחרית ינגנו הכנרת יבגניה פיקובסקי, הפסנתרן יוני פרחי והצ'לנית אביגיל ארד, בצירופים שונים, סונטות מאת בטהובן ומאת שומאן ושלישייה מאת שומאן. בשבת, ב–11:00, במרכז עדן־תמיר בעין כרם.

בבוקר בצוותא. בקונצרט שחרית זה ינגנו חמישה קשתנים חברי הפילהרמונית ובראשם הכנרת אלאונורה לוצקי. התוכנית: חמישיות מאת מוצרט (ק' 515) ודבוז'ק. בשבת, 11:11, בצוותא בתל אביב.

"פיאנו בנטף". הקלרניטן גלעד הראל, הצ'לן יונתן גוטליבוביץ' והפסנתרנית רויטל חכמוב ינגנו, בצירופים שונים, יצירות מאת בטהובן, פולנק, רונן שפירא ועוד. ביום שישי ב–12:30 באולם של בית שפירא־חכמוב ביישוב נטף.

אסתרית בלצן. 1. בסדרת "קתדרא", יום הרצאות מרתוני עם בלצן ועם משה זורמן, יידונו בין השאר האופרה "אידומנאו", בלדה של שופן ועוד. הבוקר מ–9:00 במרכז ענב בתל אביב; 2. בסדרת "בממד אישי" חוברת בלצן — כעורכת, כמגישה וכפסנתרנית — להרכב של נגני ג'ז. כותרת האירוע: "רפסודיה בכחול". ביום שישי ב–10:00 באולם רפפורט בחיפה וביום ראשון ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

שירי משוררות. זמרת הסופרן רויטל רביב, בליווי חליל ולאוטה, מגישה זר משירי משוררות ישראליות בהלחנות של יוסף טל, יחזקאל בראון, חנה אג'שווילי, טליה עמר ושי כהן. ביום ראשון ב–18:00 באולם האקדמיה בגבעת רם, ירושלים.

אנסמבל בארוקדה. זמר הקונטרטנור יניב ד'אור והזמר הטורקי מוראט קקמאז יופיעו עם האנסמבל ביצירות בארוקיות ובמוזיקה טורקית מהמאה ה–17. בשבת ב–12:00 בכנסייה של פסטיבל אבו גוש.

לילדים. התוכנית של אירוע זה, עם הפילהרמונית בניצוח גיא פדר ועם השחקן דרור קרן, כוללת את "פטר והזאב" של פרוקופייב לצד יצירות אחרות. היום ב–17:30 בהיכל התרבות בתל אביב.

אופרה על המסך. הפקה של "ריגולטו" של ורדי שהועלתה בפסטיבל ברגנץ באוסטריה תוקרן באולמות של רשת "יס פלאנט" במקומות אחדים, בין השאר הערב ב–19:00 בסינמטק חיפה, וביום שישי ב–14:00 בסינמטק תל אביב.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ