לוח קונצרטים: 26.2 עד 3.3

חגי חיטרון
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חגי חיטרון

הספר מסוויליה. האופרה הישראלית מעלה את האופרה של רוסיני בגרסה של הבמאי הדני מרטין לינגבו. רוב הזמרים הם אורחים מחו"ל. מחר, במוצאי שבת וביום ראשון ב–20:00 וגם ביום שישי ב–13:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

אגריפינה. שידור חי מהמטרופוליטן בניו יורק אל הסינמטק בירושלים של גרסתו הנועזת של הבמאי הבריטי דיויד מקוויקאר לאופרה המפוארת של הנדל הצעיר. במוצאי שבת ב–19:55.

"רומאו ויוליה". הקרנת הפקה של האופרה מאת גונו בניצוחו של פלסידו דומינגו, עם הזמר דייגו פלורס, תהיה מחר ב–19:00 בסינמטק בחיפה.

להיטי אופרה. זמרות וזמרים צעירים המשתלמים בבית האופרה "בולשוי" במוסקווה ישירו אריות מתוך אופרות פופולריות, עם התזמורת הסימפונית ראשון לציון. ביום שלישי ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב. מסקרן למדי.

רביעיית "ארוד". תוכנית מושכת
רביעיית "ארוד". תוכנית מושכתצילום: Marco Borggreve

להיטי פוצ'יני. זמרת הסופרן אירה ברטמן, בליווי פסנתר, תבצע מבחר אריות. האירוע מציין את צאתו לאור של הספר "קסם האופרות של פוצ'יני" מאת ד"ר יהואש הירשברג. מחר ב–20:00 בבית ביאליק בתל אביב.

הרביעייה הירושלמית. ההרכב הישראלי הבינלאומי מבצע את כל הרביעיות של בטהובן בסדרה בת חמישה קונצרטים, שלושת הראשונים יהיו מחר ובמוצאי שבת, בשניהם ב–20:00 (עם הרצאה של ענת שרון ב–19:00), וביום שני ב–19:00. במוזיאון תל אביב.

רביעיית "ארוד". הרביעייה האורחת מצרפת (Arod) מציעה תוכנית שאפשר לכנותה "מאתגרת וחלומית" ובה רביעיות מאת בטהובן ("רזומובסקי" מס' 1), היידן (אופוס 76 מס' 1), וברטוק (מס' 4). הערב ב–20:30 באולם הקונסרבטוריון (שטריקר) בתל אביב, במוצאי שבת ב–20:00 באולם רפפורט בחיפה.

התזמורת הקאמרית נתניה הקיבוצית. מנצח: שמואל אלבז. סולן: הכנר אסי מתתיאס, שיבצע זר יצירות מאת צ'ייקובסקי ומאת סן-סאנס. עוד בתוכנית, הסימפוניה הקלילה של ביזה. במקומות שונים בארץ ובהם היכל התרבות בנתניה, הערב, ומוזיאון תל אביב, ביום ראשון. התחלה ב–20:00.

בטהובן. מטעם האקדמיה הירושלמית: מיכאל וולפה ירצה, הפסנתרנים זכריה פלווין ואוקסנה יבלונסקי ינגנו. מומלץ. הערב ב–20:00 באולם וייז בגבעת רם, ירושלים.

בבוקר בתל אביב. קשתנים, ובראשם הכנרת חברת הפילהרמונית סעידה בר-לב, יופיעו בצירופים שונים. במרכז התוכנית: החמישייה של שוברט. בשבת בבוקר, 11:11, בצוותא בתל אביב.

בבוקר בירושלים. בשחרית זו יופיעו חברי אנסמבל "מילניום" (כלי קשת ופסנתר) ויבצעו רביעיות פסנתר מאת שומאן ומאת דבוז'ק. בשבת ב-11:00 במרכז עדן-תמיר בעין כרם.

בצהריים בראשון לציון. מוזיקה רוסית. משתתפים, בצירופים שונים: הזמרת אלה וסיליבצקי, שתבצע רומנסות של פושקין שצ'ייקובסקי הלחין, הכנרת ז'אנה גנדלמן, הפסנתרנית אוקסנה יבלונסקי, הצ'לן דמיטרי יבלונסקי (בנה). ביום שישי ב–12:30 בהיכל התרבות של ראשל"צ.

התזמורת הסימפונית ירושלים. מנצח: סרגיי סמבטיאן (ארמניה). סולנית: נגנית הקלרינט שירלי בריל, ביצירה מאת אלכסיי שור (מלחין רוסי אירופי בעל עבר ישראלי). עוד בתוכנית, הסימפוניה האיטלקית של מנדלסון. ביום ראשון ב–20:00 באולם הנרי קראון בבירה.

התזמורת הסימפונית של ארמניה. מנצח: דמיטרי יבלונסקי. הכנר דניאל לוזקוביץ' יהיה הסולן בקונצ'רטו של בטהובן וגם בקונצרט זה תבוצע יצירה של אלכסיי שור. ביום שני ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים; בתוכנית אחרת, הפעם בניצוח סמבטיאן, הכנר מקסים ונגרוב יהיה הסולן בקונצ'רטו של מקס ברוך. יצירה מאת שור תבוצע גם כאן. ביום שלישי ב–20:30 בהיכל התרבות בתל אביב.

פרסל לצד מרטינוב. יצירות מאת הנרי פרסל ומאת המלחין הרוסי בן זמננו ולדימיר מרטינוב יבצעו הכנרת האורחת טטיאנה גרינדנקו ואנסמבל בהובלתה. מחר ב–20:00 באולם הקונסרבטוריון (שטריקר) בתל אביב.

אורית וולף. אל וולף, כעורכת, כמגישה וכפסנתרנית, חובר הפעם הזמר דוד ד'אור. התוכנית: שירי ד'אור לצד שופן, צ'ייקובסקי ושוברט. ביום שלישי ב–20:00 במוזיאון תל אביב.

אסתרית בלצן. עם בלצן, כעורכת, כמגישה וכפסנתרנית, מופיע הפעם נגן הקלרינט הרב־צדדי הוותיק גיורא פיידמן. התוכנית: מוצרט וגם מוזיקה עממית יהודית. באירוע משתתפים נגנים נוספים, כמלווים. היום ב–10:00 באולם רפפורט בחיפה, ביום שישי ב–10:00 וב–14:00, במוזיאון תל אביב.

ימי המוזיקה היהודית. המשך הפסטיבל השנתי בניהולו של נגן העוגב יובל רבין. היום מ–18:00 (יצירות פרץ אליהו, בנגינתו, ועוד); מחר מ–15:00 (על הרב שלמה קרליבך, הרצאה והדגמות). מחר בערב (20:30): היצירה "קבלת שבת" מאת פאול בן חיים, לצד מנדלסון ולבנדובסקי, עם "זמרי המדריגל".

עלי נבל. יואל פון לרבר, נבלאי אורח משווייץ, מגיש תוכנית מגוונת. ביום שישי ב–13:00 באולם הקונסרבטוריון בתל אביב.

לילדים ולהורים. חן צימבליסטה מנצח על התזמורת הסימפונית ירושלים ביצירה "מכשף המלים" של משה זורמן, ועוד. בהשתתפות שחקן. מחר ב–17:00 בתיאטרון ירושלים.

"פטר והזאב". לילדים ובהחלט גם להורים: חמישיית כלי הנשיפה "תל אביב" מעלה, בנגינה ובאומר, את היצירה המקסימה של פרוקופייב. בשבת, ב–10:30 וב–17:00, ב"תיאטרון הבית" ביפו.

"הגננת המדומה" ("לה פינטה ג'רדיניירה"). סטודנטים באקדמיה בירושלים מעלים גרסה שהם מכנים "סיפורה של מתחזה" לאופרת הנעורים של מוצרט. ניצוח ופסנתר: דוד זבה. במאית: שירית לי וייס. ביום ראשון וביום שלישי ב–19:00, באולם האקדמיה בגבעת רם בירושלים. כניסה חופשית.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ