הוקפא לחודש תהליך פיטוריהם של זמרי מקהלת האופרה הישראלית

הכוונה לפטר 54 מחברי המקהלה עוררה החודש מחאה. בפגישה בין השר טרופר, ארגון שח"ם ומנכ"ל האופרה הוחלט לקיים מו"מ בחודש הקרוב למציאת פתרון למשבר

אמיר מנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת חברי מקהלת האופרה הישראלית בתל אביב, החודש
אמיר מנדל

תהליך פיטוריהם של 54 זמרים מקרב חברי מקהלת האופרה הישראלית הוקפא למשך חודש, ובמהלכו יתקיים משא ומתן בין הצדדים על מנת למצוא פתרון למשבר.

בתחילת החודש הודיעה האופרה הישראלית על כוונתה לפטר 54 זמרים מקרב חברי המקהלה. בעקבות זאת, פתחו חברי המקהלה במאבק ציבורי שעורר הדים רבים. בין היתר, הם התכנסו ברחבת האופרה בתל אביב ושרו לאות מחאה את "שירת העבדים" מתוך "נבוקו" של ורדי. מצד ההנהלה נטען אז כי הפיטורים הגיעו בעקבות משבר הקורונה, שימנע קיומן של הופעות עם מקהלה בעונה הקרובה, בשל שיקולי בריאות ובטיחות.

שח"ם, איגוד השחקנים בישראל, פרסם היום (חמישי) הודעה, על פיה תהליך הפיטורים הוקפא — זאת בעקבות פגישה בין מנכ"ל הארגון, אורי רשטיק, מנכ"ל האופרה צח גרניט ושר התרבות חילי טרופר. בהודעת שח"ם נכתב כי "הארגון פעל על מנת למנוע את ההחלטה השגויה בנוגע לפיטורי הזמרים" וכי "לאחר הפגישה הוחלט להקצות 30 ימים לניהול מו"מ למניעת הפיטורים לאלתר".

מלשכת של טרופר נמסר כי "לבקשתו של השר הגיעו הצדדים להבנות והוחלט על הקפאת צעדים למשך 30 ימים, זאת בכדי לאפשר משא ומתן במטרה למצוא פתרון מהיר ולהביא את המשבר לסיומו".

חבר הוועד של מקהלת האופרה, אורי בצ'קו, אמר כי הצדדים נענו לקריאתו של משרד התרבות ל"תקופה של שקט כדי לנהל שיח". הוא הבטיח שחברי ועד המקהלה עושים לילות כימים במאמץ למצוא פתרון חיובי למשבר.

מהנהלת האופרה נמסר בתגובה: "התחייבנו לשר התרבות והספורט לשמור על שקט במהלך 30 ימי המשא ומתן וכך נעשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ