לוח קונצרטים: 12.2 עד 18.2

חגי חיטרון
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חגי חיטרון

הפילהרמונית. מנצח: סטניסלב קוצ'נובסקי. זמרת סולנית: יקטרינה גובנובה. תוכנית: יצירות מאת מוסורגסקי, לרבות "שירים ומחולות של מוות" ו"תמונות בתערוכה". מחר ובמוצאי שבת ב–20:00 גם ביום שישי ב–11:00 בהיכל התרבות בתל אביב.

הפילהרמונית. הפעם המנצח הוא אנדרש שיף, שיככב גם כפסנתרן סולן, בתוכנית מיצירות בטהובן. ביום שלישי ב–20:00. בהיכל התרבות בתל אביב.

באך, "יוהנס פסיון". המנצח והכנר האסטוני אנדריאס מוסטונן מנצח על מקהלה מאסטוניה, על זמרים סולנים מאסטוניה ועל תזמורת קאמרטה. ביום שישי ב–13:00 וגם במוצאי שבת וביום ראשון ב–20:00 במוזיאון תל אביב, וגם ביום שלישי ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

חמישיית "תל אביב". אל אנסמבל הנשפנים מצטרף הפסנתרן אלון גולדשטיין בחמישייה הנלבבת של בטהובן. בנוסף הוא ינגן את סונטת "אור ירח" של בטהובן. הנשפנים יבצעו גם (בנגינה ובדיבור) את היצירה רבת החן "אופוס גן חיות" של לוצ'אנו בריו, ועוד. הערב ב–20:00 באולם צוקר בהיכל התרבות בתל אביב, מחר ב–19:00 בהוספיס האוסטרי בעיר העתיקה בירושלים, במוצאי שבת ב–19:30 בבית יצחק.

מוצרט וברהמס. רביעיית "כרמל" תבצע את הרביעייה הנהדרת המזעזעת ק' 421 של מוצרט, ואת חמישיית הקלרינט של ברהמס (בה יצטרף הקלרניטן יגאל לוין אל הקשתנים). במוצאי שבת ב–20:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

הזמרת יקטרינה גובנובה. עם הפילהרמונית
הזמרת יקטרינה גובנובה. עם הפילהרמוניתצילום: Alexander Karnaushenko

גריג ושוברט. הפסנתרנית היפנית יו קוסוגה חוברת לקשתנים ממיטב כוחותינו בגרסה קאמרית לקונצ'רטו של גריג וגם בחמישיית "השמך" של שוברט. מחר ב–20:00 במוזיאון תל אביב (הרצאה מקדימה של ענת שרון ב–19:15).

רק בטהובן. משתתפים: הפסנתרנים אלן שטרנפילד ורון רגב (כמנגן, כעורך וכמרצה) והצ'לנית מיכל קורמן. התוכנית: הסונטה לפסנתר אופוס 101 (בנגינת שטרנפילד) ושתי סונטות לצ'לו ופסנתר. הערב ב–20:00 באולם וייז בגבעת רם, ירושלים.

שחרית בצוותא. הקלרניטן גלעד הראל, הצ'לן יונתן גוטליבוביץ' והפסנתרנית אנה קייסרמן יופיעו בצירופים שונים, לרבות בנגינת הטריו מאת גלינקה ובטריו מאת ברהמס. בשבת ב–11:11 בצוותא בתל אביב.

בבוקר בירושלים. בשחרית זו יופיעו קשתני "מילניום" ובראשם הכנרת יבגניה פיקובסקי, והפסנתרנית שיר זמל, בצירופים שונים, לרבות בחמישייה של שומאן. בשבת ב–11:00 במרכז עדן־תמיר בעין כרם.

באך בעמק. מקהלת האיחוד, זמרים סולנים, נגני אנסמבל "אורפאוס" — יבצעו את הקנטטה מס' 131 ("ממעמקים") ויצירה קולית של שוברט. מנצח: רונן בורשבסקי. ביום שני ב–20:00 בקיבוץ מזרע.

האנדלוסית. עם התזמורת, בניצוחה של סיוון אלבו בן חור, ישירו הפעם אסתר רדא ונטע אלקיים. ביום שלישי ב–20:30 במוזיאון תל אביב.

סימפונט. עם התזמורת, בניצוח דוד זבה, יופיעו זמרות המשתלמות בפרויקט "מיתר" של האופרה הישראלית. התוכנית: מבחר אריות ושירים מאת מלחינים רבים. בנוסף יספר זבה על עלילותיה של הזמרת האירופית (וקצת ישראלית) הילדה צאדק. הערב ומחר, בשניהם ב–20:00, במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

קול וגיטרה. במופע זה תשיר קרן הדר וינגן עודד שוב. השירים: שוברט עד ארגוב וזעירא ויוני רכטר. בשבת ב–11:00 במתנ"ס של גני עם (הוד השרון).

אופרה על המסך. לקראת העלאת "הספר מסוויליה" של רוסיני באופרה הישראלית: יוסי שיפמן ירצה ויציג קטעים מתוך הפקה שעיצב ז'ן פייר פונל, בשעתו, ב"לה סקאלה". ביום שני ב–18:30 באולם רפפורט בחיפה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ